DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Watykańska delegacja wsparła cele „zrównoważonego rozwoju”. Jeden z nich obejmuje aborcję

Watykańska delegacja wsparła cele „zrównoważonego rozwoju”. Jeden z nich obejmuje aborcję
Fot. yusuf kot / freeimages.com

Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej potwierdził w Genewie, że Watykan akceptuje „trzeci cel zrównoważonego rozwoju”, jakim jest zapewnienie wszystkim zdrowych warunków i promocja zdrowia dla każdego niezależnie od wieku. Jednym z warunków zrealizowania trzeciego celu – zgodnie z programem ONZ – jest zapewnienie szerokiego dostępu do „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego.”

 

Watykan, wkrótce po ogłoszeniu deklaracji, został ostro skrytykowany przez środowiska proliferów na całym świecie. Skandaliczna strategia ONZ Agenda Zrównoważonego Rozwoju 2030 zakłada w krajach, w których jest to legalne, upowszechnienie środków antykoncepcyjnych i aborcji. Podpunkt 3.7 wyraźnie stanowi wezwanie do „powszechnego dostępu do usług opieki zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego.” Już na konferencji ONZ w Kairze w 1994 r. stwierdzono, że „zdrowie seksualne i reprodukcyjne” oznacza szeroki dostęp do „nowoczesnej antykoncepcji”, „planowania rodziny” oraz „bezpiecznej aborcji”, gdzie to jest legalne.

 

Prałat Jean-Marie Mupendawatu, sekretarz Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia powiedział na 69. Światowym Zgromadzeniu ds. Zdrowia, które odbyło się w Genewie w dniu 25 maja, że delegacja Stolicy Apostolskiej z zadowoleniem przyjmuje istotny nacisk na godność osoby ludzkiej i równy dostęp do usług zdrowotnych, wyrażone w stwierdzeniu, że nikt nie będzie pozostawać w tyle. To z punktu widzenia zdrowia, jest wyrażone w celu trzecim: zapewnienie zdrowego życia i promowanie dobrego samopoczucia dla wszystkich w każdym wieku, który obejmuje 13 podpunktów, niezbędnych do osiągnięcia pozostałych celów. Mons. Mupendawatu poproszony o komentarz portalu LifeSiteNrews.com nie odpowiedział do tej pory.

 

Środowiska obrońców życia są oburzone postępowaniem delegacji watykańskiej. - Docelowo podpunkt 3.7 w efekcie jest wykorzystywany przez agencje Światowej Organizacji Zdrowia i ONZ jako synonim antykoncepcji i aborcji – podkreśla Stefano Gennarini, dyrektor Centrum Badań Prawnych w organizacji C-FAM.

 

W ubiegłym roku obrońców życia zaniepokoiła wypowiedź abp. Bernardito Auza, który stwierdził na forum ONZ, że Watykan wspiera cele i zadania Agendy Zrównoważonego Rozwoju „pomimo dwóch punktów, które wymagają powszechnego dostępu do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw reprodukcyjnych, jak również usługi planowania rodziny. Rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Joseph Grech tłumaczył wówczas zaniepokojonym proliferom, że Stolica Apostolska wcześniej podnosiła zastrzeżenia co do tych celów i że „nie może i nigdy nie będzie wspierać  czegokolwiek, co mogłoby zaszkodzić rodzinie lub prawu do życia od momentu poczęcia.”

 

25 maja na posiedzeniu ONZ w Genewie, prałat Mupendawatu deklarował poparcie Watykanu dla realizacji celu trzeciego, ponieważ „trzeba zrobić wszystko co możliwe, by zwalczać zmiany klimatyczne i ich wpływ na zdrowie.” Duchowny wezwał nawet do jeszcze większego zaangażowania politycznego i obywatelskiego „w celu osiągnięcia prawdziwie znaczących i skutecznych globalnych porozumień w dziedzinie środowiska naturalnego.”

 

Voice of the Family, międzynarodowa koalicja organizacji prorodzinnych i pro-life stwierdziła w komunikacie prasowym, że wystąpienie Mons. Mupendawatu jest wezwaniem do upowszechnienia dostępu do aborcji i antykoncepcji do 2030 roku. „Istnieje rozległa współpraca pomiędzy niektórymi organami Stolicy Apostolskiej i wpływowymi zwolennikami aborcji, antykoncepcji oraz kontroli populacji w czasie obecnego pontyfikatu, pod pozorem promowania zrównoważonego rozwoju” – napisała Voice of Family w swoim oświadczeniu.

 

Prezes Instytutu Lepanto, Michael Hichborn również wyraził zaniepokojenie zaangażowaniem Stolicy Apostolskiej w realizację programu ONZ.  - Są tylko dwa możliwe wyjaśnienia dlaczego Watykan wspiera Program Zrównoważonego Rozwoju: albo delegacje Stolicy Apostolskiej są  niekompetentne, albo robią to celowo  – stwierdził Hichborn.

 

Nie wszystkie delegacje Stolicy Apostolskiej przy ONZ zignorowały niebezpieczne zapisy. W zeszłym tygodniu delegacja watykańska, która uczestniczyła w spotkaniu, by omówić treść Deklaracji Politycznej w sprawie zwalczania AIDS, zaprotestowała przeciwko użyciu w niej pojęć „zdrowie seksualne i reprodukcyjne”, „usługi zdrowotne seksualne i reprodukcyjne” oraz „prawa reprodukcyjne”. - Stolica Apostolska nie uznaje aborcji ani dostępu do aborcji – zastrzeżono.

 

W sierpniu 2015 roku, abp Silvano Tomasi, stały obserwator Watykanu przy ONZ w Genewie, skrytykował Program Zrównoważonego Rozwoju, zwracając uwagę, że w sposób niejawny dąży do aborcji pod przykrywką szerzenia „praw reprodukcyjnych”. We wrześniu 2015 roku, sam abp Auza również wyraził zastrzeżenia co do określeń „prawa reprodukcyjne”, „planowanie rodziny” i „gender”.

 


Źródło: lifesitenews.com

AS

DATA: 2016-06-14 07:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A od kiedy to szeregowi wierni decydują o tym kto jest Papieżem a kto nie jest? Poza tym ,ciekawe czy Benedykt XVI uważa siebie za "papieża katakumbowego". Może wypadałoby go najpierw spytać ,może on sobie nie życzy by tak go traktowano?
ponad 4 lata temu / do do do Olek
 
Benedykt XVI
ponad 4 lata temu / do do Olek
 
A kto jest tym papieżem w katakumbach? Może ty?
ponad 4 lata temu / do Olek
 
Prawdziwy Kościół Katolicki z prawdziwym papieżem jest już w katakumbach, wszędzie już, włącznie z Watykanem, są już wilki w owczej skórze, po owocach ich poznacie co widać
ponad 4 lata temu / Olek
 
To co... jedna delegacja "za" a inna "przeciw"? Studiowali naszego "klasyka" czy co? Widać, że pod światłym przewodnictwem "naszego drogiego papieża F." są same "plusy dodatnie i plusy ujemne".
ponad 4 lata temu / ma
 
Do Stormer: ale dzieci, na które wydano wyrok śmierci, do aborcji są zmuszane, nie pisz więc, że to wolno wybór, z pewnością nie osoby, której ona najbardziej dotyczy- dziecka!!!
ponad 4 lata temu / piotr
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.