DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Ważna rola ojca w wychowaniu dziecka. Naukowcy mówią „nie” prawu dotyczącemu in vitro

Ważna rola ojca w wychowaniu dziecka. Naukowcy mówią „nie” prawu dotyczącemu in vitro
Fot. Ulrich Baumgarten / vario images / Forum

We Francji narasta sprzeciw wobec projektu prawa, które umożliwi zapłodnienie in vitro samotnym matkom i kobietom żyjącym w związkach homoseksualnych. Poważne zastrzeżenia, wobec tego projektu zgłosiła Francuska Akademia Medycyny. Przypomina ona, że postać ojca odgrywa istotną role w rozwoju dziecka i kształtowaniu jego osobowości.

 

Naukowcy z Akademii Medycznej podkreślają w swoim stanowisku, że proponowane przez władze prawo do zabiegów sztucznego zapłodnienia invitro dla kobiet żyjących w związkach jednopłciowych, jest bardzo niebezpieczne. Podkreślają możliwe negatywne konsekwencje medyczne propozycji. Niepokój lekarzy budzi fakt, że dopuszcza się poczęcie dzieci z założenia pozbawionych ojca, „co może zagrażać ich rozwojowi psychologicznemu i spełnieniu”. 

 

Francuska Akademia Medycyny przedstawiając swoje stanowisko w tej sprawie, domaga się jednocześnie, aby przeprowadzone zostały badania z zakresu psychiatrii dziecięcej wśród dzieci pozbawionych ojca, między innymi wśród tych, które narodziły się z zapłodnienia in vitro kobietom samotnym lub żyjącym w związku homoseksualnym.

 

Francuska Akademia Medycyny podkreśla przy tym znaczenie postaci ojca, który „pozostaje elementem budującym osobowość dziecka, jak o tym przypominają psychiatrzy dziecięcy, pediatrzy i psycholodzy”.

 

Negatywne stanowisko w tej sprawie wyrazili także przedstawiciele Kościoła katolickiego we Francji. Biskupi wyrazili swój sprzeciw wobec proponowanych rozwiązań i poparli zaniepokojonych nimi obywateli, którzy 6 października zamierzają uczestniczyć w manifestacji organizowanej w stolicy Francji.

Nowy przewodniczący Konferencji Biskupów Francji arcybiskup Eric de Moulins-Beaufort zauważył, że duża część polityków i parlamentarzystów pozostaje ślepa na wyzwania związane z tym, co chcą przegłosować, gdyż „są zafascynowani obietnicami techniki medycznej i techniki prawnej”. Przestrzegł przed „prokreacją wydaną na łup manipulacji medycznej”, ale też przed „majstrowaniem przy pochodzeniu”, gdyż projekt ustawy zmienia również zasady ustalania rodowodu dziecka. Metropolita Reims wskazał na ryzyko „liberalnej eugeniki”, „rynku” prokreacyjnego, nierówności między dziećmi znającymi swoich rodziców a tymi, którzy nie będą mogli ich poznać, a także przed poszerzaniem ram eksperymentów na embrionach ludzkich.

– Czy skręcamy w dobrą drogę, gdy pozwalamy na rozwój liberalnej eugeniki, która wydaje się uzasadniona, bo pozwala na nią technika? Czy skręcamy w dobrą drogę, gdy nieprzedyskutowana decyzja polityczna zobowiązuje do niepewnych i pospiesznych zmian w ludzkim rodowodzie? Czy rewolucja w prawie o pochodzeniu proponowana przez ministra sprawiedliwości jest skrętem w dobrą stronę na przyszłość, gdy to prawo ustala, że nie jest już prawdą, iż kobieta, która rodzi jest matką, gdy w małżeństwie ma ona dziecko dzięki technice wspomaganego rozrodu z kimś trzecim – dawcą [nasienia]? – pytał abp Pierre d’Ornellas, komentując tę sprawę.

 

 

Źródło: KAI, vaticannews.va

WMa

 


DATA: 2019-09-23 18:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jest wielce prawdopodobne, że "naukoffcy" zostali skonfrontowani z realiami konsekwencji potraktowania Kobiety jak zwierzęcia tucznego lubo mlekodajnego, a rozmiar tych następstw jest tak przerażający, że nagle staja po stronie Prawa Bożego! Jak było ze zjawiskiem TELEGONII, niby nic takiego, krzyżowanie gatunków zebra z koniem . . . Kiedy w Moskwie po olimpiadzie nagle zjawisko rodzenia się dzieci mulatów z par białych Rosjan dało odpowiedź na niby bezkarne obsługiwanie czarnych olimpijczyków przez "wielkoduszne'Rosjanki, aż tu nagle taki klops, ojciec i matka biały a bobas murzynek bambo! Oni wiedzę znacznie więcej od nas, i tylko wielkie przerażenie powoduje, że nagle zaczynają gadać jak Ludzie, nie jak duchowe ZOMBI!Zjawisko to zaczęło się przede wszystkim wśród manipulatorów genami, mutanty robią im niezłe KUKU NA MUNIU!!!
9 miesięcy temu / AndrzejBR
 
W szczególności in vitro anonimowe jest zbrodnią na tożsamości przyszłego nie tylko dziecka ale i dorosłego człowieka. Przecież to pragnienie i prawo każdego człowieka znać własnych przodków, obecnie jest nawet moda na poszukiwanie swoich "korzeni". Wielu ludzi, tych co w czasie zawieruchy wojennej utracili wiadomości o swoich rodzinach poszukuje rozpaczliwie do końca życia. I to państwo pozwala i akceptuje takie zbrodnicze postępowanie, to jest odmiana współczesnego naśladowania nazizmu niemieckiego, które my znamy pod hasłem " z rabowane dzieci Zamojszczyzny".
9 miesięcy temu / Czesław
 
Nie miałem ojca i zawsze wydawało mi się, że mi go nie brakowało. Dopiero w życiu zobaczyłem jaki jestem połamany. Kwestionuję każdą jedną rzecz robię, bo nie mam przykładu mężczyzny, po którym mógłbym z pewnością powtarzać to i jak on to robił. Jako wychowany bez ojca, że wspaniałą matką stwierdzam, że ojciec jest bezwzględnie konieczny dla chlopaka. Założę się l, że dla dziewczynki też.
9 miesięcy temu / Grzegorz
 
Absurd absurdem absurd pogania. Idąc tym tokiem rozumowania, należałoby odbierać dzeci matkom,które odeszły od partnera stosuje wobec nich przemoc, należałoby odbierać dzieci wdowom. Oczywiście w drugą stronę to także można zastosować. Czy "postacią ojca, który pozostaje elementem budującym osobowość dziecka" jest ojciec alkoholik, narkoman lub zwyczajny narwaniec,który nie potrafi zapanować nad emocjami i notorycznie stosuje przemoc wobec rodziny?
9 miesięcy temu / ollek
 
W porę się obudzili. Ale to i tak nie zmienia faktu, że popierają in vitro tyle, że ma być dostepne dla par hetero.
9 miesięcy temu / alo
 
Wreszcie zrozumieli, ze dziecko to nie piesek, kotek, papużka, rybka akwariowa. To człowiek mający prawo do rodzonego ojca i matki i ich miłości.
9 miesięcy temu / ks. katecheta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.