DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

We Francji doszło do profanacji cmentarzy. Na Wszystkich Świętych diabeł wyje

We Francji doszło do profanacji cmentarzy. Na Wszystkich Świętych diabeł wyje
By Txematoledo (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons

W ostatnim czasie we Francji doszło do ataków na miejsca i przedmioty katolickiego kultu. W Guingamp w departamencie Côtes-Armor w bazylice Matki Boskiej Pomocnej podpalono szaty figury Matki Boskiej, którą tradycyjnie niesie się na czele procesji przebłagalnych organizowanych w tym mieście. Doszło także do profanacji cmentarzy.

 

– Widzieć zamach na znaki i symbole naszego kultu, które są tak ważne dla osób wierzących, jest zawsze czymś bardzo przykrym. To forma gwałtu – oświadczył proboszcz parafii w Guingamp, ks. François Morcel. Dzięki szybkiej akcji parafian figura Matki Bożej została ocalona. Wierni przystroili już ją nowymi szatami.

 

Policja prowadzi śledztwo w sprawie tego podpalenia. Zabezpieczono ślady, a pierwsze efekty postepowania mają być znane już w ciągu najbliższych dni.

 

Natomiast w Montréal-la-Cluse (departament Ain) sprofanowano cmentarz. Doniósł o tym lokalny dziennik „Le Progrès”. Wandale nie naruszyli płyt nagrobnych, ale na 40 grobowcach porozbijano wazony z kwiatami i pamiątkowe tablice. Śledztwo prowadzi żandarmeria z Haut-Bugey, która na jakiś czas zamknęła dostęp do cmentarza. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady.

 

W Dzień Wszystkich Świętych nieznani wandale wymalowali satanistyczne symbole na pięciu grobowcach na cmentarzu  w Mazères (Ariège). Umieszczono je także na tablicy informacyjnej przed cmentarzem i na jego ogrodzeniu. – Niezależnie od tego jak to nazwiemy –zniszczeniem, profanacją czy tylko graffiti – rezultat jest taki sam: zamach na szacunek dla zmarłych – stwierdził mer miasta. Prokurator, Louis Marette, skierował sprawę do żandarmerii. Jak podkreślał, to w Mazére pierwszy taki przypadek.

 

Do wandalizmu i kradzieży doszło też na cmentarzu w Vert-le-Petit (departament Essonne). Skradziono i porozbijano ustawiane na grobowcach pamiątkowe tablice i wazony. Prowadzone jest śledztwo.

 

Z kolei w Wandei zniszczono drogę krzyżową znajdującą się na placu merostwa w Garnache. Powalono na ziemię rzeźbę Matki Boskiej. Obecna droga krzyżowa zastąpiła kalwarię ustawioną w 1712 r. przez św. Ludwika Grignon de Montfort, który głosił w tej parafii Misje.


Według raportu przygotowanego przez serwis "Obserwatorium Chrystianofobii, tylko we wrześniu we Francji doszło do 16 antykatolickich ekscesów.
FLC

 

 


DATA: 2015-11-03 07:56
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdzie jest mój post?
ponad 5 lat temu / ultrAS
 
W Krakowie w dniu Wszystkich Świętych też doszło do profanacji Cmentarza Rakowickiego, przez najwyższych "dostojników kościoła" poprzez ustawienie na jego terenie gigantycznej sceny i zakłócanie nabożnego charakteru świąt wymagającego powagi i spokoju do modlitwy za zmarłych głośną muzyką rozrywkową, która sączyła się już od wczesnych godzin rannych pod pozorem przygotowań do koncertu [!!!] na cmentarzu który odbył się ok. 19:00. MEGA SKANDAL I PROFANACJA !!! ZA TO POWINNY POLECIEĆ GŁOWY W KURII !!! A tu się okazuje, że to satanistyczno - pogańskie naśladownictwo Haaloween, planowane jest odbywać się co roku i we wszystkich miastach w Polsce !!! APAGE SATANAS KS. KARD. DZIWISZ !!!
ponad 5 lat temu / ultrAS
 
Gdyby zamiast znaków satanistycznych był napis "precz z ciapatymi" wtedy nie byłoboby to "zniszczeniem, profanacją czy tylko graffiti", ale "wstrząsającą napaścią na tle rasistowskim".
ponad 5 lat temu / ikk
 
Oj Francjo. Najstarsza córo Kościoła. Ciężko przyjdzie ci zapłacić za twoje przewinienia.
ponad 5 lat temu / Gerard
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.