DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Ważny zwrot w walce o prawdę. Senat USA jednogłośnie nazwał rzeź Ormian ludobójstwem

Ważny zwrot w walce o prawdę. Senat USA jednogłośnie nazwał rzeź Ormian ludobójstwem

Senat Stanów Zjednoczonych przyjął w czwartek jednomyślnie rezolucję, uznającą za ludobójstwo rzeź Turków na Ormianach w Imperium Osmańskim w czasie I wojny światowej, w latach 1915–1917. W październiku rezolucję uchwaliła Izba Reprezentantów.

 

Rzeź Ormian to drugie po Holokauście najlepiej udokumentowane ludobójstwo w najnowszych dziejach świata. Według szacunków w wyniku działań tureckich zbrodniarzy zginęło od 972 tysięcy (szacunki Turków) do nawet 2 milionów (szacunki Ormian) osób.

 

Turcja od lat utrzymuje, że mord dokonany na Ormianach nie był ludobójstwem, tylko „standardowym działaniem wojennym”. Ankara od niemal stu lat protestuje przeciwko określeniu tego tragicznego wydarzenia „ludobójstwem” i wszelkimi możliwymi sposobami próbuje pomniejszyć liczbę ofiar. Przyznanie się Turcji do tego ludobójstwa jest jednym z warunków przyjęcia jej do Unii Europejskiej.

 

Do tej pory ludobójstwo Ormian uznało 30 krajów na całym świecie, w tym Polska. Fakt ten uznały także Parlament Europejski, Rada Europy i papież Jan Paweł II.

 

Na czwartkową uchwałę Senatu niemal natychmiast zareagowały tureckie władze. „Postawa członków Kongresu USA szkodzi stosunkom turecko-amerykańskim (...) Uchwała przyjęta w czwartek w Senacie zagraża przyszłości naszych stosunków dwustronnych”, napisał w specjalnym oświadczeniu Fahrettin Altun, jeden z bliskich współpracowników prezydenta Turcji.

 

Źródło: gazetaprawna.pl, TVP Info

TK


DATA: 2019-12-13 08:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

cd. Amerykańska misjonarka Corinna Schattuck, która była świadkiem spalenia żywcem prześladowanych Ormian, w liście do siostry pisała: ?Nie sposób opisać mdlącego smrodu, jaki się wydobywał z gregoriańskiego kościoła, w którym dokonał się Holocaust?. ??Ormianie szukali często azylu przed krwawymi rzeziami w budynkach kościelnych, a te nie były oszczędzane przez Turków. W wielkiej ormiańskiej katedrze w Urfie, która mogła pomieścić w swoich murach ponad 8 tysięcy ludzi, oprawcy spalili około 3 tysięcy chroniących się tam chrześcijan. Przed egzekucją naigrawali się jeszcze z Chrystusa, wołając do zamkniętych wewnątrz Ormian: ?Niechże Chrystus udowodni teraz, że jest większym prorokiem niż Mahomet?. ?.. Jak informował brytyjski dyplomata, G. H. Fitzmaurice, nawet po upływie dwóch miesięcy od tej masakry czuć było w całym mieście nieznośny swąd spalonych ludzkich ciał?? G.Kucharczyk ? ?Pierwszy Holokaust XX wieku?
9 miesięcy temu / Piotrx
 
?Rzeź Ormian jest drugim po Holocauście najlepiej udokumentowanym i opisanym ludobójstwem? Po pierwsze dlaczego drugim skoro do dzisiaj nie potrafiono podać rzetelnych danych nt. liczby ofiar tzw. ?holokaustu?. Po drugie nie powinno się używać propagandowego określenia ?Holokaust? do tego pisanego z dużej litery tylko eksterminacja względnie wyniszczanie żydów. Zawłaszczony przez ?przemysł holokaustu? termin ?Holokaust? sakralizuje wyłącznie żydowskie ofiary II WS a umniejsza znaczenie ofiar pochodzących z innych narodów. Ponadto tak się składa,że termin ?Holokaust? ofiara całopalna w znaczeniu masowego wyniszczania ludzi został po raz pierwszy użyty przez cudzoziemców którzy, którzy już pod koniec XIX stulecia oburzali się na wieść o masakrach faktycznym paleniu ludzi żywcem , jakich dokonywano wówczas na Ormianach. Amerykańska misjonarka Corinna Schattuck, która była świadkiem spalenia żywcem prześladowanych Ormian, w liście do siostry pisała:
9 miesięcy temu / Piotrx
 
Po 100 latach.???? Tyle zajęło im badanie, czy prawda jest prawdą?
9 miesięcy temu / STOP
 
Co za przypadek, akurat wtedy gdy USA po próbie obalenia Erdogana mają coraz gorsze, wręcz wrogie, relacje z Turcją.
9 miesięcy temu / Tytus
 
W polityce usa nie ma mowy o prawdzie tylko o korzyściach - jeżeli "uznali" rzeź ormian za ludobójstwo to dlatego że im to teraz do czegoś potrzebne.
9 miesięcy temu / Wojtek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.