DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Dialog jest bogiem. I nie on jeden. Ostatnio pełno jest takich bogów. Tyle, że to wszystko, to są fałszywi bogowie.
28 dni temu / Trzeźwy
 
Pan Żyłka niech sobie pogada z obywatelką Lempart pod hasłami pi pi pi. Szybko zmontuje okrągły stół. Ciekawe kiedy pokaże jak to się robi?
1 miesiąc temu / Robi1
 
Od czasu jak znalazłam tam artykuł "Jak urozmaicić życie seksualne" kilka lat temu Deon.pl już mnie nie zdumiewa:
2 miesiące temu / .
 
A coby było gdyby w słowie deon zamienić literkę o na m. Zawsze mi się to tak kojarzy.
2 miesiące temu / Kasia
 
We wszystkich pismach świetych jest aby nie wchodzic w dialog z diabłem!
2 miesiące temu / Ala
 
Dawno, dawno temu ton tamtemu portalowi nadawali Kapłani kalibru Ojca Józefa Augustyna. Piękne to były czasy...obecnie od bardzo dawna tam nie zaglądam. Nie ma po co...to samo jest w tp gw i inszych...
2 miesiące temu / Kasandra
 
Pora na ewangelię kamienia młyńskiego i przypominanie że objawieni na górze nie byli męczennikami tylko eksterminatorami. Poza tym nawet w Apokalipsie jest że ma być walka i to walka fizyczna a nie tylko duchowa. Rozbrajanie mentalne i fizyczne chrześcijan to doprowadzanie w końcu do masakry.
2 miesiące temu / Jot
 
@jb - jezuicki
2 miesiące temu / chordad
 
Módlmy się za Jezuitów, naszych braci odłączonych - już dawno temu wzywał do tego Braun
2 miesiące temu / Franz
 
Nie wiem dlaczego się oburzacie na ten artykuł,przecież ten portal DEON jest dofinansowany przez Sorosza,i zgadnijcie jeszcze przez kogo,przez pana prezesa Morawieckiego,chyba nie myślicie że p pr Kaczyński i PiS o tym nie wiedza,to jest taki portal katolicki jak ja jestem premierem,pozdrawiam
2 miesiące temu / Kazimierz
 
Jak dotąd miałem nadzieję że nie. Ale jednak stoimy u progu wydarzeń apokaliptycznych. Będzie jazda...
2 miesiące temu / umcus
 
Deon nie tylko, że głosi brednie to jeszcze ludzie prowadzący tę stronę czyli jezuci i świeccy na ich usługach są tak nierozumni, że nadal stosują system tzw. łapek pod artykułami i każdym komentarzem. Rezultat jest taki, że w zasadzie pod każdym pseudo mądrym tekstem na tej stronie jest 10 razy więcej ocen negatywnych. Jest to dla mnie o tyle dziwne, że ja jako właściciel portalu widząc co ludzie myślą i jak oceniają moje wypociny głęboko bym się zastanowił. Oni jak widać są tak śmiertelnie przekonani o swojej racji, że nawet dla zakamuflowania tych opinii nie likwidują łapek, sądząc pewnie, że wszyscy się mylą. O maksymalnej cenzurze komentarzy na deonie nikogo kto tam coś próbował napisać, przekonywać nie trzeba. Zaryzykowałbym na koniec i powiedział że deon to niebezpieczna, przesiąknięta herezją strona. Gasi ducha kompletnie!
2 miesiące temu / Wojciech
 
Popieram dialog o ile strona która używa wulgaryzmów będzie mówić w języku polskim. A na pewno jestem przeciwko agresji. Tyle że tam dołączyła się gastronomia ,siłownie i inni ludzie co chcą pracować na swój i nasz narodowy dobrobyt ,a nie udawać że coś robią dla Polski .
2 miesiące temu / Ewa
 
Mieliśmy dialog w Poznaniu na Fredry. Lewica nic nie mówiła, tylko lali pałami i pryskali gazem. Gdzie był Żyłka jak Katolicy byli bici za wiarę?
2 miesiące temu / Cyraniusz
 
Pozostawmy umarłym, grzebanie ich umarłych.
2 miesiące temu / Meewroo
 
A ja podpiszę się imieniem i nazwiskiem. Dobry tytuł. Choć mnie jednak taka reakcja Deona nie zdziwiła. Przecież to od dawna piąta kolumna w kościele. Czytając zamieszczane tam teksty, mam wrażenie, że czytam portal feministyczny. Proszę poczytać uważnie ile tam feministek, ile pogardy dla mężczyzn. Więc naprawdę proszę się nie dziwić, że takie pseudo religijne treści są tam zamieszczane.
2 miesiące temu / Damian Szymczak
 
A co tu Kościół zawinił? Kościół niech się nie miesza w politykę i nie robi okrągłych stołów. Sprawami i ładem państwowym niech się zajmą władze państwa. @Murem Kościół to dom Boży i należy go chronić przed zbezczeszczeniem. Rozumiem, że według Ciebie nie ma nic złego w bezczeszczeniu kościoła jeśli nie jest odprawiana w nim Msza Św. w jedynym słusznym rycie ?
2 miesiące temu / trooper
 
Proszę, niech próbują dialogować, ale tak jak to robił Chrystus. Ja próbowałam i niestety spotkałam się z wyzwiskami, oskarżeniami o sadyzm i wymuszaniem abym wyrzekła się Chrystusa bo przecież pójście na kompromis z diabelskimi pomysłami o mordowaniu chorych dzieci to jednoznaczne stanięcie przeciwko Chrystusowi. A jeżeli chodzi o to czy bronić kościołów? Przecież to miejsca poświęcone gdzie jest Najświętszy Sakrament. Są atakowane w celu profanacji conamniej poprzez stosowanie wulgaryzmów, nawoływanie do popełniania morderstw więc każdy normalny człowiek powinien bronić. Pan Jezus też przegonił osoby profanujące miejsce święte, a my mamy Go naśladować.
2 miesiące temu / Zagubiona owiec
 
Kościół wie, że te manifestacje to tylko odwrócenie uwagi od prawdziwej groźby, nazwanej prześmiewczo ustawą dobrego Samarytanina. Mają szczepić pod groźbą kuli w łeb! Niesprawdzonymi, potencjalnie śmiertelnymi szczepionkami, po których dziesiątki tysięcy osób we Włoszech umarło. Przerażające jest to, że dyktator chce robić łapanki na ludzi, jak za okupacji hitlerowskiej, którzy będą uciekać przed przymusowymi szczepionkami. A nawet chce do nich strzelać.
2 miesiące temu / Rys
 
deon o co chodzi ?kościół czy kler , co cie boli , jedz Licheń obalaj , Prałata Jankowskiego i jego medale , szarfy, Ojca Rydzyka obalaj i jego imperium , jedzg dzie kasy duzo , jak obalisz ,nie bedzie nic , to se szriat weżmiessz , szariat cie wyprostuje i U-Z-D-R-O-W-I .....
2 miesiące temu / do Piotrusia Ż
 
Demon pe l zawsze czujny.
2 miesiące temu / Cania
 
OŚWIADCZENIE KURII METROPOLITALNEJ W KATOWICACH\\ Do Biura Prasowego Archidiecezji Katowickiej napływają zapytania odnośnie rzekomej zgody władz kościelnych, udzielonej przedstawicielom Młodzieży Wszechpolskiej oraz innym, towarzyszącym im osobom, na zgromadzenie w niedzielę 25 października br. na schodach katowickiej katedry. W związku z tym informujemy, że Kuria Metropolitalna w Katowicach NIE WYDAŁA jakiejkolwiek zgody manifestującym na zajmowanie terenu kościelnego, zarówno wokół katedry, jak i budynku kurii.\\ Co więcej, w dniu wczorajszym środowisko Młodzieży Wszechpolskiej przerwało kontrmanifestację NA WYRAŹNĄ PROŚBĘ przedstawicieli Kurii Metropolitalnej i policjantów z zespołu antykonfliktowego. Kontrmanifestantów wyprowadzono tylnym wyjściem katedry. W efekcie tych działań uniknięto dalszej eskalacji emocji i konfliktu wśród manifestujących.
2 miesiące temu / Ryś
 
Zostawmy ich. "Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie." Teraz czas na świadectwa. Jeśli trzeba - także własnej krwi! To nasz Wiedeń, Grunwald i bitwa Warszawska. Bóg z nami, któż przeciwko nam.
2 miesiące temu / Parochus
 
Jak się nie zna Pisma św, to lepiej się nie odzywać.Jak Jezus bronił Świątyni biczem. "... gorliwość o Twój dom pożera mnie"
2 miesiące temu / Dana
 
Lewactwo atakuje Kościół od zewnątrz, a DEmON niszczy Kościół od środka, co grosze? Ja uważam że to drugie.
2 miesiące temu / Paulus
 
Deon.pl to wpływowa strona i nie można jej lekceważyć. Proszę zauważyć, że księża biskupi nie wzywają do obrony kościołów. Może się mylę, ale apelu nie słyszałem. Widocznie otrzymali instrukcje, że tak ma być. Podobnie jak w latach sześćdziesiątych pozwolili A. Michnikowi i jego towarzyszom prowadzić strajk głodowy w kościele na Piwnej, a potem dali poparcie grupie KSS KOR. Co było przygotowaniem do okrągłego stołu. A niezależnie od tego co zrobimy, nie czeka nas nic dobrego.
2 miesiące temu / Ryś
 
słuchajcie się słowa Bożego a ono uczy: "Umiłowani, nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście Bożej! Napisano bowiem: Do Mnie należy pomsta. Ja wymierzę zapłatę - mówi Pan - ale: Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód - nakarm go. Jeżeli pragnie - napój go! Tak bowiem czyniąc, węgle żarzące zgromadzisz na jego głowę. Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!"
2 miesiące temu / oni pamiętają
 
Czyli nawołując do "niesiłowej" obrony nawolujecie do użycia siły? Mam szczerą nadzieję, że protestujący skupia się na politykach,a nie kościołach, żeby tchórze nie mieli okazji do działań w "obronie" wiary.
2 miesiące temu / Martin
 
jakiego porozumienia???? zabicie dziecka nienarodzonego nie podlega negocjacjom. co to za portal?? katolicki???
2 miesiące temu / jb
 
O czymmtu prowadzić dialog? Czy pozwoloć spalić kościół do połowy? Albo kompromis w sprawie pozostawiania tam 50 napisów z bluźnierstwami zamias 100? Rozum odjęło niektórym ze strachu, gdy ważą się losy niewinnego... Niech się zastanowią nad powagą swojego współudziału w złu zabójstwa, bo tym staje się wówczas kompromis!
2 miesiące temu / sp
 
Pan Jezus nie prowadził okrągłego stołu z osobami bezczeszczącymi świątynie, tylko potraktował je biczem: "Gorliwość o Twój dom pochłonie Mnie" J2, 13-22
2 miesiące temu / Ala
 
A mnie DEON od dawna już przestał zdumiewać. To modernistyczno -lewackie piśmidło podobne do GW.
2 miesiące temu / jan
 
Nie ma co się bawić w cytowanie pseudo chrześcijan, oni już dawno wypadli z łaski, zostawmy ich, o nich Jezus powiedział " to są ślepi przewodnicy ślepych".
2 miesiące temu / Ula
 
maski spadają !
2 miesiące temu / www
 
Przecież lewica wcale nie chce szczerego dialogu tylko naszej kapitulacji. Dla nich dialog jest wtedy kiedy oni stawiają żądania a my je przyjmujemy.
2 miesiące temu / Vicky
 
Ten gość jest oderwany od rzeczywistości. Kiedy śmierć jest realna, to ratujemy życie. Myślę, że ten człowiek jest jak arcykapłan żydowski skazujący na śmierć Chrystusa... Dla jedności i dialogu warto poświęcić wiele. Przecież nie chodzi wyłącznie o świątynie... O zasady, o wierność nauczaniu Chrystusa, lecz o tym zdaje się ten naiwny redaktor zapominać...
2 miesiące temu / Krakusik
 
Nadpobudliwi celebryci wszystkich stron niech pamiętają, że Chrystus ustanowił w Kościele hierarchię, której nikomu nie wolno pomijać albo działać tak jakby ona nie istniała. Biskupi są zobowiązani do używania swojej władzy w obronie wiary i Kościoła, również świątyń. Świeccy nie mogą sobie uzurpować władzy duchownej, nigdy. Dlatego zanim którykolwiek celebryta wykaże nadgorliwość w tym co mu się wydaje słuszne i konieczne, katolicy winni pamiętać, że to najpierw Pasterze MAJĄ OBOWIĄZEK czuwać nad owczarnią, w tym również wymagać od państwa koniecznych działań zabezpieczających kult Boga. A właśnie, tutaj jest klucz do zrozumienia całej sytuacji. Bóg nie akceptuje zafałszowanego reformowanego kultu, banalnego rytu Mszy, parodii katolickich celebracji. Czym jest więc obrona kultu, czy tylko stawaniem przed kościołami? Nie, to przede wszystkim staranie by do świątyń wróciła prawdziwa katolicka Msza Święta, katolicka doktryna. Wtedy i inne rzeczy powrócą na miejsce.
2 miesiące temu / Murem
 
Miłość i pojednanie tryska z deona? ale nie dla wszystkich. Z Kaczyńskim oni dialogować nie będą bo się go boją tak jak diabeł święconej wody.
2 miesiące temu / magis
 
Deon jak zwykle namawia do wchodzenia w dialog z szatanem. A zresztą - przecież szatan nie istnieje - jak twierdził generał tego zakonu, któremu deon podlega...
2 miesiące temu / Atos
 
Ostatnio często odwiedzam deona w poszukiwaniu otuchy i jestem coraz bardziej zawiedziony. Łatwo sprzedaje się samorozwój i teksty o związkach międzyludzkich, ale jak przyjdzie co do czego, to chowają głowę w piasek.
2 miesiące temu / Zasmucony
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.