DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Wenezuela: biskupi piszą o „gniewie Bożym” i wzywają wiernych do modlitwy przebłagalnej

Wenezuela: biskupi piszą o „gniewie Bożym” i wzywają wiernych do modlitwy przebłagalnej
Fot. Pixabay

Episkopat Wenezueli zapowiedział, że 2 lutego będzie dniem modlitwy dla całego narodu, aby „pozostać wiernym Bogu” i prosić o pokojowe rozwiązanie tragicznej sytuacji polityczno-ekonomicznej kraju. Pod koniec 115. zgromadzenia plenarnego biskupi potępili obecny reżim, który spowodował „ruinę narodu” i wezwali do jak najszybszych przemian demokratycznych.

 

Niepohamowana inflacja, dewaluacja waluty, która zubożyła całą ludność i znacznie pogorszyła jakość życia – to główne zarzuty biskupów pod adresem rządu. „Gniew Boży budzi stan opieki zdrowotnej oraz upolitycznienie pomocy humanitarnej” – stwierdzili autorzy oświadczenia, ogłoszonego po obradach. Zwrócili uwagę, że ludzie masowo emigrują, a dodatkowo są na granicach poniżani przez policję i wojsko. Zdaniem biskupów emigracja jest „najbardziej wyraźnym dowodem na wielką klęskę polityki publicznej prowadzonej przez rząd”.

 

Wenezuela cierpi w wyniku „katastrofalnych skutków wzorca gospodarczego”, narzuconego przez reżim komunistyczny i ideologię, która zubożyła wszystkich, zwłaszcza tych najbiedniejszych. Dlatego też episkopat wzywa do „aktu odwagi”, polegającego na radykalnej zmianie kierunku politycznego. Aby jednak ułatwić przemiany demokratyczne, muszą się odbyć wolne wybory, w obecności obserwatorów z innych krajów i powinno do nich dojść jak najszybciej – podkreślili biskupi.

 

Nieudolne rządy prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro zmusiły do emigracji 3 mln obywateli. Ci, którzy pozostali w kraju, nie są w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb na skutek hiperinflacji, braku żywności i bieżącej wody. Jednocześnie władze w Caracas stanowczo odmawiają przyjęcia pomocy gospodarczej i humanitarnej, określając ją jako próbę zewnętrznej ingerencji w sprawy państwa, uznając się jednocześnie za ofiary wojny gospodarczej wywołanej przez Stany Zjednoczone.

 

KAI

TK


DATA: 2021-01-14 07:21
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Módlmy się również o upadek komunizmu w Wenezueli, a także na Kubie, Chinach, Wietnamie i Laosie, oraz komunizmu bidenowskiego w USA
6 dni temu / X
 
Jeśli nie ma się dywizji, nie trzeba mieszać się do polityki.
6 dni temu / Ryś
 
Tak, nawrócenie, pokuta i modlitwa. Czy mogłabym prosić Was, którzy będą to czytali o modlitwę za Aleksandra, który leży w szpitalu w ciężkim stanie w śpiączce farmakologicznej? Bóg zapłać.
7 dni temu / Zagubiona owiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.