DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Niebezpieczny jest sklep mięsny. A witryny rozbijane są przez wandali. Tak jak niszczone są stadiony przez koboli,a nie przez narodowców. Doklejanie zachowania grupie to klasyczne metody manipulacji, przy braku argumentów.
2 miesiące temu / Marta
 
Szan.redakcja nie zwalcza nikogo,jedynie naświetla problem,ktory stał sie dla wegan i wegetarian religią.To wlasnie to towarzystwo próbuje wymuszać na innych niejedzenie mięsa.Czy normalnego człowieka obchodzi co kto je? We Francji już doszło fo tego,ze ci nawiedzeni ludzie wybijaja witryny i niszczą sklepy mięsne.Mozna odnieść wrażenie ze tych ideologow może trzeba zamykac w odosobnieniu bo stają sie niebezpieczni.
2 miesiące temu / do TZ
 
@Roman polecam zgłębić medycynę męską, to też swoista nowość. W naszym kraju autorytetem jest Ewa Kempisty Jeznach.
2 miesiące temu / McFilon
 
Zdumiewa mnie zaangażowanie Szan. Redakcji w propagowanie jedzenia mięsa i zwalczanie wegan czy wegetarian (i propagandę myślistwa). Nie lepiej zgodzić się, że każdy powinien jeść to, co mu smakuje i co nie przynosi mu szkody na zdrowiu? To jest portal katolicki, a katolicyzm nikomu nie nakazuje jeść mięsa, ryb czy nabiału, i w ogóle sposób odżywiania się nie jest kwestią moralną. Niektóre zakony, np. kameduli i trapiści, w ogóle nigdy nie jedzą mięsa, i w zakonach tych żyje się grubo ponad 70 lat.
2 miesiące temu / TZ.
 
Przepraszam za błędy językowe w tekście poprzedniego posta. Miało być tak: Rozumiem to doskonale. Po co te emocje. Nie każdy weganin ma niedobór witaminy B12, stąd nie u każdego trzeba ją suplementiwać. Choć powtórzę warto kontrolować jej poziom. To prawda,że wielu zaleca suplementację bez pomiaru, ale to nie znaczy że jest ona konieczna. Powtórzę też że mięso, nabiał i jaja zawierają w składzie nie tylko Wit B12. A zatem ocena ich przydatności powinna uwzględniać nie tylko korzyść jaka pochodzi z witaminy B12 ale również szkody jakie np. przynosi zbyt duża ilość białka typowo obecna w diecie osób spożywających produkty odzwierzęce. Pozdrawiam i apeluje o wyciszenie emocji
2 miesiące temu / Roman
 
Rozumiem to doskonale. Po co te emocje. Nie każdy weganin ma niedobór witaminy B12, stąd nie u każdego trzeba je suplementiwać. Choć powtórzę warto kontrolować jej poziom. To prawda,że wielu zaleca suplementację bez pomiaru, ale to nie zawsze że zawsze jest ona konieczna. Powtórzę też że mięso, nabiał i jaja zawierają w składzie nie tylko Wit B12. A zatem ocena ich przydatności powinna uwzględniać nie tylko korzyść jaka pochodzi z witaminy B12 ale również szkody jakie np. przynosi zbyt duża ilość białka typowo obecna w diecie osób spożywających produkty odzwierzęce. Pozdrawiam i apeluje o wyciszenie emocji ????
2 miesiące temu / Roman
 
@Roman... Chyba dalej się nie rozumiemy!!! Jeśli ktoś jest na diecie wegańskiej (czyli nie je ani mięsa ani innych produktów zwierzęcych, tj. mleka, jajka, sera, szynki itp.....) to raczej MUSI suplementowac witaminę B12!!! Suplementację ta zalecają wszyscy zwolennicy weganizmu łącznie z lekarzami i dietetykami (tak się składa że temat weganizmu mam dobrze rozeznany). Suplementacja dowodzi że chcąc nie chcąc są nam potrzebne produkty zwierzęce dla ZDROWEGO funkcjonowania organizmu!!! I nie mam na myśli tylko niejedzenia mięsa, gdyż bez niego można żyć!! Jeśli natomiast odstawi się CAŁKOWICIE produkty zwierzęce to nikt mi nie wmówi że jest to zdrowe!!!
2 miesiące temu / Ann
 
Trzeba suplementowac gdy są jej braki. Stosujac dietę roślinna warto badać poziom wit. B 12.Flora bakteryjna z jelita grubego człowieka syntetyzuje Wit. B12. Występuje też ona w nabiale i jajach.Fakt konieczności suplementowania Wit. B 12 w pewnej grupie osób na diecie roślinnej, nie dowodzi konieczności jedzenia mięsa. Istnieje szereg badań, pokazujących że stan zdrowia populacji na diecie roślinnej jest znacznie lepszy niż tych którzy spożywają mięso.
2 miesiące temu / Roman
 
@klon.... Dziwię się że Twój syn nie studiuje na księżycu... hahah
2 miesiące temu / Ann
 
@Roman.... Skoro mięso i wszelkie produkty mięsne są, jak to twierdzisz szkodliwe, to dlaczego przy weganizmie trzeba suplementowac witaminę B12??????
2 miesiące temu / Ann
 
Inwektywy pod moim adresem traktuję. Jako dowód niewiedzy i braku kultury. Również nabiał i jaja nie są konieczne dla zdrowia, wbrew mitom powtarzanym również na tym portalu. Ponownie odsyłam do literatury która przedstawiłem wcześniej. Wydaje mi się że chrześcijaństwo jest ciągłym poszukiwaniem prawdy. Dla dyskusji o weganizmie kluczowe jest to, że mięso, jaja ani produkty mleczne nie są konieczne dla zdrowia, co więcej coraz więcej danych przemawia za tym, że są szkodliwe.
2 miesiące temu / Roman
 
Na pewno jemy mięsa za dużo. A druga kwestia jakiej jakości jest to mięso? Otóż jest nafaszerowane antybiotykami i hormonami. Można oczywiście kupić mięso oznaczone symbolem "chów bez antybiotyków",ale jest sporo droższe i nie każdego stać. Może zatem my,którzy mięso jemy ,zamiast walczyć z weganami,zacznijmy walczyć o to,żeby nas mięsem nie truto.
2 miesiące temu / Anną
 
Witam, Na wstępie napiszę, że zarówno ja, jak i moja żona, nie jemy mięsa od 27 lat. Dietę wegańską "trzymaliśmy" w tym czasie lat 5 i nie widzimy żadnych skutków ubocznych. Nasz syn od urodzenia nie jadł mięsa i tak mu zostało! W tym roku "broni" tytuł inżyniera na japońskim uniwersytecie w Nagano, gdzie studiuje od lat 5-ciu, więc przyjmuję że dieta bezmięsna nie jest przeszkodą w rozwoju intelektualnym człowieka :-) Nie mylmy pojęć. Oddzielmy wiedzę dotycząca odżywiania / potrzebach ludzkiego organizmu / od ideologii, jaką próbuje się "dospawać" do diety bezmięsnej, czym próbuje się zburzyć "tradycyjny" porządek świata. Komuś przeszkadzają Boskie prawa. Tym nie mniej warto zastanowić się co powodowało, że do połowy XX w. najwięcej, i za razem zdrowych stulatków było w Japonii. I co spowodowało, że liczby te zmniejszają się drastycznie.
2 miesiące temu / klon
 
Widać jakich mamy lekarzy,żadnych chorób przewlekłych nie potrafią wyleczyć więc cóż tu mówić o żywieniu.
2 miesiące temu / do Romana
 
@Roman... Tutaj nie chodzi tylko o mięso ale o wszelkie produkty zwierzęce... Można żyć normalnie nie jedząc mięsa, ale rezygnacja z sera, jajka, mleka itp to chyba już nie zdrowe żywienie!!!!
2 miesiące temu / Ann
 
Jestem lekarzem. Zajmuje się żywieniem. Na prawdę nauka wskazuje na to że mięso nie jest koniecznym elementem diety. Jestem katolikiem o mocno prawicowych poglądach Gdy jednak czytam o artykuły o walce z weganizmem, niestety z bólem stwierdzam że ich autorzy nie grzeszą wiedzą na temat dietetyki. Zachęcam do lektury : Nowoczesne zasady odżywiania C. Campbell.
2 miesiące temu / Roman
 
Nie jem mięsa od ponad 10 lat i mam gdzieś, czy inni jedzą, czy nie jedzą. Nikomu nie zamierzam narzucać mojej diety, bo jak każdy przestanie jeść mięso to firmy farmaceutyczne zaczną wszystkich truć poprzez wodę i powietrze, aby pigułkowy biznes nie upadł, kiedy nagle nikt nie będzie chorował. Po co mam się dzielić wiedzą o zdrowym odżywianiu, kiedy patrzy się na mnie jak na chorego psychicznie. Apel do wege-ludi - nie róbcie szumu o to całe mięso, to jeszcze nie jest ten poziom świadomości społecznej. Cieszcie się tym ile już uratowaliście zwierząt.
2 miesiące temu / Damen
 
Wegetarianizm, weganizm i inny taki izm-tylko-roślinny, ze względu na zdrowie, w dzisiejszych czasach nie ma sensu, gdyż rośliny są zanieczyszczone produktami chemicznymi bardziej niż mięso(które zawsze było szkodliwe dla organizmu ludzkiego, więc się przystosował).
2 miesiące temu / Nawetjemzieloneoliwki
 
Mięso powinni jeść ludzie cięzko pracujący fizycznie a dziś już mało kto tak pracuje.
2 miesiące temu / ala wilk
 
Chciałam kiedyś wypróbować weganizm. Po dwóch miesiącach byłam już tak głodna i rozdrażniona że dopiero kiedy zrobiłam dwie porządne buły z serem i szynką wtedy poczułam że wróciłam do żywych!
2 miesiące temu / Ann
 
Kochani! Róbmy wszystko z umiarem. Żyjemy w czasach względnego ale jednak dobrobytu. Jednakże dobrobytu w którym kg wędliny jest niejednokrotnie tańszy od kg zdrowych warzyw, owoców (nazwijmy je 'bio'). Autorytety dietetyki, świata medycyny ale tacy z tytułami profesorskimi a nie celebryci wyraźnie podkreślają, że mięso potrzebujemy 3 razy w tygodniu maksymalnie. I to na 1 posiłek. Zachowajmy zdrowy rozsądek. Nie dorabiajmy ideologii a tam gdzie po prostu potrzebna jest wiedza, mądrość, rozeznanie. Nie chcemy jeść w kiełbasie białka sojowego i antybiotyku to jej nie kupujmy ale nie twierdźmy, że świnka jest wyżej od życia ludzkiego.
2 miesiące temu / marcin
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.