DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Węgierski głos: Chcemy Europy rodzin!

Węgierski głos: Chcemy Europy rodzin!
Fot. pixabay.com / DUOTONE_/ CC0 Creative Commons

Te wybory do Parlamentu Europejskiego będą końcem progresywnej władzy w Unii Europejskiej. Chcemy Europy rodzin – zapowiedział minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó. Mocna wypowiedź padła podczas zorganizowanej w Budapeszcie konferencji pn. „Przyszłość Europy: Rodzina albo migracja”. Szef dyplomacji nawiązał do ostatnich prorodzinnych działań rządu Viktora Orbána.

 

Na początku lutego rząd ogłosił wdrożenie programów mających na celu zapobieżenie spadkowi demograficznemu, z jakim borykają się Węgry. Do wyludniania się kraju przyczynia się jednocześnie duża emigracja do bogatszych państw UE, tymczasem w niektórych z nich zróżnicowano pomoc socjalną w zależności od miejsca przebywania dziecka, a nie miejsca pracy rodziców. Węgrów niepokoi taka polityka, prowadzona m.in. w Austrii. „Budapester Zeitung” nazwał działania rządu w Wiedniu traktowaniem imigrantów ze wschodniej Europy jako obywateli drugiej kategorii, nawet w sąsiednim kraju.

 

Jak ostrzegł Péter Szijjártó, kontynent zostanie osłabiony, jeżeli ludzie z przyczyn ekonomicznych zmuszeni do emigracji będą rezygnowali z zakładania rodzin.

 

Drugim biegunem wobec Europy rodzin jest Europa imigrantów, a o wyborze drogi dla Starego Kontynentu zadecydują najbliższe miesiące i nowy skład Parlamentu Europejskiego. W maju Europejczycy określą, jaki kierunek obierze polityka Unii.

 

Zoltán Balog, były minister spraw socjalnych w rządzie Orbána, wyraził nadzieję, że nowe instytucje europejskie po majowych wyborach będą obiorą kurs antyimigracyjny i proeuropejski, a przyszłe składy Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej postawią na obronę rodziny a nie import imigrantów. – Urzeczywistenie idei Europy rodzin to nie tylko kwestia demografii, ale także podejścia kulturowego i duchowego – stwierdził Zoltán Balog.

 

 

Źródła: Breitbart, Hlavne Spravy, Budapester Zeitung

JB

 

 


DATA: 2019-03-02 14:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Izydor Oracz Poproszę o jakieś dane,które by pokazywały związek przyczynowo skutkowy, między masturbacją, a niską dzietnością. Jedno z drugiego nie wynika. U zwierząt także występuje masturbacja delfiny,małpy, a jednak nie jest to przyczyną zagrożenia wyginięciem tych zwierząt.
ponad 1 rok temu / ollek
 
Kością niezgody będzie teraz instrukcja edukacyjna WHO, którą chcą przyjąć władze Warszawy. W instytucję rodziny uderza zapis o promowaniu masturbacji wśród dzieci. Mam nadzieję, że bratankowie Węgrzy poruszą tą kwestię, bo inaczej wyginiemy.
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 
Bardzo wazna sprawa zostala poruszona
ponad 1 rok temu / Alessandra
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.