DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Ważna deklaracja afrykańskiego przywódcy: koniec konfiskaty ziem „białych farmerów”

Ważna deklaracja afrykańskiego przywódcy: koniec konfiskaty ziem „białych farmerów”
źródło: pixabay.com

„Era konfiskat ziemi białych farmerów skończyła się” – powiedział w sobotę w Harare prezydent Zimbabwe Emmerson Mnangagwa. Przywódca afrykańskiego kraju wezwał ponadto „białych farmerów”, aby w obliczu zbliżających się wyborów prezydenckich i parlamentarnych współpracowali z rządem.

 

Konfiskaty ziem należą już do przeszłości, a teraz muszą obowiązywać rządy prawa – oznajmił Mnangagwa. Dodał, że jego rząd „nie przywiązuje wagi do koloru skóry” i „potrzebuje wszystkich w gospodarce”.

 

Jeśli urodziliście się tutaj, to jesteście obywatelami (Zimbabwe), macie takie same dokumenty, jak inni – podkreślił Mnangagwa.

 

W ocenie kontatorów deklaracja prezydenta Mnangagwa to jedynie zagrywka piarowa przed zaplanowanymi na 30 lipca podwójnymi wyborami w Zimbabwe. Według najnowszych sondaży urzędujący prezydent ma jedynie trzy punkty procentowe przewagi nad opozycyjnym kontrkandydatem Nelsonem Chamisą.

 

Jak przypomina portal radiomaryja.pl „zbliżony do armii i sił bezpieczeństwa Mnangagwa doszedł do władzy po puczu w listopadzie 2017 roku, gdy ówczesny prezydent Robert Mugabe ustąpił pod presją wojska i swojej własnej partii. Mugabe sprawował rządy przez 37 lat i był najstarszym szefem państwa na świecie”.

 

Źródło: radiomaryja.pl

TK


DATA: 2018-07-22 12:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

?Era konfiskat ziemi białych farmerów skończyła się?, bo skończyli się biali farmerzy. Bez nich zdechną z głodu, "jak mi przykro".
10 miesięcy temu / agricola
 
kto temu szamanowi uwierzy, ten sam sobie będzie winien; i tyle; zmykać, póki jeszcze można ujść z życiem;
10 miesięcy temu / JARO
 
Murzyni chcą powrotu białych farmerów ponieważ po wypędzeniu ich (białych) i rozparcelowaniu ich wielkoobszarowych gospodarstw pomiędzy murzyńskich rolników, kraj coraz bardziej podupada gospodarczo. Przed przybyciem białuch Zimbabwe było krajem zacofanym i biednym. Kiedy osadnicy z Europy i Australii zaczęli zakładać tam swoje nowoczesne farmy i wprowadzać nowe technologie Zimbabwe stało się największym eksporterem żywności w regionie. Po prześladowaniach i wypędzeniu białych osadników gospodarka znowu zaczyna kuleć więc chcą powrotu wypędzonych bo sami nie potrafią sobie efektywnie poradzić z tym problemem. Trzeba też zaznaczyć że wielu osadników zostało w czasie prześladowań zamordowanych, zdarzało się że mordowano całą rodzinę. Dla czego lewackie media o tym milczą ?
10 miesięcy temu / użytkownik obiektywny
 
Takie ,porządki, zaprowadzili czarni pod rządami Mugabe. Zrujnowali kraj, pomordowali białych.
10 miesięcy temu / Zbrodniczy chaos
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "61755"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.