DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Według ekologów przed nami kolejny „koniec świata”. No chyba, że wyeliminujemy węgiel

Według ekologów przed nami kolejny „koniec świata”. No chyba, że wyeliminujemy węgiel
źródło: pixabay.com

​Ekolodzy z Breakthrough National Centre for Climate Restoration w Melbourne alarmują, że bez natychmiastowego odejścia od „emisji węglowych zanieczyszczeń” w roku 2050 Ziemia znajdzie się na krawędzi zagłady. „Mamy znacznie mniej czasu niż powszechnie się uważa” – podkreślają w przygotowanej analizie klimatycznej i dodają, że bez radykalnych działań za 31 lat „ponad połowę ludzkości czekają poważne zmiany”.

 

W ocenie autorów raportu analizy zaprezentowane podczas ubiegłorocznego szczytu klimatycznego ONZ w Polsce są „niedoszacowane”, ponieważ temperatura na ziemi do roku 2050 wzrośnie nie o 2, tylko o 3 stopnie Celsjusza, co ma oznaczać, że „około 35 proc. powierzchni Ziemi oraz 55 proc. ludzkości znajdzie się poza granicami przeżywalności przez 20 dni w roku”. Ponadto świat zostanie opanowany przez plagę suszy, w następstwie których będą wybuchały „trudne do opanowania pożary”.

 

Innym efektem zmian klimatycznych ma być masowa migracja, która z kolei doprowadzi do licznych konfliktów zbrojnych.

 

Naukowcy z australijskiej uczelni uważają, że jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest „przestawienie gospodarki świata na zerową emisyjność węglowych zanieczyszczeń”. „Można to osiągnąć zupełnie rezygnując z węgla lub równoważąc jego emisje za pomocą technologii oczyszczających”, piszą.

 

Źródło: rmf24.pl

TK


DATA: 2019-06-10 08:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

kiedy to temperatury często przekraczają +25 st.C. W czerwcu, lipcu i sierpniu mamy zazwyczaj ciągiem upały powyżej +30 st.C, znośniej robi się dopiero we wrześniu i październiku, w listopadzie nawet potrafi przygrzać, że na miasto idzie się w podkoszulku z krótkim rękawem. Ciekawe czy ktoś liczył średnie temperatury stycznia i lipca dzisiaj, obawiam się, że nie. Średnia roczna już dawno przekroczyła te magiczne 2-3 st. w porównaniu do danych z lat 70. i? nic się nie dzieje, prócz tego, że latem jest nieznośnie gorąco a zimy praktycznie nie ma.
11 miesięcy temu / agricola
 
Bzdury. O tym, że za ileś tam lat temperatura wzrośnie o 1-2 st.C i nadejdzie katastrofa to bzdura. Przykład? Proszę bardzo! Lata siedemdziesiąte: mróz często przychodził już w końcu września, w listopadzie leżał zazwyczaj już śnieg, od grudnia do połowy lutego a czasem do końca marca temperatury kształtowały się grubo poniżej -10 st.C W styczniu często przekraczały -30 st.C. Cieplej robiło się właściwie od kwietnia, ciepło w maju i czerwcu a gorąco dopiero na przełomie lipca i sierpnia..."gorąco", temperatura rzadko przekraczała + 30 st.C, jeśli już to krótko- tydzień, dwa, czasem trzy. Dla porównania ostatnie kilka lat do dziś: przymrozki zaczynają zdarzać się częściej tak około Bożego Narodzenia, śniegu właściwie nie ma, jak już spadnie to nie ma siły poleżeć nawet tygodnia, temperatury w styczniu i lutym rzadko spadają poniżej -10 st.C, w połowie lutego robi się przedwiośnie, w marcu już zdecydowanie cieplej a w kwietniu i maju często jest już gorąco, cdn.
11 miesięcy temu / agricola
 
Czyli wyliczyli to sobie za pomocą cyrkla i węgielnicy. Chcą ukryć potajemne próby jądrowe, rozpylanie zanieczyszczeń, stosowanie trucizn przy produkcji żywności. Chcą tym darem "który stworzył Bóg i było dobre" przykryć swoje kradzież i ludobójstwo. Wierząc w istnienie szatana wierzą w istnienie Boga. Wiedzą że kiedy "spadnie ognisty deszcz z nieba" będzie gorąco, oj będzie. Po to budują tunele.
11 miesięcy temu / cct
 
Dlaczego mi to pachnie ekooszołomstwem. Nie tylko powietrze jest problemem- wody też. Morza, oceany, jeziora czy rzeki- bałagan, śmieci gonią śmieci. I to nie szkodzi? Rzucili się na biedny węgiel. My węglempalimy w mrozy, ale od góry. Warto- i dla powietrza i dla zasobności portfela. Gdyby tak każdy robił- problem dymu z komina przestaje być poważny. Trzeba jeszcze ukrócić dymy z fabrycznych kominów i rur wydechowych. Zainwestować w szersze drogi i zlikwidować korki w miastach.
11 miesięcy temu / aaa
 
Chcieli zlikwidować energetykę jądrową - to mają.
11 miesięcy temu / aaa
 
Globalne ocieplenie też było kłamstwem.
11 miesięcy temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.