DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2020 r.

II Niedziela Zwykła
Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Szanowny Panie Nestoriusz: W pełni się zgadzam, poza tym tylko, że kontrakty i sojusze z państwami zachodnimi mogą być bardzo złudne, bo państwom zachodnim nie raz w historii zdarzyło się własnych zobowiązań nie dotrzymać (Ukraina nie otrzymała od nich np. danych, których brak skutkował pogromem pod Iłowajskiem). A w kwestii suwerenności Ukrainy, to bardziej chodziło mi o to, że tamtejszy rząd kijowski ma bardzo ograniczoną suwerenność na własnym terytorium (najazdy tzw. rejderów; wykraczająca poza zwykłą autonomię działalność rady obwodowej we Lwowie). U nas w MONie pana Macierewicza funkcję kierowniczą pełnił niejaki Robert Grey, który nawet nie posiadał chyba polskiego obywatelstwa (a jeśli już, to nadane pośpiesznie, jak panu Vincentowi Rostowskiemu), a więc to znacznie gorzej, niż gdyby to był tylko zwykły urzędnik. A kompleks wyższości byłby niezwykle szkodliwy w sytuacji, gdy III RP jest państwem istniejącym tak bardzo "teoretycznie".
ponad 1 rok temu / Nie ma żadnych istotnych różnic pomiędzy PiS i PO
 
Dostrzegłem w tym obszernym eschatologicznym komentarzu pewne niebezpieczeństwo. Na ile Ukraina jest suwerenna, to można zobaczyć na wschodzie tego kraju, gdzie prawie codziennie giną jego obrońcy. A także można widać to, jeśli się popatrzy na kontrakty i sojusze, które zawiera z mocarstwami zachodnimi (nikt by się nie patyczkował z czymś takim, co za chwilę ma przestać istnieć). No ale o niebezpieczeństwie: pamiętać należy przede wszystkim, że przestrzega się prawa i zobowiązań obojętnie, czy ma się do czynienia z bytem państwowym istniejącym od 20- czy 2500 lat. Nie wiem, czy zauważyliście, ale Ukraina ma własną konstytucję, która nie zezwala na podwójne obywatelstwo. Z tego co wiadomo, węgierskie obywatelstwo otrzymali również osoby zatrudnione w urzędach państwowych, a to już we łbie się nie mieści. Wyobrażacie sobie coś takiego w Polsce? A no właśnie. No i dość tej buty i kompleksu wyższości, bo znowu źle się skończy. Pamiętajmy o tym.
ponad 1 rok temu / Nestoriusz
 
Wszystko było niegdyś terytorium. "Z terytorium powstało z w terytorium się obróci"
ponad 1 rok temu / Omnia mutantur
 
Szanowna Pani/Panie "Ale jest jedna istotna różnica pomiędzy "nie istniało" i "istnieje"": oczywiście, że teraz istnieje (na ile jest suwerenne na własnym terytorium, to inna sprawa). Tylko, że to nie ma nic wspólnego z losami tego terytorium ZANIM stało się częścią państwa ukraińskiego (na pewno na gruncie prawa międzynarodowego). Zwłaszcza w kwestii jakichkolwiek odszkodowań od innych państw. A że III RP uznała jego istnienie? Uznała. Tak samo, jak istnienie Kosowa. Skoro zniknęła Czechosłowacja, Jugosławia i ZSSR, to równie dobrze jutro może zniknąć Kosowo i Ukraina. Bo żadne państwo na Ziemi nie ma gwarancji wiecznego istnienia. A jeśli jest zbyt słabe, by się obronić, to już tylko potrzeba kogoś dostatecznie silnego, aby je podbił. Możemy się na to nie godzić, ale niewiele to zmienia. To samo dotyczy oczywiście także III RP. Pamiętajmy o tym.
ponad 1 rok temu / Nie ma żadnych istotnych różnic pomiędzy PiS i PO
 
Skandal! Wzywam Rzad III RP do zdecydowanej reakcji! Nalezy bez dwoch zdan potepic wrogie i b. niebezpieczne dzialania Ukraincow. Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
To czemu jedziesz do W. Brytanii czy Niemiec, a nie wykonujesz tę pracę, za którą wolisz zapłacić Ukraińcowi?
ponad 1 rok temu / @Latz
 
Nie istniało państwo ukraińskie, ale już istnieje. I państwo polskie to uznało jako pierwsze. I co z tym fantem?
ponad 1 rok temu / Ale jest jedna istotna różnica pomiędzy "nie istniało" i "istnieje"
 
Dziwnie została pominięta kwestia, że wytypowani posiadacze węgierskiego obywatelstwa są jednocześnie urzędnikami ukraińskimi, oraz fakt, że konstytucja Ukrainy nie przewiduje posiadania podwójnego obywatelstwa. A zatem to, co wyprawiają Węgry, jest bardzo nie fair.
ponad 1 rok temu / Nothing but truth
 
Szanowna Pani, przecież przed 1991 rokiem państwo ukraińskie nie istniało, a Ruś Zakarpacka należała przed tzw. I arbitrażem wiedeńskim, który przyznał ją państwu węgierskiemu, do Czechosłowacji, a więc państwa, które obecnie nie istnieje. Ukraina ma do takich odszkodowań mniej więcej takie same prawo, jak Państwo Położone w Palestynie do majątków obywateli polskich pochodzenia żydowskiego, którzy zginęli podczas II Wojny Światowej. Czyli żadne.
ponad 1 rok temu / Nie ma żadnych istotnych różnic pomiędzy PiS i PO
 
A ty powinnaś wypłacić nam odszkodowanie za okupację Polski przez UE :)
ponad 1 rok temu / do ale kwik
 
Węgrzy powinni wypłacić Ukrainie odszkodowanie za okupację Zakarpacia w latach 1939-1945
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Tokaj. Tylko tokaj. Wspierać Bratanków!
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
W Polsce też powinien być sporządzony wykaz Ukraińców zabierających chleb Polakom
ponad 1 rok temu / Latz
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.