DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Watykanista: fundacja promująca gender, finansuje organizacje zaangażowane w Synod

Watykanista: fundacja promująca gender, finansuje organizacje zaangażowane w Synod

Watykanista Edward Pentin twierdzi, że fundacja wspierająca i promująca ideologię gender oraz aborcję, finansuje także organizacje zaangażowane w Synod Amazoński. Zdaniem publicysty, materialne wsparcie od Fundacji Forda otrzymuje Rada Misyjna ds. Indian oraz Panamazońska Sieć Kościelna.

 

Zaskakujące informację na temat finansowania organizacji zaangażowanych w prace Synodu Amazońskiego opublikował watykanista Edward Pentin. Na łamach portalu National Catholic Register napisał, że Fundacja Forda, która m.in. wspiera programy promujące ideologię gender oraz aborcję, współfinansuje również Radę Misyjną ds. Indian oraz Panamazońską Sieć Kościelną (REPAM).

 

Pentin przypomina, że istniejąca od 1936 roku Fundacja Forda jest instytucją prywatną, działająca dla promowania demokracji, zmniejszania biedy i „tworzenia porozumienia światowego”. Ale ta dysponująca w roku 2014 majątkiem o wartości 12,5 mld dolarów organizacja wspiera także tzw. „prawo do aborcji” oraz ideologię gender.

 

O sprawę finansowania przez Fundację Forda organizacji zaangażowanych w prace Synodu Amazońskiego został zapytany abp Roque Paloschi z Porto Velho w Brazylii. Hierarcha nie zaprzeczył tym zaskakującym doniesieniom, publikowanym przez watykanistę Edwarda Pentina.

 

Ciekawe informacje publikuje również brazylijski dziennikarz Bernardo Kuster, który podaje, że od roku 2010 Rada Misyjna ds. Indian otrzymała z tego źródła 739 tys. dolarów. W tym momencie nie wiadomo jednak na co te środki były przeznaczane. Kuster zauważa jednak, że finansowanie tych instytucji nie jest transparentne. Mają być one również wspierane przez amerykańską Rainforest Foundation oraz rząd Norwegii.

 

Fundacja Forda, która jak donosi Edward Pentin, wspiera finansowo organizacje zaangażowane w Synod Amazoński, jest dobrze znana ze swojego poparcia dla promocji aborcji i ideologii gender oraz LGBT. Wspomnijmy choćby tylko kampanię z 2016 roku, kiedy sprzeciwiała się przepisom w Teksasie, które de facto prowadziły do zamknięcia placówek, w których dokonywano aborcji.

 

Nicole Okai, rzecznik Fundacji Forda powiedziała w rozmowie z National Catholic Register, że misją jej organizacji jest „zaradzenie nierównościom we wszystkich jej formach” i wspieranie „społeczności o niskich dochodach, ludności wiejskiej i rdzennej ludności na Globalnym Południu”. Okai precyzuje, że fundacji zależy na łagodzeniu zmian klimatycznych.

 

 

Źródło: National Catholic Register, KAI

WMa

 


DATA: 2019-10-18 20:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To przecież widać po treściach, jakie tam tematy są podejmowane, że nietrudno domyślić się kto ma wpływ na ustalenia.
8 miesięcy temu / panda
 
To przecież widać po treściach, jakie ram są podejmowane.
8 miesięcy temu / panda
 
"Synod a'Masoński" jak ktoś napisał w internetach. Czytajmy stare katechizmy "Pascendi dominici gregis", przedsoborowe encykliki, żywoty świętych. Ratuj się kto może! Czasy zamętu powszechnego. Od ponad 50 lat.
8 miesięcy temu / Leaf427
 
Czy ludzie nie widza,ze to juz koniec i niebawem nadejdzie Antychryst...a po nim w chwale Jezus Chrystus..
8 miesięcy temu / Artur
 
To jednak jest skandal. Jak tak można?
8 miesięcy temu / ola
 
Straszne !
8 miesięcy temu / Frondo z Krainy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.