DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Podczas pierwszego ataku "wirusa" na Kościół, wiosną tego roku, dziennikarz "Dziennika Łódzkiego" łaził po kościołach i liczył, czy jest więcej niż pięć słownie: "pięć" osób na Mszy św. Ciekawe, ile osób wpuszczano wtedy do Bazyliki Mariackiej w Gdańsku - największej świątyni katolickiej w Polsce.
2 miesiące temu / Tom B.
 
No niestety księża wywieszali na drzwiach kościoła kartki z informacją ile osób i kiedy może wejść. Niektórzy skrupulatnie liczyli, wypraszali ...Inni uczyli, że jak przychodzisz nadliczbowo do kościoła to łamiesz V przykazanie...A arcybiskup Skworc, to nawet 5 nie pozwolił wejść, nakazał kościoły pozamykać w czasie Mszy. Długo nie było spowiedzi ani żadnych nabożeństw. Na rekolekcje i pielgrzymki również w archidiecezji był szlaban. W trosce o zdrowie oczywiście. I zdrowie bogiem zostało No i mamy efekty: wielu już nie wróciło. A teraz kiedy znów są limity, to często nie ma problemu, bo i tak przychodzi mniej ludzi niż stanowi limit.Smutne. Jezu ratuj nas!
2 miesiące temu / Karina
 
@qaz wspanialego macie proboszca!gratuluje!ja niestety widzialem najgorszy widok w zyciu kiedy ksiadz wyrzucił dwie kobiety z kosciola i zakluczyl drzwi
2 miesiące temu / brawo
 
Akurat w tym wypdku wyrok prawidłowy ! Proboszcz nie chodzi po kościele cały czas! Najgorsze donosicielstwo!
2 miesiące temu / danutagidian130
 
mój proboszcz w tamtym czasie zawsze powtarzał, ze woli zapłacić mandat niż kogoś wyrzucić z Domu Bożego
2 miesiące temu / qaz
 
Jakie metody przymusu bezpośredniego ma do dyspozycji ksiądz, żeby "wygonić" ludzi z kościoła?
2 miesiące temu / sp
 
Art. 53 pkt 6 Konstytucji: Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych. To prawo jest bezwarunkowe co oznacza, że żadną ustawą nie można go regulować, w przeciwieństwie do uzewnętrzniania religii gdzie ustawą można ograniczyć art. 53 pkt 5. Nie trzeba być prawnikiem, wystarczy umiejętność czytania ze zrozumieniem.
2 miesiące temu / Marzena
 
To,co laza juz po kosciolach jak za czasow PZPR SB i pilnuja porzadku w kosciolach.Pytam,co mial zrobic kaplan,wygonic ludzi z kosciola.Dlaczego nie laza po marketach gdzie jeden wlazi na drugiego,i nie wlepiaja mandatow.PZPR odzyla w calej okazalosci.Jak mozna inaczej myslec.
2 miesiące temu / KOWARZANKA KOWA
 
Cyt."ustawodawca nie uregulował dotychczas tej kwestii w drodze ustawy" niestety to zaproszenie do uregulowania prawnego tej glupoty co zreszta juz ma miejsce.Wyrok ok ale z lyzeczka dziegciu ktory zepsuje cala beczke miodu niestety.
2 miesiące temu / Nick
 
pis chciało zniszczyć sądy. Teraz widać że Wałęsa i kod dobrze robili broniąc sądy
2 miesiące temu / koniec
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.