DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Węgry: promocja homoseksualizmu nie przejdzie. Coca-Cola ukarana grzywną

Węgry: promocja homoseksualizmu nie przejdzie. Coca-Cola ukarana grzywną
źródło: pixabay.com

Urząd komitatu peszteńskiego uznał, że plakaty Coca-Coli pokazujące pary homoseksualne w ramach akcji #loveislove łamią prawo. Chodzi o zakaz promowania reklam mogących zaszkodzić fizycznemu, duchowemu, emocjonalnemu lub moralnemu rozwojowi dzieci i młodzieży.

 

Koncern został za akcję ukarany symboliczną grzywną w wysokości 500 tys. ft (6500 zł), ale został zobowiązany, by w przyszłości nie zamieszczał reklam szkodzących rozwojowi dzieci i młodzieży.

 

W odpowiedzi na zarzuty węgierski oddział firmy wyjaśnił, że celem kampanii było przekazanie wartości, które koncern od dawna wyznaje: „wszyscy jesteśmy równi niezależnie od narodowości, wyznania, płci, wieku, pochodzenia etnicznego, języka, którym mówimy, hobby i poglądów”.

 

Kroki przeciwko kampanii zostały podjęte po ostrym sprzeciwie obywateli, którzy wyrazili dezaprobatę dla promowania tego typu treści w przestrzeni publicznej. Petycję w tej sprawie podpisało 20 tys. Węgrów. Coca-Cola po fali krytyki zmieniła banery pokazujące pary homoseksualne na plakaty z tęczowymi butelkami coli.

 

Źródło: gość.pl

MA


DATA: 2019-10-15 19:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Moim zdaniem kampania coca - coli nie promuje homoseksualizmu. Nie chodzi o nakazywanie kochania osoby tej samej płci. Na plakatach pokazujemy pary składające się z kobiety i mężczyzny, więc dlaczego nie możemy pokazać pary składającej się z kobiety i kobiety albo mężczyzny i mężczyzny? W tego typu kampaniach nie chodzi o promowanie homoseksualizmu, ale o walkę o przyznanie tym parom takich samych praw jak wszystkim innym. Każdy zasługuje na szacunek.
6 miesięcy temu / Wiktoria
 
6500 zł, doskonale wycenili ile są warte wasze ?normalne? rodziny. Tak taniej reklamy jeszcze coca coli nie zrobiono, to już billboard jest droższy ????
8 miesięcy temu / MeG
 
brawo Orban
8 miesięcy temu / rrr
 
Coca-Cola wyznaje wartości: ?wszyscy jesteśmy równi niezależnie od narodowości, wyznania, płci, wieku, pochodzenia etnicznego, języka, którym mówimy, hobby i poglądów?. Nie ma tutaj mowy o szeroko pojętym LGTB. Czy okazywanie par homoseksualnych w ramach akcji love is love jest promowanie różnorodności LGTB ? No i czy homoseksualizm jest czy też nie jest uznawaną, przez koncern Coca-Cola, wartością? Czy został wymieniony w w/w oświadczeniu koncernu? Jeśli jest to czym jest kupowanie produktów tego koncernu?
8 miesięcy temu / Jacek
 
No niby dobrze, ale ta kara to jakiś żart. Żeby odniosła skutek powinny być nie tysiące a miliony forintów. Dla mnie to brzmi jak: "Nam nie przeszkadzacie, ale wicie, rozumicie - tępe ludzie tego chciały".
8 miesięcy temu / Paweł
 
Kaczynski ucz sie!!!
8 miesięcy temu / Darco
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.