DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2018 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

Wenezuela w poważnym kryzysie, ale prezydent Maduro zapowiada zwycięstwo w wyborach

Wenezuela w poważnym kryzysie, ale prezydent Maduro zapowiada zwycięstwo w wyborach
Kremlin.ru [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0) or CC BY 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0)], via Wikimedia Commons

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro zapowiada, że zamierza zwyciężyć w niedzielnych wyborach prezydenckich. Jego kraj stale pogrąża się w wielkim kryzysie, brakuje żywności, inflacja jest na bardzo wysokim poziomie, ale socjalistyczny przywódca liczy na głosy wyborców. „Czeka nas historyczne zwycięstwo” – mówi.

 

Wenezuela ze względy na swoje zasoby ropy naftowej mogłaby stać się jednym z najbogatszych krajów w Ameryce Południowej. Jednak prezydentura Hugo Chaveza sprawiła, że kraj znalazł się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Polityka prowadzona przez jego następcę – Nicolasa Maduro pogłębiła kryzys, a z Wenezueli wyjechało ponad milion obywateli. Głównym powodem był m.in. problem z dostępem do żywności i innych najbardziej podstawowych produktów. Pomimo dramatycznej sytuacji, obecny prezydent ma duże szanse na zwycięstwo w niedzielnych wyborach.

 

Jak wskazuje FOX News, Wenezuelczycy w ogromnej mierze obwiniają Maduro za ich rosnące problemy, ale mimo to, prezydent wciąż jest bardzo popularny. Co więcej, może zwyciężyć dzięki bojkotowi wyborów prezydenckich przez jego rywali z partii opozycyjnych. O możliwym sukcesie Maduro świadczy też jego pewność siebie. Kampanię wyborczą zakończył w czwartek, tańcząc na scenie przed wiwatującą publicznością w Caracas. Podczas wystąpienia mówił, że trudnej sytuacji w Wenezueli winne są Stany Zjednoczone, które miały zorganizować przeciwko „wojnę ekonomiczną”.

 

„Wyciągam ręce do wszystkich Wenezuelczyków, abyśmy mogli razem iść z miłością i odzyskać naszą ojczyznę” - powiedział Nicolas Maduro, następca Hugo Chaveza, który rozpoczął lewicową rewolucję w Wenezueli. „Widziałem przyszłość Wenezueli i czeka nas historyczne zwycięstwo” – podkreśla Maduro.

 

W obecnych wyborach głównym rywalem prezydenta stał się niezależny kandydat Henri Falcon, który w kampanii wyborczej starał się przekonać Wenezuelczyków do wzięcia udziału w głosowaniu. Pozostali kandydaci opozycyjni postanowili bojkotować wybory. „Przysięgam, że uwolnię Wenezuelę z tej dyktatury” - przekonywał Falcon.

 

Około 80 proc. Wenezuelczyków uważa, że Maduro źle wykonywał swoje obowiązki, ale oczekuje się, że frekwencja będzie najniższa od czasu wyboru Chaveza w 1998 roku. Sondaże wskazują, że w wyborach weźmie udział tylko 34 proc. uprawnionych do głosowania.

 

 

Źródło: FOX News

WMa

 

 


DATA: 2018-05-20 11:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak się kończy sojusz z Rosją przeciwko USA i UE.
5 miesięcy temu / ala wilk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.