DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Węgry pod ostrzałem LGBT. Chodzi o ustawę przeciw prawnemu uznawaniu transseksualistów

Węgry pod ostrzałem LGBT. Chodzi o ustawę przeciw prawnemu uznawaniu transseksualistów
Fot. Alexei Vitvitsky / TASS / FORUM

Węgierski parlament zatwierdził przepisy zakazujące prawnego uznawania obywateli transseksualnych i interseksualnych. Nowe prawo definiuje płeć na podstawie chromosomów (płeć przypisana przy urodzeniu). Regulacji jeszcze nie podpisał prezydent. Trwają naciski homolobby z Europy i organów unijnych.


Poprawka, którą przedstawiono w parlamencie pod koniec marca, nie zezwala na zmianę płci w dokumentach urzędowych, takich jak dowody tożsamości i akty małżeństwa.


„Biorąc pod uwagę, że całkowita zmiana płci biologicznej nie jest możliwa, konieczne jest stwierdzenie przez prawo, że nie ma możliwości zmiany jej w rejestrze urodzeń, małżeństw i zgonów” – wyjaśniali projektodawcy.


Ustawa została pierwotnie zaproponowana przez wicepremiera Węgier w dniu 31 marca jako część pakietu zmian legislacyjnych. Za jej przyjęciem zagłosowało 134 posłów. 56 było przeciw.
Natychmiast po przyjęciu projektu stał się on obiektem krytyki na arenie międzynarodowej. Negatywnie o ustawodawstwie wypowiadały się organizacje prohomoseksualne, komisarz Rady Europy ds. praw człowieka i niektórzy posłowie do Parlamentu Europejskiego.


„Ta decyzja popycha Węgry z powrotem do średniowiecza i depcze prawa osób transseksualnych oraz interseksualnych” – oświadczyła Krisztina Tamás-Sáróy z Amnesty International. „To nie tylko narazi ich na dalszą dyskryminację, ale także pogłębi i tak już nietolerancyjne i wrogie środowisko, z którym zmaga się społeczność LGBTI” – stwierdziła w pisemnej deklaracji.


„Tożsamość płciowa każdego powinna być prawnie uznana, a wszystkim osobom należy zezwolić na zmianę nazwy prawnej i oznaczników płci na wszystkich oficjalnych dokumentach” - dodała.


Amnesty International wraz z kilkoma międzynarodowymi i krajowymi organizacjami homoseksualnymi wezwała do zniesienia tego zakazu, prowadząc akcję pod hashtagiem # drop33. Wsparli ją także eurodeputowani z partii takich jak irlandzka Fine Gael, Socjaldemokratyczna Partia Niemiec i włoski Ruch Pięciu Gwiazd.


Cecile Coudriou, prezes Amnesty International France, powiedziała, że ​​organizacja była „absolutnie przerażona, ale nie zaskoczona” decyzją węgierskiego parlamentu. - Węgry od dłuższego czasu odchodzą od praw człowieka i wartości europejskich – zaznaczyła. Dodała, że Amensty International będzie prosić wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej o wywarcie presji na rząd Węgier, ponieważ „ nie przestrzega on prawa międzynarodowego.”


Amnesty International wezwała również węgierskiego komisarza ds. praw podstawowych do działania zgodnie z decyzją Parlamentu i zapowiedziała, że „walka jeszcze się nie skończyła”. - Wciąż mamy nadzieję i będziemy kontynuować walkę z prawem, które jest synonimem dyskryminacji w kraju, w którym panuje klimat wrogi wobec osób LGBT – zaznaczyła Coudriou.


Háttér Society, węgierska grupa, działająca na rzecz „uproszczeń” prawnych dla transseksualistów dodała, że regulacja narusza międzynarodowe normy praw człowieka i jest sprzeczna z orzecznictwem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.


Przedstawiciele prohomoseksualnych organizacji zwrócili się do prezydenta Węgier o niepodpisywanie ustawy i rewizję przepisów w węgierskim Trybunale Konstytucyjnym.
Katrin Hugendubel, rzecznik ILGA-Europe oświadczyła, że ​​„prawne uznawanie płci jest podstawą dostępu do równości i niedyskryminacji osób transseksualnych i interseksualnych.”


- Bez tego członkowie tych społeczności podlegają ogromnemu napiętnowaniu, dyskryminacji, nękaniu i przemocy za każdym razem, gdy używają dokumentów tożsamości - czy to w banku, podczas wizyty u lekarza, podczas ubiegania się o pracę, a nawet podczas ubiegania się o umowę na telefon komórkowy – przekonywała.


Prezydent János Áder jeszcze nie wypowiedział się w tej sprawie.


Liberalny portal Euronews.com opisując sprawę ubolewa nad zmianą prawa na Węgrzech i twierdzi, że odzwierciedla ono „szerszy ruch przeciwny równości, który stał się modny w polityce europejskiej.” Jego publicysta Hadley Stewart utrzymuje, że „epicentrum ekstremistycznej polityki prawicowej w Europie Wschodniej” stała się Polska, a „społeczność LGBT” znalazła się w naszym kraju „pod bezwzględnym atakiem”.


Przekonuje też, że transseksualiści będą narażeni na dalszą dyskryminację, stygmatyzację i nadużycia. Częściej będą cierpieć na choroby psychiczne, jednak co najważniejsze, istnieje niebezpieczeństwo zaprzepaszczenia zdobyczy lobby LGBT w ciągu ostatniej dekady.

Źródło: euronews.com


AS


DATA: 2020-06-03 12:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Powiedzieli prawdę i okazało się że nie jest w cenie. Różnorodność polega na tym że można mieć prawo do czegoś takiego. Nawet gdy nie ma tego gdzieś indziej.
1 miesiąc temu / pne
 
Amnesty International to organizacja promująca rozpustę i degenerację zaprawioną marksistowskim nihilizmem.
1 miesiąc temu / DNA
 
@ygli22 nie rozumiem twojej reakcji ja pod tym artykułem nie pisałem nic feministycznego, nie jestem aktywistą LGBT, transseksualizmu nie rozumiem
1 miesiąc temu / Eric
 
Tak trzymać Węgrzy. Niech Bóg Wam błogosławi
1 miesiąc temu / Mucha
 
To trochę i ja. Kto mieczem wojuje - od miecza zginie. Sądzę, że niejakiego Gatesa, porozrywają na strzępy same feministki z jego żoną na czele. Kwestia czasu. Tylko dlaczego te feministki mają też rozerwać mnie ? Póki co, każda ręka podniesiona przeciwko naturze czyli Bogu a nie matki ziemi jak chcą feministki będzie, prędzej czy później znów to tylko kwestia czasu, odcięta. A do osoby podpisanej Eric. Pomimo tego co napisałem powyżej, jestem ostatnią osobą która chciałaby robić krzywdę komukolwiek. Może transseksualizm jest nieszczęściem, ale nie może być przywilejem !?!?! A do tego zmierzają feministki bazując na równouprawnieniu. Najohydniejszym paktem ludzi uzależnionych od pieniędzy - z diabłem mowa o równouprawnieniu. Kto ten pakt podpisał ???
1 miesiąc temu / ygli22
 
Ci głęboko nieszczęśliwi ludzie chcą wprowadzić państwowy przymus seksualizacji dla całej Ziemi tzw. standardy WHO i to już od przedszkola. Chcą, by dokumenty państwowe nie odzwierciedlały prawdy naukowej. Państwo jest wspólnym dobrem, jeśli odrzuci prawdę naukową zostanie naga siła, czyli dyktatura. I wtedy już wszyscy będą głęboko nieszczęśliwi. Będzie równość. Czy do tego mamy dążyć?
1 miesiąc temu / Solidarny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.