DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

WHO alarmuje: transseksualiści to grupa szczególnego ryzyka zakażeniem HIV

WHO alarmuje: transseksualiści to grupa szczególnego ryzyka zakażeniem HIV
copyright (c) Flash90 2013 / FORUM

Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że homoseksualiści stanowią grupę najwyższego ryzyka, jeśli chodzi o zarażenie wirusem HIV. Na podstawie danych z 15 krajów wynika, że tzw. transseksualne kobiety, czyli mężczyźni, którzy „zmienili płeć” i są aktywni seksualnie są prawie 49 razy bardziej narażeni na zakażenie wirusem HIV niż ogólna populacja. Co więcej, epidemii zachorowań wśród tej grupy nie można zahamować.


Mężczyźni, którzy zdecydowali się na tzw. zmianę płci, muszą do końca życia brać hormony, których nie można łączyć z pewnymi lekami antyretrowirusowymi. Przedstawiciele ruchów homoseksualnych tłumaczą, że transseksualiści wybierają hormony zamiast leczenia HIV i to jest wielki problem, ponieważ zarażają innych.

 

Noël Gordon z Human Rights Campaign, starszy specjalista w zakresie zapobiegania HIV twierdzi, że „istnieje szereg czynników, będących poza kontrolą ‘transseksualnych kobiet,’ które sprawiają, że są ‘one’ bardziej narażone  na zakażenie HIV i nieleczenie się.” Gordon obwinia pracodawców, zwalniających transseksualistów z pracy i władze. Mówi, że „transfobia” sprzyja ubóstwu „ludzi trans”, którzy zarabiają prawie cztery razy mniej niż przeciętny Amerykanin i przez to „częściej uprawiają seks między sobą, by się wspierać”. (sic!).

 

Gordon powołuje się na statystyki Krajowego Centrum Równości dot. transseksualistów, zgodnie z którymi 26 proc. transseksualistów miało stracić pracę z powodu „uprzedzeń", a 50 proc. miało być nękanych w miejscu pracy. 20 proc. zaś wysiedlono lub odmówiono im wynajmu mieszkania.

 

Zdaniem przedstawiciela HRW, władza musi zapewnić transseksualistom pracę i mieszkania, by „wiele transseksualnych kobiet nie angażowało się w pożycie seksualne między sobą w celu wspierania się".

 

„Cecilia” Chung, starszy strateg z Centrum prawnego, zajmującego się prawami transseksualistów postuluje zalegalizowanie prostytucji w całych Stanach Zjednoczonych. Wtedy transseksualiści nie musieliby się ukrywać i mogli by się regularnie badać. Prostytucja jest zakazana we wszystkich 50 stanach w USA., z wyjątkiem niektórych rejonów w Nevadzie.

 

Chung postuluje także wydanie ulotek informacyjnych odnośnie ryzyka zakażenia HIV dla transseksualistów w języku hiszpańskim i wprowadzenie odrębnej specjalizacji na uczelniach medycznych dot. problematyki leczenia transseksualistów. Lekarze rzekomo nie chcą zajmować się takimi pacjentami, bo nie mają odpowiedniej wiedzy na ten temat. 

 

 

Źródło: yahoo.com., AS.

DATA: 2015-12-03 08:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ten artykuł to prymitywna manipulacja. Ponieważ, transseksualizm nie ma nic wspólnego z homoseksualizmem. Tożsamość i orientacja to dwie różne sprawy. "Korekcja płci" - to nie jest fanaberia, czy zboczeństwo. To jest wyjście z prawdziwego ludzkiego dramatu. Poza tym wśród transpłciowych ludzi spora większość żyje normalnie i próbuje niczym się nie wyróżniać. Faktem jest, że z pracą jest ciężko i istnieje wiele dyskryminacji, ale to nie znaczy, że ci ludzie są czymś gorsi. Też mają swoje marzenia, chcą spokojnie i normalnie żyć, a nie być w centrum uwagi. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak często w miejscach publicznych spotykacie takie osoby - bo większość z nich wygląda bardzo normalnie w rzeczywistości, tacy też są. Jestem interseksualną kobietą. Rodzice chcieli mieć syna i też tak zostałam wychowana, a prawda zatajona. Doświadczyłam i dalej doświadczam transfobii. To jest piekło. Podobno kierujecie się miłością do bliźniego.. Więc zastanówcie się co robicie.
ponad 4 lata temu / Drugastrona
 
Ten przedstawiciel HRW to jakiś krypto-transfob skoro chce walczyć z "wzajemnym wspieraniem" ;)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Jest grzech, jest kara, a raczej konsekwencja. Nie żal mi ich. Ba, cieszę się, że jest czynnik, który zabiera tych wszędobylskich, nachalnych zboków ze społeczeństwa,które jest zmęczone ich propagandą i roszczeniami.
ponad 4 lata temu / Sprawiedliwie
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.