DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Watykański doradca medialny z udowodnionym plagiatem. Nie otrzyma prestiżowej nagrody

Watykański doradca medialny z udowodnionym plagiatem. Nie otrzyma prestiżowej nagrody
fot. YouTube / Assumption University

Ks. Thomas Rosica CSB, watykański doradca medialny i attaché do spraw mediów anglojęzycznych przy Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej nie otrzyma prestiżowej nagrody z rąk jezuickiej organizacji „Jesuits of Canada”. Decyzja jest następstwem przyznania się bazylianina do wielokrotnych plagiatów zarówno w swojej pracy naukowej jak i publicystycznej.

 

„Jesuits of Canada śledzili medialne doniesienia dotyczące dopuszczania się plagiatu przez ks. Thomasa Rosicę CSB, za które wziął pełną odpowiedzialność opublikował obszerne przeprosiny (…) plagiat jest poważnym wykroczeniem wobec wolności intelektualnej i całej społeczności akademickiej”- napisano w uzasadnieniu. Jednocześnie dodano, że „wielkim smutkiem” napełnia ich fakt konieczności anulowania zaproszenia na galę „Magis Award”, prestiżowej nagrody przyznawanej przez nauczycielski zakon w Kanadzie.

 

Portal LifeSiteNews zarzucił dyrektorowi Katolickiej Fundacji Medialnej Sól i Światło podawanie cudzych treści jako swoje własne w przemówieniu z 15 lutego 2019 roku, w którym ks. Rosica zasugerował, że abp Vigano w swoich listach kłamie. W następstwie śledztwa przeprowadzonego przez Matthew Schmitza i Mathew Blocka światło dzienne ujrzała informacja o procederze wielokrotnego plagiatowania prac przez ks. Rosicę sięgającym aż 1992 r.

 

Kanadyjski bazylianin przyznał się do zarzucanych mu czynów. „To co zrobiłem jest złe i jest mi z tego powodu przykro. Nie wiem co jeszcze powiedzieć” – mówił w swoim oświadczeniu. Fakt wielokrotnych plagiatów próbował usprawiedliwiać bałaganem w przypisach oraz błędami współpracowników, na których pracy bezrefleksyjnie polegał. W wyniku przyznania się do popełnienia intelektualnego wykroczenia, ks. Rosica stracił także stanowisko na Uniwersytecie św. Michała Archanioła w Toronto.

 

Ks. Thomas Rosica w kontekście zmiany przez papieża Franciszka ustępów Katechizmu Kościoła Katolickiego dotyczących kary śmierci stwierdził entuzjastycznie, że: „Franciszek łamie tradycję Kościoła kiedy tylko chce”. Watykański doradca medialny wielokrotnie krytykował przesłanie listów abp Vigano ujawniających skalę przestępstw seksualnych w amerykańskim Kościele, a także negatywnie wypowiadał się na temat hierarchów przypominających nauczanie magisterium odnośnie czynów homoseksualnych.

 

Źródło: lifesitenews.com / catholicnewsagency.com

PR  

 


DATA: 2019-02-27 12:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zakon Bazylianów to Ukraińcy-grekokakolicy, zaprzyjaźnieni z SJ. Zaobserwowały to służby rosyjskie dla których profesjonalizmu można mieć uznanie,tylko pytanie: co z tego wynika dla nas Polaków ?
ponad 1 rok temu / patriota
 
przykre, że złodziejstwa dopuszczają się duchowni
ponad 1 rok temu / qaz
 
Kanadyjski bazylianin, a więc Ukrainiec. GRAECA FIDES NULLA FIDES!
ponad 1 rok temu / Anna
 
To chyba nie pierwsze jego kłamstewko.
ponad 1 rok temu / robespier
 
To ci " tytan intelektu ", że nie wspomne o innych cnotach
ponad 1 rok temu / observer
 
Nie będę nawet ukrywał, że odczuwam swego rodzaju satysfakcję. Jakież to charakterystyczne dla wszelkiej maści lewaków, w tym i tych kościelnych... To, po prostu, pasuje do tego Rosicy!
ponad 1 rok temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.