DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Wesela pod specjalnym nadzorem „w maseczkach i bez seniorów”. Nowe wytyczne w tym tygodniu

Wesela pod specjalnym nadzorem „w maseczkach i bez seniorów”. Nowe wytyczne w tym tygodniu
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

„W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście”, pisze w czwartek dziennik „Rzeczpospolita”. Gazeta cytuje wiceminister rozwoju Olgę Semieniuk, która zapowiedziała, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu.

 

Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów – powiedziała w programie „Rzecz o polityce” wiceminister rozwoju Olga Semieniuk.

 

Wiceminister Semeniuk deklaruje, że „wesela mają być bezpieczne i komfortowe”. – Razem z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem spotkaliśmy się z przedstawicielami branży ślubnej, by wspólnie zastanowić się nad zasadami, które pozwolą parom młodym i ich gościom bawić się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo – tłumaczy.

 

Jak wskazuje „Rzeczpospolita”, komfort najstarszych uczestników wesel przegra jednak z bezpieczeństwem. „Seniorzy, którzy są zaliczani do osób najbardziej narażonych na śmiertelne powikłania koronawirusa, będą najprawdopodobniej musieli zostać w domu”, czytamy.

 

Według dziennika, w wytycznych opracowanych przez ministrów i GIS może się znaleźć nakaz noszenia na weselach maseczek i ograniczenia przyjęć weselnych.

 

Semeniuk podkreśla, że sporządzając wytyczne, uwzględniono postulaty branży weselnej. – Dałam przedsiębiorcom dzień na ich przedstawienie. Teraz te propozycje są przedmiotem analizy technicznej i merytorycznej – informuje wiceminister rozwoju.

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-08-06 08:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ja A co, jeśli sami seniorzy będą parą młodą?
1 miesiąc temu / AK
 
Przecież to jest dyskryminacja ze względu na wiek! Czasami taki dziadek lub babcia mają lepsze zdrowie od swoich dzieci. Różnie to bywa. Czyli - wesele bez części gości, w maskach, noc poślubna z dystansem społecznym 2 m, co jeszcze wymyśli Korona Dyktator? W Niemczech społeczeństwo się budzi, demokratycznie wiecowało 1 sierpnia. Wystarczy wpisać: Der Demozug in 5 Minuten, Berlin 1.8.2020
1 miesiąc temu / weselnik
 
proponuję jeszcze wprowadzić zakaz pierdzenia na weselach, bo to też się roznosi... bez komentarza, rząd zidiociał: w kwietniu zeszłego roku umarło w Polsce więcej osób niż w kwietniu tego roku... gdzie ta pandemia?????
1 miesiąc temu / jou
 
Mój mąż jest późnym dzieckiem swoich rodziców, gdy braliśmy ślub jego ojciec miał 72lata, a matka 61, gdyby były takie durne obostrzenia to rodzice nie mogliby być na weselu własnego syna. Myślę że aktualnie też są takie przypadki i co ci ludzie mają zrobić?
1 miesiąc temu / ja
 
A wkrótce 60+zostana umieszczeni w izolatoriach. Tam spokojnie, bezpiecznie "dozyja"swoich dni. Czyż nie jest to celem nowego porządku świata?
1 miesiąc temu / Em
 
Pora powiedzieć NIE rządzącej nami szajce ministerialnej. Oni się nawet ne krępują tym, że łamią podstawowe prawa człowieka. Jest po wyborach, więc uznają, że teraz mogą do woli pogardzać zwykłymi ludźmi, zwłaszcza starszymi. Następne wybory za trzy lata, więc czują się niezagrożeni.
1 miesiąc temu / obywatel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.