DZIŚ JEST:   19   MARCA   2019 r.

Św. Józefa, Oblubieńca NMP
Bł. Marcela Callo
 
 
 
 

Węgrzy bronią się przed presją UE w sprawach przyjmowania imigrantów oraz uczelni zagranicznych

Węgrzy bronią się przed presją UE w sprawach przyjmowania imigrantów oraz uczelni zagranicznych
Fot. pam

Możemy rozmawiać, ale nie wycofamy się z naszej polityki wobec imigrantów – tak streścić można przekaz węgierskich władz skierowany w stronę Unii Europejskiej, która naciska na Budapeszt.

 


Zoltan Kovacs, rzecznik rządu Viktora Orbana zaprezentował w środę stanowisko wobec słów wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. Ten zagroził Węgrom, że Unia otworzy postępowanie dotyczące naruszenia prawa wspólnotowego w związku z przepisami nakładającymi nowe rygory na uczelnie zagraniczne. KE domaga się także by Budapeszt ugiął się przed żądaniami przyjęcia obowiązkowych kwot imigrantów oraz zlikwidował zabezpieczenia swoich granic przed napływem tak zwanych uchodźców.


Timmermans lobbował też w interesie George’a Sorosa i jego uczelni, która w myśl nowego węgierskiego prawa, znajdzie się pod bacznym okiem miejscowych władz. – Uniwersytet Środkowoeuropejski jest jedną z najważniejszych placówek nie tylko na Węgrzech, ale w całym europejskim obszarze edukacyjnym – przekonywał unijny dygnitarz.


Rzecznik Kovacs odparł, iż prawo dotyczące szkół wyższych już działa i nie można go zawiesić, natomiast nie ma przeszkód by na temat ustawy rozmawiać. Z całą pewnością natomiast Węgry nie wycofają się ze swojej polityki imigracyjnej.


Przedstawiciel rządu oznajmił, iż organizacje intensywnie popierające imigrację otrzymują znaczne wsparcie finansowe z zagranicy, a więc znajdują się pod zagranicznym wpływem i każdy obywatel Węgier powinien o tym wiedzieć.


Rzecznik parlamentarnej reprezentacji rządzącej partii Fides Lajos Kosa przypomniał, że George Soros zaliczył w przyszłości Timmermansa do swoich największych przyjaciół. Obaj są natomiast zwolennikami masowego sprowadzania do Europy imigrantów.

 


Źródło: wPolityce.pl

RoM
 

 

 

 


DATA: 2017-04-12 20:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rzad warszawski a nawet cala grupa Wyszechradzka powinina poprzec Wegrow, zeby nie byli osamotnieni. Ale czy sa w Warszawie jacys politycy z jajami? Niestety takich nie widze.
ponad 1 rok temu / Kontra
 
brawo Wegry !
ponad 1 rok temu / nk
 
Trzymajcie się Węgrzy! Jesteśmy z Wami! Żadnej dziczy tu nie chcemy i nie wpuścimy!!!
ponad 1 rok temu / JesteśmyzWami!
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.