DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

WHO alarmuje: wzrost liczby osób zarażonych wirusem HIV. O „imigranckim” tle agenda ONZ milczy

WHO alarmuje: wzrost liczby osób zarażonych wirusem HIV. O „imigranckim” tle agenda ONZ milczy
#UCHODŹCY    #CHOROBY CYWILIZACYJNE    #AIDS    #IMIGRANCI    #ECDC    #HIV    #WHO

UE i Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmują o rekordowym wzroście liczby osób zarażonych wirusem HIV. W 2015 r. odnotowano w obszarze europejskim ponad 153 tys. nowych przypadków wirusa HIV. O ile ECDC zwraca uwagę, iż 37 proc. zachorowań wirusem HIV przypada na imigrantów i uchodźców, o tyle WHO wydaje się ten fakt pomijać.


Jedna na siedem osób w Europie jest nosicielem wirusa HIV, jednak nie jest tego świadoma – ostrzegają przedstawiciele Unii Europejskiej i WHO, którzy uznały rok 2015 za kolejny rekordowy pod względem liczby nowych zakażeń w Europie.


- HIV/AIDS jest nadal poważnym problemem w Europie (...) Europejskie Centrum Zapobiegania i Chorób (ECDC) oszacowało, że jedna na siedem osób żyjących z HIV są nieświadome ich statusu, co jest szczególnie niepokojące – podkreślił Komisarz Zdrowia UE Vytenis Andriukaitis. - Ludzie, którzy nie wiedzą, że są zakażeni nie mogą korzystać z leczenia ratującego życie i mogą nadal przenosić wirusa na innych - zauważył.


Dane ECDC pochodzą z 28 państw UE oraz Islandii, Liechtensteinu i Norwegii. Prawie połowa przypadków w tych krajach – 47 proc. - zdiagnozowano w późniejszym stadium choroby, co jak wyjaśniał komisarz, średnio rozpoznanie choroby następuje prawie cztery lata po zakażeniu HIV.


Wirus przenoszą w pierwszej kolejności mężczyźni współżyjący z mężczyznami (MSM). Na nich przypada 42 proc. rozpoznanych zakażeń. Jak podkreśliła ECDC – osoby takie (homoseksualiści, tranwestyci itp.) to jedyna grupa, w której stale obserwuje się wzrost zakażeń. W dalszej kolejności wirus przenoszony jest przez kobiety prostytuujące się i narkomanów.


Tylko w ub. roku zanotowano 153 tys. 407 nowych przypadków zakażenia wirusem HIV w porównaniu do rekordowego roku 2014, kiedy odnotowano 142 tys. zarażeń. Co ciekawe, media nie podają, ale taka informacja jest zawarta w raporcie ECDC, że aż 37 proc. osób, u których zdiagnozowano HIV stanowili imigranci i uchodźcy (w nomenklaturze raportu znajduje się określenie „ludzie spoza badanego kraju”). Wczytując się dalej można się dowiedzieć, że rekordowa liczba „ludzi spoza badanego kraju” z HIV przypadła na Luksemburg i Szwecję (aż 70 proc.!). Dla porównania takich osób w Chorwacji, na Łotwie, Litwie, w Polsce i Rumunii było 5 proc. łącznie.

ECDC zauważyła także, że znacznie spadła w ciągu ostatniej dekady liczba osób zakażonych HIV wskutek kontaktów heteroseksualnych.


WHO twierdzi z kolei, że rekordowa liczba zakażeń wirusem HIV odnotowywana jest w Rosji i wśród imigrantów, którzy rzekomo nabyli wirusa po przyjeździe do Europy.


AIDS - wg danych Światowej Organizacji Zdrowia z 53 krajów Europy – jest główną plagą, która w dodatku szerzy się.. w Europie Wschodniej i byłym Związku Radzieckim. Liczba zachorowań na AIDS wzrosła tam w ciągu ostatniej dekady. WHO grozi, że właśnie na wschodzie Europy, gdzie brak odpowiedniego finansowania i testowania chorych „tyka bomba,” zagrażająca bezpieczeństwu zdrowotnemu Europejczyków.  


Wg Światowej Organizacji Zdrowia prawie 80 proc. przypadków AIDS w 2015 r. odnotowano w Europie Wschodniej, a 18 proc. w Europie Zachodniej i 3 proc. w Europie Środkowej. Warto jednak zauważyć, że ponad 60 proc. przypadków AIDS spośród – jak to określa WHO – krajów Europy Wschodniej przypada na samą Rosję. W dalszej kolejności z niechlubnymi statystykami są Ukraina, Białoruś, Mołdawia itp. Tutaj AIDS szerzy się wskutek narkomanii.


W samej Rosji spośród wszystkich krajów zaliczanych przez WHO do regionu europejskiego, zdiagnozowano 64 proc. nowych przypadków zakażania.


 Instytucje unijne zgodnie z wytycznymi WHO nakłaniają państwa do zwiększenia działań prewencyjnych i przeprowadzania większej ilości testów na obecność wirusa HIV. W Grecji na przykład już obowiązuje skandaliczny przepis, który pozwala policji zatrzymać daną osobę i zmusić ją do badania na obecność wirusa.


Dyrektor regionalna WHO dla Europy – Zsuzsanna Jakab stwierdziła: - Pomimo znacznych wysiłków HIV pozostaje jednym z głównych problemów zdrowia publicznego w regionie europejskim WHO, zwłaszcza w jego wschodniej części. Wezwała kraje członkowskie do wdrożenia nowego planu działania zatwierdzonego we wrześniu, który ma ułatwić dostęp do badań diagnostycznych i umożliwić prewencję, by zahamować rozprzestrzenianie się wirusa HIV/AIDS. Raport: tutaj
Źródło: euractiv.com., ecdc.europa.eu., AS.

DATA: 2016-11-30 14:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ho, hooo jaka odkrywcza jest ta WHO. Teraz każda próba gwałtu powinna podchodzić pod atak z bronią w... gaciach w celu pozbawienia ofiary życia. Kara za to też jedna...szubienica.
ponad 3 lata temu / agricola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.