DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Węgry ponownie pod ostrzałem eurokratów. Bruksela przeciwko „Stop Soros”

Węgry ponownie pod ostrzałem eurokratów. Bruksela przeciwko „Stop Soros”
fot.REUTERS/Bernadett Szabo/FORUM

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wszczyna kolejne postępowanie przeciwko Węgrom w sprawie wprowadzonego przez rząd Victora Orbana pakietu ustaw antyimigracyjnych „Stop Soros”. Tym razem chodzi o wprowadzone na Węgrzech zmian w prawie na mocy których działania związane ze wsparciem osób ubiegających się o azyl są uznawane za przestępstwo.

 

Wniosek do TSUE skierowała Komisja Europejska. Eurokraci podkreślają, że decyzja ta została podjęta z uwagi na „przepisy, które penalizują wspieranie wniosków o azyl oraz wprowadzają kolejne ograniczenia prawa do ubiegania się o azyl”. W ich ocenie węgierskie prawo jest sprzeczne z prawem unijnym.

 

Zgodnie z przyjętym w czerwcu 2018 r. pakietem „Stop Soros” osobom, które finansują wspomaganie bezprawnej imigracji, albo prowadzą taką działalność regularnie, podobnie jak tym, którzy dopuszczają się tego w celu osiągnięcia zysku materialnego, albo w pasie 8 km od granicy, grozi kara do roku pozbawienia wolności.

 

Nie można też przyjmować wniosków o azyl od osób, które przybyły na Węgry z kraju, w którym nie są narażone na prześladowania, albo które dostały się na Węgry przez państwo, które zapewniłoby im odpowiednią ochronę, gdyby o nią wystąpiły. Poprawka do konstytucji stanowi zaś, że w kraju nie wolno osiedlać obcej ludności, o ile osoby te nie mają prawa pobytu i swobodnego przemieszczania się.

 

Źródło: polskieradio.pl

TK


DATA: 2019-07-26 08:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przecież możliwy jest twardy hunexit. Orban ogłasza wyjście z UE, przywraca kontrolę na granicach, nacjonalizuje zachodnie fabryki, UE nakłada cła i sankcje i załatwione. W czym problem? Chińczycy i Rosjanie nie będą chcieli kupować salami i papryki? Palinkę to może kupią.
9 miesięcy temu / ala wilk
 
Wegry przygotowuja sie na plan von der Leyen zalania Europy ludami Afryki...
9 miesięcy temu / mario
 
@ala wilk. Jak to nie? Jak do tej pory nawet UK nie może z niej wyjść. A co dopiero takie Węgry? Nawet tylko teoretycznie jest to możliwość futurologiczna pomijając zupełnie stronę praktyczną. Przypomnę tylko próbę secesji w historii Stanów Zjednoczonych.
9 miesięcy temu / Ireneusz
 
Nikt Węgier w UE na siłę nie trzyma.
9 miesięcy temu / ala wilk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.