DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2018 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Węgry rozprawią się z fundacjami Sorosa. A kiedy Polska?

Węgry rozprawią się z fundacjami Sorosa. A kiedy Polska?
Photo by ChinaFotoPress/MAXPPP - QIONGHAI/ FORUM

Węgry użyją „wszelkich instrumentów, jakie posiadają, by wymieść wszystkie organizacje pozarządowe finansowane przez Sorosa, które służą globalnym kapitalistom i wspierają poprawność polityczną a nie rząd” – zapowiedział Szilard Nemeth, wiceszef partii Fidesz.

 

Nemeth wyjaśnił, że zmieniła się sytuacja na arenie międzynarodowej, przede wszystkim za kilkanaście dni zmieni się ekipa Białego Domu. – Czuję, że istnieje szansa, by ostatecznie rozprawić się z organizacjami pozarządowymi George’a Sorosa – cytuje jego słowa agencja MTI. Wiceprezes rządzącego Fideszu dodał, że właśnie trwają prace nad projektem ustawy, która pozwoli na dokładne prześwietlenie majątku zarządu organizacji pozarządowych (NGO). Będą oni musieli, tak jak parlamentarzyści, składać szczegółowe zeznania o swoim majątku. Przewiduje się  także liczne kontrole finansowe i obowiązek znacznie częstszego raportowania (co 6 albo nawet co 3 miesiące) o sposobie wydatkowania środków. Projekt ma być debatowany już w kwietniu.

 

Premier Viktor Orban od kilku lat ignoruje krytykę ze strony Komisji Europejskiej i administracji prezydenta USA Baracka Obamy, przebudowując państwo w kierunku „nieliberalnym”. W 2014 roku Orban osobiście nakazał agencji kontroli państwowej zbadanie finansów organizacji pozarządowych korzystających z funduszy norweskich. Jednocześnie zarzucił pracownikom fundacji i stowarzyszeń pozarządowych, że są „opłacanymi przez zagranicę działaczami politycznymi”.

 

Lider Fideszu wielokrotnie atakował „NGO-sy” finansowane przez żydowskiego miliardera George’a Sorosa, zwolennika Partii Demokratycznej, który wyemigrował z Węgier do USA, a teraz aktywnie wspiera fundację promujące  tzw. otwarte społeczeństwo (imigrację, aborcję, homoseksualizm, zrównoważony rozwój, walkę z globalnym ocieplenie itp.).  Orban jest przekonany, że w związku ze zmianą ekipy Białego Domu - niechętnej Sorosowi, będzie mógł definitywnie rozprawić się z ponad 60. organizacjami na Węgrzech, które korzystają z funduszy Sorosa. Prezydent-elekt USA zarzucił 86-letniemu miliarderowi bycie częścią „globalnej struktury władzy, odpowiedzialnej za decyzje gospodarcze, które pozbawiły amerykańską klasę robotniczą i w ogóle USA bogactwa, transferując je do kieszeni garstki dużych korporacji i podmiotów politycznych”.

 

W swoich spotach reklamowych Trump prezentował zdjęcie Sorosa z szefową Rezerwy Federalnej USA Janet Yellen i prezesem Goldman Sachs Group Inc. Lloydem Blankfeinem. Wszyscy są Żydami. Żydowska organizacja Liga przeciw Zniesławieniom (Anti-Defamation League) ostro skrytykowała spot, zarzucając, że ma wydźwięk „antysemicki”.

 

„The Guardian” donosi, że niektórzy działacze „NGO-sów” na Węgrzech obawiają się, iż po zaprzysiężeniu Trumpa w USA, Orban zdecyduje się na bezpardonowy, ukierunkowany atak na nich. - W związku z wyborem Donalda Trumpa, Orban jest przekonany, że jeden z dwóch międzynarodowych graczy - USA i UE - którzy dbają o sytuację organizacji pozarządowych na Węgrzech jest teraz po jego stronie. Trump to przecież zaciekły przeciwnik George'a Sorosa – przekonuje Peter Kreko z węgierskiego think tanku Political Capital Institute. To jedna z organizacji węgierskich utrzymujących się z dotacji z Fundacji Sorosa Open Society. - Orban spodziewa się, że jeśli zaatakuje w tym roku finansowane przez Sorosa organizacje pozarządowe, Departament Stanu USA i ambasada USA w Budapeszcie nie będą bronić ich w taki sam sposób, jak wcześniej – dodaje.

 

Według węgierskiego przywódcy, w tym roku należy się spodziewać w wielu krajach powszechnego „usuwania z polityki wpływów George'a Sorosa i sił symbolizowanych przez niego”. - W każdym kraju będą chcieli wyprzeć Sorosa – mówił Orbán w wywiadzie dla portalu 888.hu. - To można już zauważyć w Europie. Bada się skąd pochodzą finanse i jaki istnieje związek między „NGO-sami”a wywiadem, kogo interesy one reprezentują – dodawał. 

 

Paradoksalnie węgierski przywódca w 1989 roku otrzymał stypendium z fundacji Sorosa, dzięki któremu studiował politologię na Oxford University Pembroke College. Liderzy węgierskich organizacji zastanawiają się, jakie środki użyje przeciw nim premier. W 2014 roku po zleceniu kontroli „NGO-sów” korzystających z funduszy norweskich zablokowano konta organizacji, co skutecznie sparaliżowało ich funkcjonowanie. Działacze obawiają się podobnych przeszkód biurokratycznych. Straszą, że w razie zablokowania ich kont ucierpią imigranci, rozwinie się korupcja i częściej będą łamane prawa człowieka.

 

- Ta sytuacja niepokoi nas i naszych klientów – mówi Stefania Kapronczay, dyrektor wykonawczy węgierskiej Unii Wolności Obywatelskich, której działalność w połowie dotuje Soros. – Jeżeli wymogi administracyjne mają uniemożliwić nam pełnienie prawdziwej misji, to będzie problem. Na całym świecie obserwujemy zwiększone działania represyjne rządów wymierzone wobec organizacji takich jak nasza, na przykład w Rosji czy w Egipcie – wyjaśniła. Dodała, że jeśli będą musieli przedstawiać sprawozdania finansowe co trzy lub sześć miesięcy, to będą mieć problemy z normalnym funkcjonowaniem. Kapronczay obawia się wykorzystania przez rząd sprawozdań finansowych do zniesławiania organizacji społeczeństwa obywatelskiego i ich działaczy.

 

Źródło: bloombergnews.com., guardian.co.uk,

Agnieszka Stelmach


DATA: 2017-01-16 08:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Stomer Soros jest ścigany listami gończymi z oszustwa finansowe za III wojnę światową która wojną cywilizacyjną prowadzoną przez ISIS na ternie Europy Zachodniej sprowadzenie terrorystów do państw Europejskich to jego sprawka oraz wspieranie utopii marksistowskiej.Dlatego należy po zamykać jego fundacje na ternie Europy prowadzące szkodliwą działalność .
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
@Tomasz: a dlaczego nie w ramach obowiązującego prawa? Tak to działa i nic nikomu do tego :-)
ponad 1 rok temu / Stormer
 
Stomer LEWACY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ BÓJ TO BĘDZIE WASZ OSTATNI
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
W tytule jest pytanie: Kiedy Polska? Puste zachcianki. Wszystkie partie poza RN, w parlamencie są z tej samej stajni nowego porządku świata. Soros jest w tym środowisku dość wysoko - baron "czerwona tabliczka" jest w cieniu, jego decyzje wprowadzają takie Sorose. A nasi "politycy" to płatne sługusyi otumanione pętaki. Kto ma więc wystąpić przeciw nwo, jego konfidenci i jawni piewcy? Wreszcie zrozumcie położenie polaków. Jesteśmy umiersjącym organizmem. Pasożytują na nas polskojęzyczni potomkowie cuemiężców w trzecim pokoleniu i kolaborujący z nimi nasi ziomkowie. Stworzyli nam kraj w którym zochydzają nasz naród, wiarę, tradycję i histirię. Alternatywna rzeczywistość jest suflowana w szkołach wszelkiego stopnia, mediach i kulturze. Przedstawiają ją jakoprawdę absolutną, a mówiących takie słowa jak autor postu spychają poza margines duskusji, jako niegodnych uwagi "normalnych" ludzi. Zamykają nas w więzieniach i niszczą na wszystkich polach. A ustawa o psychuszkach już jest.
ponad 1 rok temu / Radek Zasadny
 
Polskie firmy nawet te jednoosobowe co miesiąc muszą się rozliczać z fiskusem. Z każdej zarobionej złotówki. A instytucje które dostają duże pieniądze z zagranicznych źródeł, czasem tajemniczych, przeznaczają te pieniądze na cele nie koniecznie zgodne z naszym interesem narodowym, nie muszą się rozliczać. Często korzystają z funduszy pochodzących z bezpośrednio lub pośrednio z budżetów innych państw. I tutaj MUSIMY ZAPYTAĆ - DLACZEGO JAKIEŚ PAŃSTWO CHCE WYDAWAĆ DUŻE PIENIĄDZE W INNYM PAŃSTWIE, DLA ZYSKU ? JAKIEGO ? DLA UZYSKANIA WPŁYWU ? NA SPOŁECZEŃSTWO ? NA ELITY ? Trzeba wymyślić jakiś przepis zmuszający instytucje, fundacje, do publikowania na jakiejś ogólnodostępnej stronie ŹRÓDEŁ PRZYCHODÓW, PRZYNAJMNIEJ TYCH ZAGRANICZNYCH. Ale krajowe źródła też bym chętnie poznał.
ponad 1 rok temu / Jazzz
 
U nas niestety jest to nie do pomyślenia - PiS nawet za zwykłą szczujnię TVN boi się zabrać to co dopiero mówić o Sorosie. A uporządkowanie mediów to był jeden z pierwszych ruchów Orbana bo gość doskonale zdaje sobie sprawę z ich kluczowej roli. Nasi oczywiście do tego nie doszli bo mentalnie tkwią chyba jeszcze w latach 80-tych. Z kolei teraz widząc sprzyjającą koniunkturę uporządkuje chore lewackie "fundacje" - moim zdaniem w naszym regionie pod względem inteligencji najpierw jest Orban, a potem niestety przepaść i długo długo nic.
ponad 1 rok temu / abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.