DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2021 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Węgierska minister broni polityki prorodzinnej przed lewakami i liczy na wsparcie Polaków

Węgierska minister broni polityki prorodzinnej przed lewakami i liczy na wsparcie Polaków
fot. novakkatalin.hu

Ambitna polityka prorodzinna przyjęta przez Węgry nie przypadła do gustu lewicy. Pojawiły się nawet porównania jej do nazizmu. Węgierska minister do spraw rodziny Katalin Novak stanowczo odpowiedziała na te zarzuty.    

 

Katalin Novak w rozmowie z Edwardem Pentinem z „National Catholic Register” podkreśla, że lewica oskarża o tak zwaną skrajną prawicowość wszystkich niezgadzających się z jej poglądami. Tymczasem – zauważa Węgierka – narody Europy centralnej nie tylko zdają sobie sprawę z trudności demograficznych, lecz również podejmują odpowiednie środki zaradcze. Minister powiedziała, że w swych dążeniach Węgrzy liczą na wsparcie ze strony innych krajów, takich jak Polska i Włochy.

 

Wśród planów pomocowych Madziarów znajdują się nieoprocentowane pożyczki dla małżeństw, a także ulgi w kredytach hipotecznych. Z hojności państwa skorzystają również dziadkowie, którym zaproponowano dodatek za opiekę nad dziećmi.     

 

Prorodzinny zwrot na Węgrzech obowiązuje od 2010 roku i wiele wskazuje na to, że odnosi sukcesy. Istnieją statystyki dotyczące spadku aborcji o 33,5% (w latach 2010-18), rozwodów (o 22,5% w latach 2010-17) oraz wzrostu liczby małżeństw o 43 procent (w podobnym okresie).

 

Jak zauważyła minister, wydatki Węgrów na cele prorodzinne przekraczają średnią OECD o 100 procent, a w ciągu ostatnich 9 lat wzrosły dwukrotnie. Na pomoc rodzinom nasi sąsiedzi przeznaczają niemal 5 procent PKB.  

 

Węgierska polityka przewiduje między innymi nieoprocentowane pożyczki w wysokości 31 tysięcy euro w przypadku, gdy żona ma mniej niż 40 lat. Posiadanie dzieci umożliwia zawieszenie spłaty, a nawet jej umorzenie (w zależności od jej liczby). Ponadto rodziny wychowujące co najmniej 3 dzieci mogą otrzymać grant na zakup wieloosobowego samochodu. Do tego dochodzi wsparcie przy kredytach mieszkaniowych, która jest najwyższe dla osób posiadających przynajmniej 3 dzieci. Przepisy zostały uchwalone 1 kwietnia i wejdą w życie 1 lipca.

 

Z kolei w 2020 roku wejdzie w życie dodatek za wychowanie dzieci dla dziadków, a także dożywotnie zwolnienie z podatku dochodowego dla matek 4 dzieci. Katalin Novak zapowiada, że na tym prorodzinne rozwiązania na Węgrzech się nie skończą.

 

Przykład Węgrów pokazuje, że polityka prorodzinna na szeroką skalę jest możliwa. Wbrew niektórym krytykom nie jest to bezproduktywne rozdawnictwo. Wprost przeciwnie, zdecydowane kroki są niezbędne do zapewnienia przetrwania narodu. W przeciwnym razie Węgrom, ale także Polakom i mieszkańcom innych narodów grozi załamanie choćby gospodarki i systemu emerytalnego. Alternatywą jest masowe przyjmowanie imigrantów. To zaś, w przypadku ich obcości kulturowej, grozi konfliktami – o czym na własnej skórze przekonuje się Europa Zachodnia.

 

Źródła: ncregister.com / pch24.pl

mjend


DATA: 2019-04-25 15:17
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Ojciec Proszę zwrócić uwagę na poziom uprzemysłowienia Indii i Chin, oraz na to w jakich dzedzinach ludzi potrzeba najwięcej.
ponad 1 rok temu / ollek
 
@allek. Chiny i Indie pokazują, że populacja jest nadal istotna dla budowy państwa.
ponad 1 rok temu / Ojciec
 
@allek. Chiny i Indie pokazują, że populacja jest nadal istotna dla budowy państwa.
ponad 1 rok temu / Ojciec
 
@Ojciec Już te czasy minęły. Kraje najbardziej rozwinięte gospodarczo mają niską dzetność Japonia, Luksemburg etc a mimo to nie mają załamania gospodarczego, ponieważ stawiają na rozwój przemysłu, gdzie ludzie są potrzebni w najmniejszym stopniu, bądź nawet zbędni.
ponad 1 rok temu / ollek
 
@Kefas Chyba się Panu coś pomieszało. Andropocentryzm jest jedną z najlepszych form jakie mogły powstać. Już w starożytnej Grecji praktykowano tę koncepcję filozoficzną. Zapoczątkowali ją sofiści.
ponad 1 rok temu / ollek
 
@allek, Dzieci są przuszłością narodu. Powinny, są podmiotem o który powinni dbać wszyscy. Opiekowanie się dziećmi oznacza duże poświęcenie czasu, które ogranicza możliwości pracy zawodowej/zarobkowej
ponad 1 rok temu / Ojciec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.