DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Węgierski rząd murem za Polską. Potępia KE za stosowanie podwójnych standardów

Węgierski rząd murem za Polską. Potępia KE za stosowanie podwójnych standardów
Zdjęcie ilustracyjne. fot.REUTERS/Laszlo Balogh/FORUM

- Rząd Węgier potępia najnowszą decyzję Komisji Europejskiej w ramach procedury praworządności wobec Polski, oceniając, że KE stosuje podwójne standardy – powiedział w środę Zoltan Kovacs rzecznik rządu Victora Orbana.

 

Kovacs poinformował, że węgierski rząd szczegółowo przeanalizował wszystkie dokumenty związane z wszczętą przez Komisję Europejską wobec Polski procedurą praworządności. Rzecznik oświadczył, że rząd Victora Orbana zdecydowanie potępia decyzję KE w tej sprawie, m.in. dlatego, że jej urzędnicy krytykują Polskę a nie podejmują żadnych działań przeciwko krajom, w których od wielu lat obowiązują zaproponowane przez rząd Beaty Szydło zmiany w prawie.

 

- Rząd Węgier z zasady odrzuca stosowanie podwójnych standardów i apeluje do Komisji, by zgodnie ze swoimi zadaniami była strażnikiem traktatów, nie zaś zajmowała się sprawami politycznymi - stwierdził Kovacs.

 

Komisja Europejska odrzuciła we wtorek przedstawione przez Polskę stanowisko, według którego KE nie ma prawa ingerować w polski system sądownictwa. Vanessa Mock, rzecznik KE ogłosiła, że jeśli polski rząd nie podporządkuje się Brukseli w tej sprawie to zostanie uruchomiony art 7. unijnych traktatów, czyli otwarcie drogi do nałożenia na naszą ojczyznę sankcji.

 

Podobne stanowisko wygłosiła w Berlinie Angela Merkel, kanclerz Niemiec. - Traktuję to bardzo poważnie. Chociaż bardzo życzyłabym sobie, by relacje i stosunki z Polską, która jest naszym sąsiadem, były bardzo dobre, a zawsze będę miała na względzie wagę tych relacji, nie możemy po prostu trzymać języka za zębami i nie mówić nic, by zachować pokój. Tutaj chodzi o fundamenty współpracy w UE – powiedziała Merkel.

 


Źródło: rp.pl, PCh24.pl

TK

DATA: 2017-08-30 14:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

KE sama z siebie nie jest w stanie niczego zrobić to banda tchórzy i przekwitających feministek. Dlatego jeśli chcą coś osiągnąć to muszą się posługiwać perfidią i podstępem bo sami wiedzą że unijne traktaty już nikogo nie obchodzą. Nawet papier toaletowy jest dużo bardziej ceniony i szanowany niż jakikolwiek traktat unijny. Oni sami wiedzą że jeśli polskę trzeba zmusić do czegokolwiek to tylko podstępem i rozrubą bo tylko takie metody znają eurobolszewicy i takimi samymi metodami "maszerowali przez instytucje".
ponad 2 lata temu / Krzysiek
 
proste wyjsci to opuszczenie eurosodomy
ponad 2 lata temu / goj
 
do Ktoś: nie ma takiej definicji, ponieważ w zależności od wyznawanego światopoglądu, co innego uważa się za "naturalne", a nawet nie ma powszechnej zgody co do definicji słowa "prawo". Dla porównania, proponuję poszukać choćby definicji szczęścia: oprócz Władysława Tatarkiewicza, który zrobił to z punktu widzenia estetycznego (szczęście to stałe i trwałe zadowolenie z życia) oraz innych mniej lub bardziej żałosnych prób, nikt nie potrafił w sposób fenomenologiczny (czym jest szczęście w swojej istocie: "szczęście jest to..."), a nie indukcyjny (np. kiedy człowiek jest szczęśliwy: "pan Janek jest szczęśliwy, gdy napije się wódki") podać definicji szczęścia. Przy poszukiwaniach warto też poszukać definicji czasu - powodzenia.
ponad 2 lata temu / nikt ważny
 
Pytam całkiem poważnie i bez złośliwości, ale gdzie mógłbym przeczytać dokładną definicję prawa naturalnego? Nie udało mi się znaleźć takowej. Definicja z wikipedi jest bardzo niejednoznaczna.
ponad 2 lata temu / Ktoś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.