DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Wenezuela pogrąża się. Prezydent powołuje ministerstwo szczęścia

Wenezuela pogrąża się. Prezydent powołuje ministerstwo szczęścia
#GOSPODARKA    #FINANSE    #BANK    #CHAVEZ    #WENEZUELA    #INFLACJA    #MADURO    #SZCZĘŚCIE

Amerykanie mogą domagać się prawa do realizacji szczęścia, ale to Wenezuelczycy mają formalną agencję rządową do jego egzekwowania – zauważa sarkastycznie „Business Insider”. Magazyn poinformował właśnie o powołaniu przez prezydenta Maduro ministerstwa ds. najwyższego szczęścia społecznego. Jego zadaniem będzie koordynacja realizacji wszystkich pomysłów zmarłego prezydenta Hugo Chaveza, zmierzających do łagodzenia skutków ubóstwa.


Wenezuela, kraj bogaty w ogromne pokłady ropy naftowej, cierpi obecnie na chroniczny brak podstawowych towarów i materiałów medycznych. Siła nabywcza krajowej waluty spadła w ostatnich latach w zatrważającym tempie. Oficjalnie inflacja wynosi około 50 proc. Na czarnym rynku za dolara płaci się siedem razy więcej.

 

W Caracas ludzie żartują sobie z ostatniego pomysłu prezydenta. Mówią, że jak tak dalej pójdzie, to w najbliższym czasie być może powstanie wiceministerstwo ds. piwa. Wtedy wszyscy pijacy będą szczęśliwi.

 

Dziennikarz telewizyjny, którego program został niedawno zdjęty z anteny za odmowę cenzurowania przeciwników politycznych rządzących socjalistów, Leopoldo Castillo stwierdził, że powołanie ministerstwa szczęścia oznacza międzynarodowy wstyd.

 

Liliana Alfonzo, kobieta przypadkowo zagadnięta na ulicy stwierdziła, że wolałby zamiast ministerstwa najwyższego szczęście być w stanie kupić mleko i papier toaletowy, które znikają z półek sklepowych w przeciągu kilku minut od dostawy.

 

Maduro obwinia za brak podstawowych towarów spekulantów, bogacących się w szybkim tempie. Handlowcy zaś twierdzą, że nie mogą stosować sztywnych cen rządowych, bo zbankrutują.

 

Poprzedni prezydent Wenezueli, Hugo Chavez od 2003 r.  wydał miliony dolarów na realizacje programów społecznych, których celem było ulżenie samotnym matką, ubogim, osobom nieposiadającym swojego mieszkania, dzieciom itp. Nieżyjący już prezydent potrafił tuż przed wyborami szczodrze obdarowywać obywateli prezentami w postaci sprzętu AGD. Po śmierci Chaveza, władzę przejął Nicolas Maduro, który – mimo katastrofalnego stanu gospodarki – stara się realizować utopijne pomysły swego poprzednika.

 

 

Źródło: Business Insider, AS.


DATA: 2013-10-28 14:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jak się patrzy, a raczej słucha, naszego "Słoneczka Peru", to można dojść do wniosku, że u nas już takie ministerstwo działa, jeno na razie po cichu, w konspiracji; dlatego, że ogół o tym nie wie, korzystają z niego tylko niektórzy - na rynku mówią, że to jacyś POmyleńcy; a co do Wenezueli (ale i również szkół w Chicago w USA) to możemy im pomóc chociażby w temacie papieru toaletowego - wyślijmy im cały nakład GWarty (tylko żeby im wrzody od tego nie wytrysły tu i tam);
ponad 6 lat temu / jaro
 
Z takimi pomysłami nadawałby się na Wysokiego Unijnego Komisarza.
ponad 6 lat temu / cynik
 
Pamiętam, jak w 2007 r. żartowano, że w Polsce Partia Miłości, która obiecywała cud gospodarczy, ograniczy liczbę ministerstw do trzech; Zdrowia, Szczęścia i Pomyślności.
ponad 6 lat temu / Venatrix
 
Taaak. Brakuje im tylko ministerstwa/agencji szczęścia społecznego. Przecież to tylko gadanie,typowe działanie pod publiczkę. Chwilami ręce opadają jak się czyta/słyszy takie rzeczy.
ponad 6 lat temu / tomek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.