DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Wciąż brak terminu ponownego I czytania projektu „Zatrzymaj Aborcję”

Wciąż brak terminu ponownego I czytania projektu „Zatrzymaj Aborcję”
Fot. ZycieiRodzina.pl

Nie wiadomo na razie dokładnie, kiedy projekt „Zatrzymaj Aborcję” będzie ponownie omawiany w Sejmie. Termin pierwszego czytania w nowej kadencji nie został jeszcze wyznaczony – poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu. Czekając na to rozstrzygnięcie, Lewica zapowiada powrót do proaborcyjnych czarnych protestów, obrońcy życia z kolei zachęcają do nagłaśniania wśród posłów poparcia dla obywatelskiego projektu.

 

Środowisko Fundacji Życie i Rodzina zachęca swoich sympatyków do aktywnego zachęcania posłów, by w odpowiednim momencie, na sali plenarnej, opowiedzieli się przeciw aborcji dzieci z powodu podejrzenia upośledzenia.

„Największa inicjatywa pro-life w historii Polski ponownie w Sejmie! Wkrótce kolejne I czytanie i głosowanie w sprawie Zatrzymaj Aborcję. Pisz, dzwoń, mailuj, zaczepiaj posłów na Facebooku, Twitterze i w realu. Niech koniecznie głosują przeciw zabijaniu dzieci. Dość eugeniki w polskim prawie” – zachęca fundacja na Twitterze. 

 

 

 

Konfrontacyjny kurs zapowiada z kolei Lewica. Jej środowiska, oprócz przypomnienia swoich proaborcyjnych postulatów, deklarują także otwarcie powrót do protestów znanych jako „czarne marsze”, jakie odbywały się w Polsce w latach 2016 i 2017.

„Uwaga! Projekt ustawy Zatrzymaj Aborcję został skierowany do pierwszego czytania na posiedzeniu plenarnym Sejmu. Nie chowamy parasolek! Mówimy jasno, aborcja powinna być legalna do 12. tygodnia ciąży. Zapewnimy refundację nowoczesnej antykoncepcji, w tym tabletek dzień po” – nawołuje Lewica, dezinformując odbiorców komunikatu. Wspomniane tabletki w większości przypadków działają bowiem mechanizmem wczesnoporonnym, a nie antykoncepcyjnym.

W dniu 22 listopada projekt „Zatrzymaj Aborcję” otrzymał numer druku sejmowego 36 i skierowany został do I czytania na posiedzeniu Sejmu. To oznacza, że najpierw zajmą się nim posłowie na posiedzeniu plenarnym i zdecydują czy ma on być przedmiotem dalszej dyskusji w konkretnej komisji, czy też odrzucą go w całości na sali plenarnej. Mówi o tym art. 39 ust. 2 Regulaminu Sejmu.

30 listopada projekt oficjalnie wpłynął do Sejmu, czyli jego treść została doręczona wszystkim posłom nowej kadencji.

Centrum Informacyjne Sejmu przypomniało, że zgodnie z art. 13 ustawy o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli pierwsze czytanie projektu ustawy wniesionego przez grupę obywateli odbywa się na posiedzeniu Sejmu. „Jego termin nie został jeszcze wyznaczony” – napisało CIS.

Na obecnym etapie nie wiadomo zatem, jakie będą dalsze losy inicjatywy. Znane są jedynie ramy czasowe, gdyż określa je ustawa o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli. Pierwsze czytanie musi się odbyć do 12 maja, bo wtedy upłynie sześć miesięcy od pierwszego posiedzenia nowej kadencji Sejmu.

Zgodnie z art. 4 ust. 3, projekt ustawy, w stosunku do którego postępowanie ustawodawcze nie zostało zakończone w trakcie kadencji Sejmu, w której został wniesiony, jest rozpatrywany przez Sejm następnej kadencji bez potrzeby ponownego wniesienia projektu ustawy. W takim wypadku Marszałek Sejmu zarządza ponowne drukowanie projektu ustawy oraz jego doręczenie posłom.

W tle jest także spór o komisję polityki społecznej i rodziny. To w niej projekt „Zatrzymaj Aborcję” leżał nietknięty w poprzedniej kadencji. Nie zajęła się nim nawet specjalnie do tego powołana podkomisja nadzwyczajna. Jej członkowie nie spotkali się ani razu na formalnym posiedzeniu.

Na przewodniczącą komisji w bieżącej kadencji została wybrana (głównie dzięki głosom posłów PiS) posłanka Lewicy Magdalena Biejat, otwarcie domagająca się prawa do aborcji na życzenie. Z obozu Zjednoczonej Prawicy dochodzą nieoficjalne głosy, że zastąpić ją ma Dominika Chorosińska z Prawa i Sprawiedliwości, jednak ta niewątpliwie „dobra zmiana” nie stała się póki co faktem.

„Zatrzymaj Aborcję” jest obywatelską inicjatywą ustawodawczą zgłoszoną przez komitet inicjatywy ustawodawczej o tej samej nazwie. Projekt został złożony w Sejmie 30 listopada 2017. Jego celem jest wykreślenie z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży tzw. przesłanki eugenicznej, pozwalającej na aborcję dzieci, u których stwierdzono podejrzenie nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Pod projektem podpisało się 850 tysięcy Polaków.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 


DATA: 2019-12-02 19:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Za każdym razem, kiedy czytam słowa ustawy mówiące o dopuszczalności morderstwa, jeśli ktoś jest chory, to mnie mierzi. Przecież to jest postawienie na głowie elementarnego porządku. Chorych się leczy, wspomaga, uśmierza ból, towarzyszy w cierpieniu, a nie ZABIJA! A lewica, jak to lewica. Dzisiaj aborcja do 12. tygodnia, jutro do 24. tygodnia, pojutrze do 9. miesiąca, za tydzień jak w Belgii - eutanazja dzieci, a później już ewaporacja każdego zaplutego karła reakcji.
7 miesięcy temu / Mat
 
@daro. Pamiętaj że prezydent poli będzie też, a może przede wszystkim obchodził chanuka.
7 miesięcy temu / Ronodrejnaldo
 
Po co tyle krzyku? Przecież to jest na użytek kampanii wyborczej. Nic nowego.
7 miesięcy temu / Xyz
 
DRODZY KSIEZA! NIE UDZIELAJCIE ROZGRZESZENIA POSŁOM PIS ! NIECH IM TO DA DO MYSLENIA!
7 miesięcy temu / Tomasz
 
Prawda, podpisuję się pod tym!
7 miesięcy temu / Do Daro
 
Ale jedno jest pewne, że w najbliższą, drugą niedzielę Adwentu, Duda, Kaczyński i reszta PiSomorderców dzieci nienarodzonych będą na Mszach Świętych przyjmować w świetle kamer i fleszy CIAŁO CHRYSTUSA. A za 3 tygodnie zasiądą do wigilijnego stołu i będą się łamać opłatkiem. Który to już rok z kolei będą się łamać śnieżnobiałym opłatkiem biorąc go w swoje ociekające krwią niewinnych nienarodzonych dzieci, łapy. ?? Każdy dzień zwłoki z wprowadzeniem w Sejmie ustawy antyaborcyjnej, to 3 /troje/ w bestialski sposób zamordowanych niewinnych dzieci, naszych rodaków, synów i córki Polskiego Narodu !!! "Kto niegodnie spożywać będzie CIAŁO Moje i pić KREW Moją ten śmierć będzie spożywać". I tu widać niesamowity też problem wiary hierarchów i kapłanów, którzy nie widzą żadnych przeszkód w udzielaniu KOMUNII ŚWIĘTEJ osobom, które są odpowiedzialne za mordowanie nienarodzonych Polaków. ........
7 miesięcy temu / Daro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.