DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Węgry wprowadzają nowy podatek: od działalności sprzyjającej imigracji

Węgry wprowadzają nowy podatek: od działalności sprzyjającej imigracji
Fot. Reuters / Heinz-Peter Bader / Forum
#IMIGRACJA    #WĘGRY    #ORBAN    #PODATEK    #POMOC    #WSPARCIE    #PARLAMENT    #UE    #RELOKACJA    #OCHRONA GRANIC

Działalność sprzyjająca imigracji w kraju będzie obciążona dodatkowym podatkiem – tak zdecydował węgierski parlament. Danina została określona na poziomie 25 proc. udzielanej pomocy.

 

Wedle nowego prawa opodatkowane zostaną „materialne wspomaganie sprzyjającej imigracji działalności na Węgrzech” lub „materialne wspieranie działalności organizacji wspomagającej imigrację z siedzibą na Węgrzech”. Podatek określony został na poziomie 25 proc. udzielanego wsparcia.

 

Co w praktyce może zostać opodatkowane? To np. kampanie medialne zachęcające do imigracji, tematyczne seminaria, szkolenia, czy propaganda przedstawiająca imigrację w pozytywnym świetle.

 

Obowiązek podatkowy spoczywa na organizacji udzielającej wsparcia i to one mają obowiązek informowania beneficjenta o zapłaceniu daniny. W przeciwnym razie podatek będzie musiał zapłacić obdarowywany. W tym przypadku podatek będzie równy kosztom poniesionym podczas działalności wspierającej imigrację.

 

Spod nowej daniny wyjęte zostały partie, fundacje partyjne i oraz organizacje zwolnione z niego na mocy międzynarodowej umowy. Przychód z podatku przeznaczany będzie wyłącznie na zadania związane z ochroną granicy.

 

Źródło: niezalezna.pl

MA


DATA: 2018-07-20 18:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo! Może by tak wyasłać polskich p-osłów na szkolenia do Węgrów ?
ponad 1 rok temu / Hanys Górnośląski
 
Jesteśmy po spotkaniu Trump-Putin w Helsinkach. To jest ten moment, w którym dla władz w Polsce nie ma już żadnego usprawiedliwienia dla braku wdrażania działań Orbana. Nie mogą już tłumaczyć swójej podleglosci niemieckiej Unii Europejskiej posiadającej istotne wpływy na Ukrainie i Izraelowi - bezradnością wobec sojuszu Rosja-Niemcy i ewentualną wojną na terenie Polski. Mają projekt SPT i wystarczy zacząć go realizować. Ten projekt jest sposobem na zjednoczenie Polaków wyznania PO i PiS. Dla każdego znalazłoby się zajęcie. Jednak warunkiem powodzenia musiałoby być odrzucenie globalizmu i pragnienie zbudowania Wielkiej Wolnej Polski - Polski Ludzi Wolnych.
ponad 1 rok temu / re
 
To jest kolejny krok we wlasciwym kierunku. Orban i spoleczenstwo wiedza jak sie broni ojczystej ziemi, czego tak mocno brakuje w innych krajach, w tym w Polsce.
ponad 1 rok temu / Bartek
 
I prawidlowo firmy ktore sprzyjaja islamistom powinni placic bardzo wysoki podatek tak I powinno byc w polsce.
ponad 1 rok temu / niko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.