DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Ważny izraelski portal nie ma wątpliwości: stosunki polsko-izraelskie są coraz lepsze!

Ważny izraelski portal nie ma wątpliwości: stosunki polsko-izraelskie są coraz lepsze!
Prezydent RP Andrzej Duda i premier Izraela Binjamin Netanjahu. Fot.Grzegorz Jakubowski/KPRP (flickr.com/photos/kancelariaprezydentarp)

Izraelski portal ynetnews.com wskazuje, że „mimo kontrowersyjnego polskiego prawa o Holokauście, stosunki między państwem żydowskim a Polską są coraz ściślejsze”. Najbardziej poczytne medium kraju podaje, że od 2002 roku 28,7 tys. Izraelczyków otrzymało polski paszport, a 10,8 tys. Izraelczyków otrzymało go w latach 2015-2017.

 

Od stycznia tego roku nadal przybywa izraelskich odbiorców dokumentów potwierdzających obywatelstwo polskie. Ponadto izraelscy turyści stanowią obecnie trzecią co do wielkości grupę osób odwiedzających nasz kraj, co umożliwiają bezpośrednie połączenia lotnicze między siedmioma głównymi miastami polskimi a Izraelem.

 

Jak wskazuje portal ynetnews.com, wielu Izraelczyków zabiega o polski paszport, gdyż umożliwia on studiowanie w całej UE. Niektórzy postrzegają polski dokument jako zabezpieczenie na niepewne czasy.

 

Medium podaje, że relacje między Polską a Izraelem mają się dobrze. W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez nasz kraj Instytut Polski zorganizował uroczystą imprezę w nowym skrzydle Muzeum Sztuki w Tel Awiwie z udziałem wiceministra kultury RP i ambasadora Polski w Izraelu Marka Magierowskiego. W sobotni wieczór budynek oświetlony został barwami polskiej flagi. Ponadto państwo Izrael i Polska wydały wspólny znaczek, celebrujący 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i 70. rocznicę utworzenia państwa Izrael.

 

Dyrektorka Instytutu Polskiego Joanna Hofman zaznaczyła, że „Izrael obchodził 70. rocznicę tego samego roku, w którym Polska obchodziła 100. rocznicę odzyskanie niepodległości”. – Zabiegamy o lepszą przyszłość między tymi dwoma krajami, narodami, dla których pracujemy niestrudzenie – zaznaczyła.

 

 

Źródło: ynetnews.com

AS

 

 

 

 


DATA: 2018-11-13 15:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Proponuje przeczytać ostatni numer Gazety Warszawskij artykuł P dr Ewy Kurek i otworzą się wam oczy jakie to super stosunki mamy z żydami pozdrawiam
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
gdy żydzi chwalą Polskę, polaków, kogokolwiek - trzeba być bardzo podejrzliwym. Zwykle to jest taktyka dla zmylenia wszystkich i obliczona na osłabienie uwagi, czujności. Cała zaś "właściwa" robota idzie potajemnie za plecami...
ponad 1 rok temu / japi
 
"Stosunki polsko-izraelskie są coraz ściślejsze" na zasadzie "przyjaźni polsko-ubecko-radzieckiej" , okupacji niemieckiej i relacji gwałciciel-ofiara gwałtu. Wyjątkowy prezent USAIzraela dla Polski w formie roszczeń żydowskich i S447 zacieśnił tę pętlę dobrych stosunków na szyi Polski za zgodą "patriotycznego" rządu POPiS. Rządowy patriotyzm PiS jest istotnie wielki, osiągnął już rozmiary pamiątkowego znaczka pocztowego. Żydowska nienawiść do Polski ma się całkiem dobrze.
ponad 1 rok temu / hs
 
Znowu się tu pchają po żydowsku na siłę. Namolnie i bezczelnie. Jak zwykle po to żeby stworzyć warunki dla gry pozorów i ją bezwzględnie wykorzystać przeciw swym ofiarom. Przyjaciół poznaje się w biedzie. Przyjaciel nie poluje na zdobycz.
ponad 1 rok temu / precz!
 
a najlepsze mieliśmy z nkwd! wy zresztą z tej gałęzi!!!!! rodzinnie!
ponad 1 rok temu / won!!!
 
Żydzi którzy zwracają się do tego samego Boga co chrześcijanie to tylko ci, którzy uwierzyli że Pan Jezus jest Bogiem i przyjęli chrzest.
ponad 1 rok temu / do Sec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.