DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Wenezuela: podczas zamieszek atakowane są kościoły

Wenezuela: podczas zamieszek atakowane są kościoły
fot. painterman / sxc.hu

Podczas zamieszek w Wenezueli coraz częściej atakowane są kościoły - poinformowała Konferencja Biskupów Wenezueli. „Ostatnio kilka świątyń, które leżą w centrum obszarów, na których dochodzi do starć zostało zaatakowanych przez uzbrojone grupy” - powiedział zastępca sekretarza generalnego wenezuelskiego episkopatu ks. Víctor Hugo Basabe w rozmowie z telewizją Globovision.

 

W Santa Barbara, w prowincji Merida grupy zbrojne zaatakowały nawet wypełnioną po brzegi wiernymi świątynię w czasie Mszy św.

 

Dwa tygodnie temu w portowym mieście Maracaibo doszło do pobicia ks. Jose Palmara, znanego w całym kraju ze swojej ostrej krytyki socjalistycznego rządu. Według jednego z członków rodziny ks. Palmar musiał zostać przewieziony do szpitala po pobiciu go przez służbę bezpieczeństwa.

 

Od trzech tygodni w całej Wenezueli trwają protesty przeciwko deficytowi żywności, inflacji, wzrostowi przestępczości i samowoli władz państwowych. W dotychczasowych zamieszkach zostało zabitych ponad 20 osób.

 

Wielu biskupów wzywało do podjęcia dialogu i ostro zaprotestowało przeciwko działaniom rządu. Ostatnio, arcybiskup diecezji Coro na północy kraju Roberto Luckert napisał w liście adresowanym do prezydenta Wenezueli Nicolása Maduro: „Nie można prowadzić dialogu z zaciśniętą pięścią”. Zdaniem arcybiskupa Coro swoimi obelgami i groźbami wobec swoich rozmówców Maduro „niszczy zaufanie w kraju i sprawia wrażenie jakoby tylko on był w posiadaniu całej prawdy". „Niech pan nie zapomina, że polityka jest pracą na rzecz dobra wspólnego” - napisał abp Luckert.

 

W minionych tygodniach zaniepokojenie sytuacją w Wenezueli wyrażają ONZ i Unia Europejska. Papież Franciszek 26 lutego podczas audiencji ogólnej powiedział: „Ze szczególnym niepokojem śledzę to, co ma miejsce w tych dniach w Wenezueli. Gorąco pragnę, aby jak najszybciej ustały przemoc i wrogość i aby cały naród wenezuelski, począwszy od kierownictwa politycznego i odpowiedzialnych za życie publiczne dołożył starań na rzecz pojednania narodowego, poprzez wzajemne przebaczenie i szczery dialog, szanujący prawdę i sprawiedliwość, zdolny do podjęcia konkretnych kwestii dla dobra wspólnego. Zapewniając o mojej nieustannej i żarliwej modlitwie, szczególnie za tych, którzy stracili życie w walkach oraz za ich rodziny, zachęcam wszystkich wierzących, by błagali Boga za macierzyńskim wstawiennictwem Matki Bożej z Coromoto, aby kraj ten jak najszybciej odnalazł pokój i zgodę".

 

 

Źródło: KAI

luk


DATA: 2014-03-10 15:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.