DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Według wstępnych wyników niedzielnych wyborów, Van der Bellen będzie prezydentem Austrii

Według wstępnych wyników niedzielnych wyborów, Van der Bellen będzie prezydentem Austrii
Alexander Van der Bellen. Fot. Reuters/Forum

W niedzielny wieczór ogłoszone zostały wstępne rezultaty powtórzonej drugiej tury wyborów prezydenckich w Austrii. Według nieoficjalnych wyników, zwyciężył lewicowy kandydat Alexander Van der Bellen, który uzyskać miał niemal 52 procent głosów. Notowanie to nie uwzględnia głosów oddanych korespondencyjnie.

 

Rywal Van der Bellena, Norbert Hofer z prawicowej Austriackiej Partii Wolności (FPOe), miał otrzymać ponad 48 procent głosów.


Hofer z gratulacjami dla rywala nie czekał nawet do ogłoszenia wstępnych wyników. Uznał się za pokonanego już po godzinie 17:00, kiedy ujawnione zostały rezultaty precyzyjnego sondażu exit poll.  


Kandydat FPOe opowiada się za uszczelnieniem granic kraju w związku z napływem do Europy kolejnych fal imigrantów. Rozważałby poważnie opuszczenie przez Austrię Unii Europejskiej w przypadku przyłączenia do niej Turcji, a także w razie dalszego osłabiania prerogatyw przysługujących poszczególnych państwom. Hofer domagał się uchylenia sankcji wobec Rosji ze względu na ich szkodliwy wpływ na gospodarkę.


Popierany przez lewicę wolnomularz  Alexander Van der Bellen nieznacznie zwyciężył w przeprowadzonej 22 maja drugiej turze. W czerwcu Trybunał Konstytucyjny unieważnił jednak to głosowanie. Sztab Hofera oprotestował „cuda nad urną” w postaci nadzwyczajnej frekwencji w niektórych okręgach. Według oficjalnych wyników, do urn zgłosiło się niejednokrotnie więcej niż 100 procent wyborców, zaś w Linzu frekwencja sięgnęła sześciuset procent (!) – rezultatu osiąganego co najwyżej w państwach komunistycznych bądź republikach bananowych.


Źródło: rp.pl, tvp.info/PAP

RoM


DATA: 2016-12-05 07:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Proste jak drut - bolszewia nie może już sobie pozwolić na wyzwolenie się kolejnego kraju spod jej czerwonego buta. Ale, paradoksalnie, dla Polski wcale nie musi to być taka zła wiadomość bo wyzwolona Austria mogłaby próbować przejąć przywództwo w Grupie Wyszehradzkiej, tym bardziej, że historia by jej sprzyjała.
ponad 3 lata temu / abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.