DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Węgrzy zaniepokojeni piętnowaniem przez Ukrainę posiadaczy podwójnego obywatelstwa

Węgrzy zaniepokojeni piętnowaniem przez Ukrainę posiadaczy podwójnego obywatelstwa
Wiceminister Levente Magyar. Fot. By Elekes Andor - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69603017

Ambasador Ukrainy na Węgrzech Lubow Nepop została wezwana do stawienia się w tamtejszym MSZ ze względu na zarzut prowadzenia przez jej kraj działań wymierzonych w interesy Budapesztu.

 

 - Antywęgierska polityka Ukrainy weszła na jakościowo nowy poziom – ocenił podczas środowego spotkania z dziennikarzami Levente Magyar, wiceminister spraw zagranicznych. Urzędnik powołał się na informacje o tworzeniu list zawierających nazwiska Węgrów z obwodu zakarpackiego. Z kolei ukraiński parlament za pośrednictwem swej oficjalnej witryny internetowej promuje wniosek o wydalenie z kraju posiadaczy obywatelstwa obydwu państw.

 

Magyar zaapelował do sojuszników z Unii Europejskiej i paktu NATO o dokładne przyjrzenie się sytuacji na Ukrainie.

 

Skorowidz zawierający około 300 nazwisk ukazał się na stronie Myrotworec. – Jest to lista śmierci, bo Ukraina wymienia swoich domniemanych wrogów, a wcześniej bywały przypadki, że osoby, które na tę listę trafiły, padały ofiarami zabójstw – skwitował wiceminister.

 

 

Źródło: 

RoM


DATA: 2018-10-11 07:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szanowny Panie Nestoriusz: W pełni się zgadzam, poza tym tylko, że kontrakty i sojusze z państwami zachodnimi mogą być bardzo złudne, bo państwom zachodnim nie raz w historii zdarzyło się własnych zobowiązań nie dotrzymać (Ukraina nie otrzymała od nich np. danych, których brak skutkował pogromem pod Iłowajskiem). A w kwestii suwerenności Ukrainy, to bardziej chodziło mi o to, że tamtejszy rząd kijowski ma bardzo ograniczoną suwerenność na własnym terytorium (najazdy tzw. rejderów; wykraczająca poza zwykłą autonomię działalność rady obwodowej we Lwowie). U nas w MONie pana Macierewicza funkcję kierowniczą pełnił niejaki Robert Grey, który nawet nie posiadał chyba polskiego obywatelstwa (a jeśli już, to nadane pośpiesznie, jak panu Vincentowi Rostowskiemu), a więc to znacznie gorzej, niż gdyby to był tylko zwykły urzędnik. A kompleks wyższości byłby niezwykle szkodliwy w sytuacji, gdy III RP jest państwem istniejącym tak bardzo "teoretycznie".
9 miesięcy temu / Nie ma żadnych istotnych różnic pomiędzy PiS i PO
 
Dostrzegłem w tym obszernym eschatologicznym komentarzu pewne niebezpieczeństwo. Na ile Ukraina jest suwerenna, to można zobaczyć na wschodzie tego kraju, gdzie prawie codziennie giną jego obrońcy. A także można widać to, jeśli się popatrzy na kontrakty i sojusze, które zawiera z mocarstwami zachodnimi (nikt by się nie patyczkował z czymś takim, co za chwilę ma przestać istnieć). No ale o niebezpieczeństwie: pamiętać należy przede wszystkim, że przestrzega się prawa i zobowiązań obojętnie, czy ma się do czynienia z bytem państwowym istniejącym od 20- czy 2500 lat. Nie wiem, czy zauważyliście, ale Ukraina ma własną konstytucję, która nie zezwala na podwójne obywatelstwo. Z tego co wiadomo, węgierskie obywatelstwo otrzymali również osoby zatrudnione w urzędach państwowych, a to już we łbie się nie mieści. Wyobrażacie sobie coś takiego w Polsce? A no właśnie. No i dość tej buty i kompleksu wyższości, bo znowu źle się skończy. Pamiętajmy o tym.
9 miesięcy temu / Nestoriusz
 
Wszystko było niegdyś terytorium. "Z terytorium powstało z w terytorium się obróci"
9 miesięcy temu / Omnia mutantur
 
Szanowna Pani/Panie "Ale jest jedna istotna różnica pomiędzy "nie istniało" i "istnieje"": oczywiście, że teraz istnieje (na ile jest suwerenne na własnym terytorium, to inna sprawa). Tylko, że to nie ma nic wspólnego z losami tego terytorium ZANIM stało się częścią państwa ukraińskiego (na pewno na gruncie prawa międzynarodowego). Zwłaszcza w kwestii jakichkolwiek odszkodowań od innych państw. A że III RP uznała jego istnienie? Uznała. Tak samo, jak istnienie Kosowa. Skoro zniknęła Czechosłowacja, Jugosławia i ZSSR, to równie dobrze jutro może zniknąć Kosowo i Ukraina. Bo żadne państwo na Ziemi nie ma gwarancji wiecznego istnienia. A jeśli jest zbyt słabe, by się obronić, to już tylko potrzeba kogoś dostatecznie silnego, aby je podbił. Możemy się na to nie godzić, ale niewiele to zmienia. To samo dotyczy oczywiście także III RP. Pamiętajmy o tym.
9 miesięcy temu / Nie ma żadnych istotnych różnic pomiędzy PiS i PO
 
Skandal! Wzywam Rzad III RP do zdecydowanej reakcji! Nalezy bez dwoch zdan potepic wrogie i b. niebezpieczne dzialania Ukraincow. Z Panem Bogiem
9 miesięcy temu / Slawomir Tomasz Roch
 
To czemu jedziesz do W. Brytanii czy Niemiec, a nie wykonujesz tę pracę, za którą wolisz zapłacić Ukraińcowi?
9 miesięcy temu / @Latz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.