DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2019 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

Według Seppa Blattera FIFA jest bardziej wpływowa niż jakakolwiek religia!

Według Seppa Blattera FIFA jest bardziej wpływowa niż jakakolwiek religia!
By White House (Pete Souza) / Maison Blanche (Pete Souza) (The Official White House Photostream [1]) [Public domain], via Wikimedia Commons

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Sepp Blatter uważa, że jego federacja jest… bardziej wpływowa, niż jakakolwiek religia. Według szwajcarskiego ekonomisty, to zasługa „pozytywnych emocji” poruszających masy! Interem federacji ma być oczywiście pokój, sprawiedliwość i zdrowie.

 

„Dzięki pozytywnym emocjom, jakie wyzwala futbol, FIFA ma większy wpływ niż którykolwiek kraj na Ziemi i którakolwiek religia” - powiedział Blatter w wywiadzie dla szwajcarskiej „Sonntagszeitung”. „My poruszamy masy i chcemy to wykorzystać, aby przynieść światu większy pokój, więcej sprawiedliwości i zdrowia”, stwierdził prezydent FIFA dodając, że to jest jego misją, bowiem futbol buduje mosty i pomaga likwidować obraz wroga.

 

79-letni Blatter uważa się za człowieka „głęboko wierzącego”. – Wierzę w Boga i wierzę w siebie – stwierdził. Szwajcar postanowił odnieść się także do bieżącej sytuacji w Kościele. Stwierdził, że papież Franciszek jest „świetlaną postacią, która robi wrażenie”. Dodał też, że Władimir Putin jest dziś często niesłusznie krytykowany.

 

Blatter obiecał, że jeśli zostanie ponownie wybrany na stanowisko prezydenta FIFA, zrobi wszystko, aby podnieść wiarygodność tej federacji. Jednocześnie stwierdził, że bojkot Piłkarskich Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2018 r. w Rosji uważa za „kontrproduktywny”. Jego zdaniem „izolowanie Rosji jest błędem”, a Mundial jest świętem promującym pokój.

 

KAI

mat

 

 


DATA: 2015-03-23 08:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zapomniał dodać,że najbardziej skorumpowana.
ponad 4 lata temu / cynik
 
Interem federacji ma być oczywiście pokój, sprawiedliwość i zdrowie. ------------ O co chodzi w tym zdaniu?
ponad 4 lata temu / razar
 
"My poruszamy masy i chcemy to wykorzystać, aby przynieść światu większy pokój, więcej sprawiedliwości i zdrowia, stwierdził prezydent FIFA" - zaraz zaraz, przecież komuniści też tak uważali... A wiadomo jak wyszło. Zresztą, w futbolu zadymy kiboli trudno nazwać "przynoszeniem pokoju i zdrowia". Zdrowe może być czynne uprawianie sportu, a nie oglądanie meczu przed telewizorem z piwem i chipsami. Także niektórych sędziów piłkarskich nie można nazwać sprawiedliwymi. Poza tym, słusznie uważa się fascynację futbolem za "religię świecką". Typowe neopogaństwo.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.