DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Watykański doradca: trzeba zmienić język Katechizmu na bardziej przyjazny dla homoseksualistów

Watykański doradca: trzeba zmienić język Katechizmu na bardziej przyjazny dla homoseksualistów
James Martin SJ (źródło: Youtube)
#KOŚCIÓŁ    #HOMOSEKSUALIŚCI    #PAPIEŻ    #WATYKAN    #DOKTRYNA    #GENDER    #KATECHIZM    #ZMIANA    #DORADCA

Doradca watykański ojciec James Martin, pełniący także funkcję redaktora naczelnego poczytnego magazynu „Jesuit-run America” uważa, że należy zmienić język użyty w Katechizmie Kościoła Katolickiego do opisania grzesznej natury aktów homoseksualnych. Język ten – jego zdaniem – zdezaktualizował się i jest „niepotrzebnie bolesny”.

 

Jezuita najchętniej chciałby zmiany określenia „wewnętrzne nieuporządkowanie” na rzecz „odmienne uporządkowanie”. Zgodnie z przyjętą taktyką progresistowskich kapłanów, byłoby to pojęcie „bardziej pastoralne”.

 

Doradca mediów watykańskich odpowiadał na pytanie, czy zgadza się z „nauczaniem lub językiem” Katechizmu, który stwierdza, iż akty homoseksualne są „wewnętrznie nieuporządkowane”, odparł, że co prawda nie jest teologiem, ale „można stwierdzić, że niektóre określenia odnoszące się do tego tematu w Katechizmie muszą być uaktualnione, biorąc pod uwagę to, co wiemy teraz o homoseksualizmie”.

 

Ojciec Martin, popularny w mediach społecznościowych, prezentuje stanowisko „otwarte” wobec sodomitów i lesbijek. Całkiem niedawno przekonywał, że „niektórzy święci w niebie mogą być gejami”.

 

Jego komentarze na temat „potrzeby” aktualizacji niektórych określeń użytych w Katechizmie na temat aktów homoseksualnych pojawiły się w wywiadzie udzielonym serwisowi Religion News Service w związku z wydaniem najnowszej książki. Otrzymał za nią nagrodę od potępionej przez Watykan prohomoseksualnej organizacji New Ways Ministry, promującej homoseksualizm w Kościele.

 

Duchowny znany jest z zaangażowania na rzecz propagowania ideologii gender. Domagał się m.in. udostępnienia damskich szatni i łazienek mężczyznom i chłopcom uważającym się za kobiety.

 

W kwietniu jezuita został mianowany konsultantem ds. komunikacji w Sekretariacie Watykańskim.

 

O. Martin przekonuje, że ostatni Katechizm wymaga „uaktualnienia”, ponieważ został opublikowany pod koniec pontyfikatu papieża Jana Pawła II i ukształtowany częściowo przez ówczesnego kardynała Josepha Ratzingera, który „zbyt stanowczo sprzeciwiał się homoseksualizmowi”.

 

Katechizm Kościoła Katolickiego stwierdza wyraźnie, że skłonności homoseksualne są „obiektywnie nieuporządkowane” i homoseksualiści są „wezwani do czystości”. Czytamy w nim, że sodomici i lesbijski „dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one - stopniowo i zdecydowanie - do doskonałości chrześcijańskiej”.

 

Duchowny jest zwolennikiem aktywnego włączania homoseksualistów w życie Kościoła. Jego zdaniem praktykujący sodomici, propagujący różne zboczenia powinni nawet być lektorami i mieć kontakt, a także uczyć dzieci religii. (sic!)


Źródło; lifesitenews.com

ASDATA: 2017-06-09 14:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kiedyś choroby psychiczne były uznawane za karę za grzechy lub opętanie to czemu teraz tego nie zmienić. A i zboczeniem jest pedofilia, a nie homoseksualizm to nie wybór w przeciwieństwie do pedofilii :
8 miesięcy temu / martynagalik201
 
Wyłączył się ze społeczności wierzących.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Nie wolno zmieniać języka katechizmu na bardziej przyjazny dla homoseksualistów czyli przynajmniej częściowo przyjazny dla grzechu. Zboczenia jak każdy grzech należy kategorycznie potępić a duchowni którzy chcą liberalizować naukę Kościoła i zmieniać Ewangelię są wilkami w owczych skórach i fałszywymi prorokami. Nie dajmy się im zwodzić. Bądzmy wierni Chrystusowi i Kościołowi i podążajmy za tymi Kapłanami, którzy są wierni nauce Ewangelii, Magisterium Kościoła Rzymskokatolickiego sprzed soboru watykańskiego 2 i tradycji.To że są zwodziciele nie powinno nas zniechęcać ale motywować do tym większej wierności Chrystusowi i zasadom Ewangelii w sposób radykalny bo bez niego nie ma zbawienia.
ponad 3 lata temu / Rzymski Katolik
 
Katechizm św. Jana Pawła 2 z 1983 roku i tak wyjątkowo łagodnie i taktownie nazywa sodomię (tak, tak "Dicku", ofiaro lewackiej propagandy i państwowego szkolnictwa). Niestety chyba zbyt łagodnie, bo jak widać, zapoczątkowało to erozję pojęć i rozbudziło nadzieje zboczeńców na pełną akceptację ich dewiacji. Z Panem Bogiem.
ponad 3 lata temu / Stefan
 
1 Kor 6 9,10 Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. To tak dla przypomnienia panu doradcy.
ponad 3 lata temu / azet
 
"sodomici"?? A co to za średniowieczne sformułowanie??? Ciemnogród jakiś. Szkoda, że autor tego "artykułu" jest niepodpisany
ponad 3 lata temu / Dick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.