Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2020 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Weganizm – zdrowa dieta czy groźna ideologia? Wrogość wobec mięsa zyskuje popularność [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Niechęć, krytyka, a niekiedy nawet wulgarny hejt. Wrogość wobec spożywania mięsa zyskuje popularność, a zdarza się, że weganie – szczególnie w krajach zachodnich – posuwają się do aktów terroru. Ale skąd ten fanatyzm, skoro mówimy o sprawie tak przyziemnej jak jedzenie? Tajemnica „zielonego” radykalizmu może skrywać się w głębokich zakamarkach ekologicznej ideologii. W 43. numerze „PCh24 Co Tydzień” można przeczytać teksty poświęcone sprawie.

 

Aby pobrać najnowszy numer e-tygodnika wystarczy kliknąć TUTAJ:

    

   


DATA: 2019-08-22 15:50:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Niebezpieczny jest sklep mięsny. A witryny rozbijane są przez wandali. Tak jak niszczone są stadiony przez koboli,a nie przez narodowców. Doklejanie zachowania grupie to klasyczne metody manipulacji, przy braku argumentów.
11 miesięcy temu / Marta
 
Szan.redakcja nie zwalcza nikogo,jedynie naświetla problem,ktory stał sie dla wegan i wegetarian religią.To wlasnie to towarzystwo próbuje wymuszać na innych niejedzenie mięsa.Czy normalnego człowieka obchodzi co kto je? We Francji już doszło fo tego,ze ci nawiedzeni ludzie wybijaja witryny i niszczą sklepy mięsne.Mozna odnieść wrażenie ze tych ideologow może trzeba zamykac w odosobnieniu bo stają sie niebezpieczni.
11 miesięcy temu / do TZ
 
@Roman polecam zgłębić medycynę męską, to też swoista nowość. W naszym kraju autorytetem jest Ewa Kempisty Jeznach.
11 miesięcy temu / McFilon
 
Zdumiewa mnie zaangażowanie Szan. Redakcji w propagowanie jedzenia mięsa i zwalczanie wegan czy wegetarian (i propagandę myślistwa). Nie lepiej zgodzić się, że każdy powinien jeść to, co mu smakuje i co nie przynosi mu szkody na zdrowiu? To jest portal katolicki, a katolicyzm nikomu nie nakazuje jeść mięsa, ryb czy nabiału, i w ogóle sposób odżywiania się nie jest kwestią moralną. Niektóre zakony, np. kameduli i trapiści, w ogóle nigdy nie jedzą mięsa, i w zakonach tych żyje się grubo ponad 70 lat.
11 miesięcy temu / TZ.
 
Przepraszam za błędy językowe w tekście poprzedniego posta. Miało być tak: Rozumiem to doskonale. Po co te emocje. Nie każdy weganin ma niedobór witaminy B12, stąd nie u każdego trzeba ją suplementiwać. Choć powtórzę warto kontrolować jej poziom. To prawda,że wielu zaleca suplementację bez pomiaru, ale to nie znaczy że jest ona konieczna. Powtórzę też że mięso, nabiał i jaja zawierają w składzie nie tylko Wit B12. A zatem ocena ich przydatności powinna uwzględniać nie tylko korzyść jaka pochodzi z witaminy B12 ale również szkody jakie np. przynosi zbyt duża ilość białka typowo obecna w diecie osób spożywających produkty odzwierzęce. Pozdrawiam i apeluje o wyciszenie emocji
11 miesięcy temu / Roman
 
Rozumiem to doskonale. Po co te emocje. Nie każdy weganin ma niedobór witaminy B12, stąd nie u każdego trzeba je suplementiwać. Choć powtórzę warto kontrolować jej poziom. To prawda,że wielu zaleca suplementację bez pomiaru, ale to nie zawsze że zawsze jest ona konieczna. Powtórzę też że mięso, nabiał i jaja zawierają w składzie nie tylko Wit B12. A zatem ocena ich przydatności powinna uwzględniać nie tylko korzyść jaka pochodzi z witaminy B12 ale również szkody jakie np. przynosi zbyt duża ilość białka typowo obecna w diecie osób spożywających produkty odzwierzęce. Pozdrawiam i apeluje o wyciszenie emocji ????
11 miesięcy temu / Roman
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 124 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.