DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Wenezuela: lewacy zakłócili Mszę Świętą. Wznosili bluźniercze hasła

Wenezuela: lewacy zakłócili Mszę Świętą. Wznosili bluźniercze hasła

Grupa około 20 mężczyzn wtargnęła w niedzielę rano do kościoła w stolicy Wenezueli Caracas i zakłóciła odprawianą Mszę Świętą. Mężczyźni mieli założone czerwone koszulki i wykrzykiwali obelżywe hasła.

 

Według świadków zdarzenia napastnicy krzyczeli m.in. „Szatan w sutannie”, „faszyści”. – Ludzie byli wystraszeni, ale nikomu nic się nie stało – powiedział jeden z uczestników Eucharystii.

 

Jak informuje agencja Reuters – incydent miał być odpowiedzią na krytykę pod adresem prezydenta Nicolasa Maduro z jaką wcześniej miał wystąpić ksiądz odprawiający Mszę Świętą. Napastnicy głośno mówili, że także oni mają prawo mówić z ambony „prawdę polityczną”. Świadkowie zeznali, że mężczyźni skandowali hasło „Chavez żyje!” oraz że zapowiedzieli odpowiednie kroki mające na celu zmianę lokalnego kapłana.

 

Jest to kolejne tego typu wydarzenie, jakie miało miejsce w Wenezueli od początku roku 2017. 29 stycznia policja weszła w czasie Mszy Świętej do kościoła w Maracaibo, przerywając kazanie na rzecz… egzekwowania mandatów drogowych.


Miesiąc temu zwolennicy rządu protestowali przeciwko abp Antonio Lopezowi, po tym jak ten nazwał socjalizm „nieszczęściem” oraz obrzucili kamieniami katedrę w Caracas.


Z kolei 1 stycznia zamaskowani i uzbrojeni napastnicy napadli klasztor trapistów, rabując jego dobra i terroryzując mnichów.

 


Źródło: reuters.com

TK
 


DATA: 2017-02-16 13:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wierni byli wystraszeni i nie zareagowali. Nic dziwnego, skoro słyszą o miłości, czułosci i pluszowym miłoserdziu dla wszystkich. Przed soborem w takiej sytuacji ze stu chłopa wyprowadziłoby napastników za frak z domu Bożego i tam sprało po pyskach. Co skądinąd byłoby im poczytane za uczynek miłosierdzia - grzeszących upomnieć.
ponad 3 lata temu / jeke
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.