DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

We Francji narodziło się nowe żeńskie zgromadzenie zakonne

We Francji narodziło się nowe żeńskie zgromadzenie zakonne
Fot. Andreas F. Borchert [CC-BY-SA-3.0-de (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en), CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

We Francji powstała żeńska gałąź Bractwa św. Wincentego Ferreriusza, wspólnoty zakonnej posługującej się w liturgii wyłącznie rytem dominikańskim. Śluby zakonne złożyła pierwsza siostra, dawniej należąca do zgromadzenia Franciszkanek Niepokalanej. Wraz z postulantką zamieszkały w Bouessay.

 

Wiadomość ukazała się w biuletynie Bractwa, a po nim opublikowała ją polska witryna RytDominikanski.pl. Wspólnota Świętej Katarzyny Sieneńskiej, bo taką nazwę nosi nowe zgromadzenie, skupiać będzie tercjarki regularne. „Linia duchowa sióstr ma być ta sama co braci, ze szczególnym uwzględnieniem roli Maryi w planie zbawienia oraz przywiązania do tradycyjnych systemów pedagogiki wiary w obszarze życia zakonnego, liturgii i studiów tomistycznych” – czytamy w informacji.

 

Pierwsza zakonnica, siostra Maria Katarzyna De Luca, była profeską wspólnoty sióstr Franciszkanek Niepokalanej, jak wiadomo, przechodzącej w ostatnich latach trudne próby. Pierwsze śluby w nowym zgromadzeniu zostały złożone 24 maja na ręce przełożonego Bractwa, ojca Ludwika Marii de Blignières.

 

Siostry Świętej Katarzyny Sieneńskiej będą modlić się i pokutować w intencji nawrócenia grzeszników. Będą też wspierać duchowo apostolat Bractwa św. Wincentego Ferreriusza. Strój zgromadzenia to po prostu habit sióstr dominikanek z takim błękitnym krzyżem, jaki noszą bracia ferreriusze. Wspólnota utrzymuje się wyłącznie z ofiar.

 

 

Źródło: RytDominikanski.pl

RoM

 

 

Więcej o Bractwie św. Wincentego Ferreriusza

 

 

 

 

 


DATA: 2019-12-11 19:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
21
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jot, lex orandi, lex credendi. Zasada stara jak Kościół!
7 miesięcy temu / M.
 
Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Przenajświętszej!
7 miesięcy temu / Czytelniczka
 
@Jot: tak, to też jest ważne, bo to, co w sercu, to i na zewnątrz. Nasze zachowanie, postawy, ryt odzwierciedla to, co ukryte jest wewnątrz nas. Forma rytu to forma uwielbienia Boga i ofiarowania Mu Jego Najmilszego Syna, więc należy wybierać tę najbardziej godną i dostojną. Jeśli odczytujesz tu tylko chęć pychy, to niesłusznie. Czy jak idziesz do kogoś na urodziny czy święta, to czy ubierasz poszargane ubranie czy eleganckie, stosowne do okazji? Przecież to też są tylko jakby "filakterie".
7 miesięcy temu / Iwona
 
"wspólnoty zakonnej posługującej się w liturgii wyłącznie rytem dominikańskim" - znowu ryty. Znowu filakterie. Jakby o to chodziło.
7 miesięcy temu / Jot
 
Kiedy Franciszek postawi veto ?
7 miesięcy temu / Jan
 
Dzięki Panu Bogu.
7 miesięcy temu / Gosc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.