DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Węgry: wielki rozkwit katolickiego szkolnictwa

Węgry: wielki rozkwit katolickiego szkolnictwa
Fot. Daniel Dmitriew / FORUM

Jak poinformował u progu roku szkolnego węgierski wicepremier i minister bez teki, Zsolt Semjen, od 2010 roku liczba placówek oświatowych prowadzonych przez Kościół podwoiła się.

 

Według informacji przekazanych przez Mariannę Barcsak, kierowniczkę Katolickiego Instytutu Pedagogicznego, szkolnictwo katolickie na Węgrzech rozwija się doskonale. Biorąc pod uwagę przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły muzyczne jest już około 700 placówek edukacyjnych. W poniedziałek 2 września rozpoczęło w nich naukę około 130 tysięcy dzieci.

 

Jak podkreśla bp Andreas Veres, przewodniczący Konferencji Episkopatu Węgier, jakość katolickiego szkolnictwa jest bardzo wysoka. Placówki kładą wielki nacisk naprawdę Ewangelii i służą „dobru całego węgierskiego społeczeństwa”.

 

Źródło: kathpress.co.at

Pach


DATA: 2019-09-10 11:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po dzisiejszej rozmowie ze zrozpaczonym nauczycielem historii w klasach 6,7,8 uważam że PiS reprezentuje masonerię, globalistów i wrogów Polski. Człowiek ów-emeryt, otrzymał propozycję nauczania historii w szkole w zastępstwie. Po zapoznaniu się z programem narzuconym przez ministerstwo Edukacji PiS, po przejrzeniu darmowych podręczników wydanych przez wydawnictwo WSiP/będące od kilku lat własnością korporacji amerykańskiej tak jakby nie można było zachować go dla Polaków/, ten historyk z wykształcenia oświadczył, iż nie jest w stanie wykonać uczciwie powierzonego mu zadania. Wymieniał programowy chaos, brak konsekwencji, pomieszanie faktów, świadomą dezinformację, natłok niepotrzebnych informacji i brak istotnych. "System" bandy czworga zadbał o skretynienie dzieci i wychowanie ich na debilnych europejczyków. Już wiadomo po co była im potrzebna reforma i "darmowe" podręczniki. PiS ma obniżyć diametralnie i tak słaby poziom edukacji sprzed kilku lat.
8 miesięcy temu / obalić system
 
Żeby w Polsce mogło byc tak samo to muszą nami rządzić katolicy a nie jak do tej pory masoni. Dlatego mamy wybory gdzie ludność tubylcza znowu wybierze nieprawo i niesprawiedliwość.
8 miesięcy temu / Rocky
 
@Karol: a nie finansuje?
8 miesięcy temu / Margeritta
 
Nasze państwo powinno finansować szkoły katolickie jak chcemy żeby następne pokolenia się nie pogubiły.
8 miesięcy temu / Karol
 
I dlaczego tak nie może być w Polsce?
8 miesięcy temu / Sławomir
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.