DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


kiedy to temperatury często przekraczają +25 st.C. W czerwcu, lipcu i sierpniu mamy zazwyczaj ciągiem upały powyżej +30 st.C, znośniej robi się dopiero we wrześniu i październiku, w listopadzie nawet potrafi przygrzać, że na miasto idzie się w podkoszulku z krótkim rękawem. Ciekawe czy ktoś liczył średnie temperatury stycznia i lipca dzisiaj, obawiam się, że nie. Średnia roczna już dawno przekroczyła te magiczne 2-3 st. w porównaniu do danych z lat 70. i? nic się nie dzieje, prócz tego, że latem jest nieznośnie gorąco a zimy praktycznie nie ma.
11 miesięcy temu / agricola
 
Bzdury. O tym, że za ileś tam lat temperatura wzrośnie o 1-2 st.C i nadejdzie katastrofa to bzdura. Przykład? Proszę bardzo! Lata siedemdziesiąte: mróz często przychodził już w końcu września, w listopadzie leżał zazwyczaj już śnieg, od grudnia do połowy lutego a czasem do końca marca temperatury kształtowały się grubo poniżej -10 st.C W styczniu często przekraczały -30 st.C. Cieplej robiło się właściwie od kwietnia, ciepło w maju i czerwcu a gorąco dopiero na przełomie lipca i sierpnia..."gorąco", temperatura rzadko przekraczała + 30 st.C, jeśli już to krótko- tydzień, dwa, czasem trzy. Dla porównania ostatnie kilka lat do dziś: przymrozki zaczynają zdarzać się częściej tak około Bożego Narodzenia, śniegu właściwie nie ma, jak już spadnie to nie ma siły poleżeć nawet tygodnia, temperatury w styczniu i lutym rzadko spadają poniżej -10 st.C, w połowie lutego robi się przedwiośnie, w marcu już zdecydowanie cieplej a w kwietniu i maju często jest już gorąco, cdn.
11 miesięcy temu / agricola
 
Czyli wyliczyli to sobie za pomocą cyrkla i węgielnicy. Chcą ukryć potajemne próby jądrowe, rozpylanie zanieczyszczeń, stosowanie trucizn przy produkcji żywności. Chcą tym darem "który stworzył Bóg i było dobre" przykryć swoje kradzież i ludobójstwo. Wierząc w istnienie szatana wierzą w istnienie Boga. Wiedzą że kiedy "spadnie ognisty deszcz z nieba" będzie gorąco, oj będzie. Po to budują tunele.
11 miesięcy temu / cct
 
Dlaczego mi to pachnie ekooszołomstwem. Nie tylko powietrze jest problemem- wody też. Morza, oceany, jeziora czy rzeki- bałagan, śmieci gonią śmieci. I to nie szkodzi? Rzucili się na biedny węgiel. My węglempalimy w mrozy, ale od góry. Warto- i dla powietrza i dla zasobności portfela. Gdyby tak każdy robił- problem dymu z komina przestaje być poważny. Trzeba jeszcze ukrócić dymy z fabrycznych kominów i rur wydechowych. Zainwestować w szersze drogi i zlikwidować korki w miastach.
11 miesięcy temu / aaa
 
Chcieli zlikwidować energetykę jądrową - to mają.
11 miesięcy temu / aaa
 
Globalne ocieplenie też było kłamstwem.
11 miesięcy temu / DNA
 
ciekawe czy udałoby się uratować świat eliminując ekoterorystów zamiast węgiel? zawszeć to jakaś alternatywa dla ratowania ludzkości;
11 miesięcy temu / JARO
 
Węgiel jest zbyt cenny żeby go spalać
11 miesięcy temu / ala wilk
 
W latach siedemdziesiątych XX wieku powszechnie straszono nadciągającą kolejną epoką lodowcową, która miała zacząć się zaraz na początku obecnego stulecia....pamiętam z autopsji.
11 miesięcy temu / stasiu
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.