DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Ważny krok do pozbawienia Planned Parenthood publicznych funduszy

Ważny krok do pozbawienia Planned Parenthood publicznych funduszy

Zgodnie z poniedziałkowym wyrokiem federalnego sądu apelacyjnego, dwa amerykańskie stany – Teksas i Luizjana – mogą pozbawić aborcyjną sieć Planned Parenthood finansowania w ramach państwowego systemu MedicAid.

 

 

„Orzeczenie zostało wydane przez 5. Okręgowy Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych w Nowym Orleanie. Chociaż decyzja odnosi się wprost do Teksasu i Luizjany, dotyczy również Mississippi, które podlega jurysdykcji piątego obwodu. Sprawa prawdopodobnie trafi do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych” – czytamy w serwisie CBSNews.

 

Portal przypomina, że obrońcy życia od dawna zabiegali o odcięcie PP od pieniędzy podatników. Z kolei zwolennicy „przemysłu śmierci” usiłowali przekonywać, że taki krok pozbawi gorzej sytuowane materialnie kobiety nie tylko możliwości zabicia swych nienarodzonych dzieci, ale również dostępu do usług niezwiązanych z aborcją, takich jak badania przesiewowe w kierunku raka.

 

Sąd apelacyjny, który zebrał się w pełnym składzie, obalił więc poprzedni werdykt trójki sędziów apelacyjnych. Zablokowali oni władzom Teksasu możliwość zakręcenia strumienia funduszy zasilających Planned Parenthood.

 

Analogiczne rozstrzygnięcie z poniedziałku dotyczy również Luizjany.

 

Spory udział w wyroku miała czwórka sędziów nominowanych przez Donalda Trumpa. Podzielili oni stanowisko sędzi Priscilli Owen, która uznała, że siedem kobiet pozywających urzędników Teksasu nie może kwestionować decyzji władz stanu. Te ostatnie zaś stwierdziły, iż Planned Parenthood nie ma kwalifikacji do świadczenia usług. 

 

Sędzia James Dennis miał inne zdanie. Ubolewał, że wyrok jest sprzeczny z postanowieniami z decyzjami innych sądowych obwodów i – w jego opinii – uczyni miliony ludzi w Teksasie, Luizjanie i Mississippi, „zdanymi na bezprawną ingerencję państwa w wybór świadczeniodawców opieki zdrowotnej”.

 

Sprawy z Teksasu i Luizjany mogły dojść do skutku, ponieważ obrońcy życia ujawnili nagrane z ukrycia filmy pokazujące haniebne praktyki handlu organami abortowanych dzieci.

 

Prokurator generalny Teksasu, Ken Paxton, komentując poniedziałkowe orzeczenie, stwierdził, iż  filmy pokazały „moralne bankructwo i bezprawne postępowanie” Planned Parenthood.

 

 

Źródło: CBSNews.com

RoM

 

 

 

 


DATA: 2020-11-24 20:52
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy PP już przegoniła Hitlera i Stalina razem wziętych?
1 miesiąc temu / czloax
 
A gdzie tak proces przeciw Bilowi Gatesowi??
2 miesiące temu / Dalej Ameryko !
 
@David.Biedny to jesteś ty na umyśle.Kogo Pan Bóg chce ukarać to mu najpierw odbiera rozum ,jeżeli go jeszcze ma.
2 miesiące temu / Rex
 
Biedni ludzie, ci na zdjeciu.
2 miesiące temu / Dawid
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.