DZIŚ JEST:   15   LISTOPADA   2019 r.

Św. Alberta Wielkiego, Doktora Kościoła
Św. Leopolda III
 
 
 
 

Węgry: promocja homoseksualizmu nie przejdzie. Coca-Cola ukarana grzywną

Węgry: promocja homoseksualizmu nie przejdzie. Coca-Cola ukarana grzywną
źródło: pixabay.com

Urząd komitatu peszteńskiego uznał, że plakaty Coca-Coli pokazujące pary homoseksualne w ramach akcji #loveislove łamią prawo. Chodzi o zakaz promowania reklam mogących zaszkodzić fizycznemu, duchowemu, emocjonalnemu lub moralnemu rozwojowi dzieci i młodzieży.

 

Koncern został za akcję ukarany symboliczną grzywną w wysokości 500 tys. ft (6500 zł), ale został zobowiązany, by w przyszłości nie zamieszczał reklam szkodzących rozwojowi dzieci i młodzieży.

 

W odpowiedzi na zarzuty węgierski oddział firmy wyjaśnił, że celem kampanii było przekazanie wartości, które koncern od dawna wyznaje: „wszyscy jesteśmy równi niezależnie od narodowości, wyznania, płci, wieku, pochodzenia etnicznego, języka, którym mówimy, hobby i poglądów”.

 

Kroki przeciwko kampanii zostały podjęte po ostrym sprzeciwie obywateli, którzy wyrazili dezaprobatę dla promowania tego typu treści w przestrzeni publicznej. Petycję w tej sprawie podpisało 20 tys. Węgrów. Coca-Cola po fali krytyki zmieniła banery pokazujące pary homoseksualne na plakaty z tęczowymi butelkami coli.

 

Źródło: gość.pl

MA


DATA: 2019-10-15 19:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

6500 zł, doskonale wycenili ile są warte wasze ?normalne? rodziny. Tak taniej reklamy jeszcze coca coli nie zrobiono, to już billboard jest droższy ????
29 dni temu / MeG
 
brawo Orban
30 dni temu / rrr
 
Coca-Cola wyznaje wartości: ?wszyscy jesteśmy równi niezależnie od narodowości, wyznania, płci, wieku, pochodzenia etnicznego, języka, którym mówimy, hobby i poglądów?. Nie ma tutaj mowy o szeroko pojętym LGTB. Czy okazywanie par homoseksualnych w ramach akcji love is love jest promowanie różnorodności LGTB ? No i czy homoseksualizm jest czy też nie jest uznawaną, przez koncern Coca-Cola, wartością? Czy został wymieniony w w/w oświadczeniu koncernu? Jeśli jest to czym jest kupowanie produktów tego koncernu?
30 dni temu / Jacek
 
No niby dobrze, ale ta kara to jakiś żart. Żeby odniosła skutek powinny być nie tysiące a miliony forintów. Dla mnie to brzmi jak: "Nam nie przeszkadzacie, ale wicie, rozumicie - tępe ludzie tego chciały".
30 dni temu / Paweł
 
Kaczynski ucz sie!!!
30 dni temu / Darco
 
Brawo Węgry.Głosowałem w niedziele i chciałbym żeby tak samo było u nas.Ale słabo to widze bo prawie 40% spoleczestaw jest za lewactwem 27 POKO 12% Lewactwo.Ogromne poparcie dla tęczowych.
30 dni temu / Stylowy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.