DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@empiryk Przynajmniej jakieś konkretne rozwiązanie. Uważam jednak, że powinno być jakieś rozporządzenie co regulowało, by tę sprawę. Może być takie jakie zaproponował @empiryk
8 miesięcy temu / trooper
 
Bardzo dobra decyzja. Mamy jednak w Polsce prawo i zgodnie z nim nie można zarejestrować dwóch kobiet ani dwóch mężczyzn jako rodziców dziecka. Bywa, że dziecko jest adoptowane, ale wtedy w dalszym ciągu ma swoich rodziców biologicznych kobietę i mężczyznę, choćby wychowywała je samotna mama. Najpierw dwie kobiety, a za chwilę będą trzy, cztery i pięć. Z rodziny zrobi się parodia. A drogie panie - trochę myślenia o dziecku, mniej egoizmu! Jak można narażać dziecko na tak dysfunkcyjną parodię rodziny?
8 miesięcy temu / natala
 
Dokładnie na tej samej zasadzie jedna z opisywanych dwóch kobiet powinna odpowiadać karnie za fałszywe zeznania.
8 miesięcy temu / @L
 
> zarejestrować noworodka oświadczając że ojcem jest jej piesek Azorek? Chyba najpierw badania genetyczne byłyby potrzebne, bo musiałoby dojść do 70 mutacji genetycznych, by genom psa był jakkolwiek zgodny z ludzkim. Takie oświadczenie jest nieprawdziwe, a kobieta odpowiadałaby karnie za fałszywe zeznania.
8 miesięcy temu / L.
 
Co za homofobia! A nie, czekajcie... to normalność.
8 miesięcy temu / Dziobak
 
A co zrobić jeśli jakaś pani będzie chciała zarejestrować noworodka oświadczając że ojcem jest jej piesek Azorek? Wpisać Azorka do metryki?
8 miesięcy temu / @trooper
 
Wypisanie dwóch matek lub dwóch ojców byłoby prawnym poswiadczeniem klamsatwa jako prawdy. Jakbym skłamał w sądzie to jest na to paragraf. A tu proszę bardzo. W krajach gdzie prawo dopuszcza takie rzeczy urzędowo poswiadcza sie kłamstwo. Swiat sie kończy. Zdrowy rozsądek odchodzi do lamusa.
8 miesięcy temu / Marek
 
Żeby powstało ludzkie życie potrzeba współdziałania kobiety i mężczyzny. Każde dziecko ma jakiegoś ojca i jakąś matkę, którzy go spłodzili - bez względu na to, czy ich zna, czy nie. Dwie kobiety nie mogą mieć ze sobą dziecka. Dwóch mężczyzn nie może mieć ze sobą dziecka. Jest to biologiczna niemożliwość. Nie można wpisywać kobiety w rubrykę "ojciec" ani mężczyzny w rubrykę "matka", bo to przeczy podstawowym faktom i zdrowemu rozsądkowi.
8 miesięcy temu / Czytelniczka
 
@ trooper Czytania ze zrozumieniem dzieci uczą się w pierwych 3 latach szkoły podstawowej. Ale i dla ciebie nie jest za późno. Wystarczy poćwiczyć pod okiem kogoś dorosłego.
8 miesięcy temu / 123
 
@trooper To proste: dziecko ma wpisaną matkę, bo ta jest znana. A jako ojca można jedynie wpisać NN chyba, że matka zna ojca i poda jego nazwisko, a ten się nie wyprze.
8 miesięcy temu / empiryk
 
Ja proponuje wpisanie dwóch osob: "rodzic XY" oraz "rodzic XX" podkreślając że płci potwierdzonej genami nie da sie zamaskowac żadnymi operacjami plastycznymi!
8 miesięcy temu / Gość
 
To chyba logiczne, że aby się urodziło dziecko to potrzebne są osoby dwóch płci, tzn mężczyzna i kobieta. Niestety dla osób LPG To oczywiste nie jest
8 miesięcy temu / Adam
 
To co robić jak dwie lesbijki chcą zarejestrować w Polsce dziecko? Czy dziecko ma przez to być pozbawione polskiego obywatelstwa?
8 miesięcy temu / trooper
 
Żeby takie oczywistości musiał ogłaszać aż Sąd Najwyżscy, ludziom się wszystko pomieszało.
8 miesięcy temu / panda
 
Chwałą Panu!
8 miesięcy temu / L
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.