DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Węgrzy budują strzelnice. W ciągu trzech lat ma powstać nawet 200 placówek

Węgrzy budują strzelnice. W ciągu trzech lat ma powstać nawet 200 placówek
Wikimedia Commons Foto: Wilfried Wittkowsky

Węgry przyjęły program według którego w ciągu najbliższych 3 lat ma w tym kraju powstać około 200 strzelnic. Placówki sportowe będą budowane w każdym większym węgierskim mieście. Koszt realizacji projektu jest wyceniany na ok. 400 mln zł.

 

Pomysł budowy około 200 strzelnic przedstawiło węgierskiemu rządowi ministerstwo obrony. Rząd przyjął go bez żadnych zastrzeżeń do realizacji. Strzelnice powstaną w większości miast i będą miały tory strzałów w trzech wymiarach długości 25, 50 i 100 metrów. Przy strzelnicach zostanie również zbudowana odpowiednia infrastruktura, łącznie z budynkami, w których siedziby będą miały lokalne, sportowe kluby strzeleckie. Realizację tego 3-letniego planu wycenia się na około 400 mln zł.

 

Trzeba przyznać, że w porównaniu do Węgier, w Polsce wybudowanie strzelnicy jest procesem długim i żmudnym. Świadczy o tym przykład trwającej już kilka lat batalii o budowę strzelnicy w Białymstoku. Dopiero pod koniec ubiegłego roku udało się wprowadzić projekt budowy strzelnicy pod głosowanie w budżecie obywatelskim, która to propozycja zdobyła najwięcej głosów mieszkańców Białegostoku. Strzelnica ma powstać w ciągu 3 lat (wówczas na Węgrzech powstanie 197 strzelnic) w jednym z dawnych magazynów wojskowych przy ulicy Węglowej. Magazyn w którym powstanie, zostanie dostosowany do jej potrzeb.

 

 

Źródło: idzpodprad.pl

Adam Białous/POz

DATA: 2017-01-05 17:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A U NAS LIPA. TAK JAK ZWYKLE DO TEJ PORY.
ponad 1 rok temu / katolik
 
Kiedy broń staje się bożkiem? To jest ważne dla chrześcijan pytanie. Na pewno wtedy, gdy zamiast na niedzielną Mszę idzie się na strzelnicę. Ale także wtedy, gdy Bóg przestaje być potrzebny, ponieważ poczucie bezpieczeństwa wydaje się dawać posiadana broń. Pan Bóg bożków nie lubi. Pewną liczbę broni dopuszcza, ale nie dziwi mnie, jeśli dostęp do broni ogranicza.
ponad 1 rok temu / Piotr
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.