DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Węgrzy budują kolejny mur. Nowe zasieki odgrodzą ich od Rumunii

Węgrzy budują kolejny mur. Nowe zasieki odgrodzą ich od Rumunii
fot. Tomasz Adamowicz/FORUM

Budowa nowego muru na granicy, to kolejna węgierska próba zatrzymania nowej fali imigrantów, tym razem od strony wschodniej. Premier Viktor Orbán wydał już odpowiednie rozporządzenia ministrowi spraw wewnętrznych i obrony narodowej.

 

Zdaniem węgierskich władz trasy dotarcia imigrantów do Europy zachodniej zmienią kierunek, a nowy szlak ma prowadzić właśnie przez Rumunię i Węgry. Dotychczas imigranci Rumunię omijali szerokim łukiem. Na razie nie ma oficjalnej reakcji Bukaresztu. Wiadomo jednak, że gdy jesienią ubiegłego roku pojawił się pomysł budowy ogrodzenia na wschodniej granicy Węgier, ówczesny premier Rumunii Victor Ponta nie krył niezadowolenia z węgierskich planów.

 

W zeszłym roku Węgrzy zbudowali ogrodzenie na granicy z Serbią, a później Słowenią.  Granica węgiersko-rumuńska jest w ogromnej większości nizinna, a liczy 440 kilometrów. Jest ona znacznie dłuższa od pozostałych granic Węgier, na których Budapeszt postawił już ogrodzenia i zasieki.

 

W tym tygodniu do Rumunii przyjechała pierwsza, jedenastoosobowa grupa imigrantów. W roku 2016 i 2017 Rumunia przyjmie 6205 „uchodźców”. Podobnie jak w przypadku Polski przyjmowanie imigrantów odbędzie się na zasadzie relokacji. Już dziś wiadomo, że najliczniejsze grupy imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu znajda się w obozach w mieście Galati na wschodzie Rumunii.

 

Źródło: www.balkaninsight.com

ChS



 


DATA: 2016-03-04 14:48
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Węgrzy się odgradzają, a w Polsce nic się nie dzieje. Cisza i spokój, rząd czeka nie wiadomo na co. Obudzą się, gdy już będzie za późno, bo tylko czekać, gdy na granicy południowej i wschodniej staną setki muzułmanów.
ponad 4 lata temu / ab
 
Gdyby to nie miało sensu Orban by nie budował. Izrael też. Tylko PiS jest jak miś o małym rozumku lub blokuje to specjalnie. Panie Boże jak tu się nie denerwować
ponad 4 lata temu / beta
 
Coś mi się wydaje, że chodzi tu nie tylko o imigrantów spoza Unii, ale też o samych "obywateli Rumunii" (nie mylić z Rumunami).
ponad 4 lata temu / aaa
 
porządny płot czy mur, który będzie non stop kontrolowany napewno powstrzyma imigrantów. szkoda,że w polsce pisowski rząd nie buduje płotu na granicy z ukrainą. pewnie w te wakacje to do nas zwalą się te hordy muzułmanów
ponad 4 lata temu / wef
 
od razu powinni ich wsadzać do autobusów lub pociągów i wysyłać do Niemców !
ponad 4 lata temu / wszyscy do Niemców !
 
Pomysł dobry - ratować Nas przed zalewem nie powiem czego. Ale wykonanie nieefektywne. Żaden mur (chiński), wał (atlantycki) itp się nie sprawdziły. To nieefektywne rozwiązanie . Trzeba wojska i broni w stosunku do agresorów, napadających Europę.Granicy trzeba pilnować, bo potem jest za późno. Zaczną ginąć Europejczycy i wtedy wojna toczyć się będzie wewnątrz krajów. A to znacznie więcej ofiar pochłonie. Trzeba to sobie jasno uświadomić.
ponad 4 lata temu / rozsądny
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.