DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Zdaniem WHO wynalezienie szczepionki nie zakończy pandemii. Apel o „czujność”

Zdaniem WHO wynalezienie szczepionki nie zakończy pandemii. Apel o „czujność”
Fotograf: Pavlo Gonchar/Archiwum: Zuma Press

Ostatnie postępy w zakresie szczepionek przeciwko Covid-19 są pozytywne, ale Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) obawia się, że doprowadziło to do coraz większego przekonania, że pandemia dobiegła końca – powiedział w piątek dyrektor generalny tej organizacji Tedros Ghebreyesus.

 

Postęp w zakresie szczepionek daje nam siłę i możemy teraz zacząć widzieć światło na końcu tunelu. Jednak WHO obawia się, że istnieje coraz większe przekonanie, że pandemia Covid-19 się skończyła – podkreślił Ghebreyesus.

 

Dodał, że pandemia ma jeszcze długą drogę do przebycia, i że decyzje podjęte przez obywateli i rządy określą jej przebieg w krótkim okresie i to, kiedy ostatecznie się zakończy.

 

Wiemy, że to był ciężki rok i ludzie są zmęczeni, ale w szpitalach, które pracują na najwyższych obrotach, sytuacja jest najtrudniejsza z możliwych – powiedział dyrektor generalny WHO.

 

To samo powiedział czołowy ekspert WHO ds. sytuacji kryzysowych Mike Ryan. Zaznaczył on, że pojawienie się kilku skutecznych szczepionek przeciwko Covid-19 i towarzyszący temu optymizm nie może osłabić naszej czujności, gdyż nie wyeliminują one wirusa.

 

Szczepionki nie oznaczają zero Covid-19 – zapowiedział Ryan, wyjaśniając, że same szczepionki „nie będą w stanie wykonać całej pracy”.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK


DATA: 2020-12-05 07:37
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pandemie trwały i kończyły się bez względu na to czy szczepienia były czy nie. Epidemia grypy hiszpanki trwała 2 lata i się skończyła mimo braku szczepionki. Epidemia polio w Danii też, a szczepionka przyspieszyła zachorowania i koniec epidemii i też były obłożone szpitale. Dżuma była i się skończyła. Na szczęście hiszpanka nigdy więcej nie wróciła.
1 miesiąc temu / trooper
 
Jak powiedział p. Michalkiewicz - pandemia będzie trwała tak długo jak to będzie konieczne.
1 miesiąc temu / Adam
 
Oprócz "szczepionek" potrzeba jeszcze czipów i 5g oraz wielkiego głodu, bowiem "szczepienie" usunie z "matki" ziemi, jak mówi Gates, zaledwie 15% ludzkości. Do końcowego 1 miliarda jeszcze bardzo daleko.
1 miesiąc temu / dp
 
Czyli jeśli mamy grypę, AIDS, żółtaczkę to trzeba ogłosić do każdej pandemię bo one się nie skończyły mimo szczepień?? Ciekawa logika. Dobra dla tresowania lemingów. WHO w ten sposób podaje nową definicję pandemii ?to choroba zakaźna, którą można się zakazić. Póki choćby jedna osoba na świecie jest zakażona to mamy pandemię?. I teraz, w ten sposób, można ogłosić permanentną, wieczną pandemię bo chorób zakaźnych są dziesiątki czy setki nawet.
1 miesiąc temu / Henq
 
Pseudozaraza skończy się po zniszczeniu Chrześcijaństwa.
1 miesiąc temu / Andrzej.
 
Jednym słowem nie chodzi żeby złapać króliczka tylko aby go gonić. W nieskończoność.
1 miesiąc temu / agaton
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.