DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


do Mirrro. Homoseksualizm jest problemem tych osób, niejednokrotnie bardzo dużym, ponieważ muszą z tym żyć i walczyć. Sodomia następuje dopiero, gdy zaczynają grzeszyć. Jest wielu homoseksualistów, ale nie wszyscy żyją w chorych związkach. Należy rozróżnić problem człowieka od grzechu. Natomiast propagowanie tego typu zachowań i wymuszanie tego typu zachowań na innych, powinno być karane.
6 miesięcy temu / taki 1
 
Dlaczego Jezus Chrystus przyszedł do prostych ludzi? Zamiast czytać bezpośrednio co Jezus powiedział lepiej przecież wymyślać swoje mądrości. Ewangelia Marka mówi cudach, których Jezus dokonał, Mateusza i Łukasza głównie co powiedzial, a Jana kim Jest. Pismo Święte wyraźni o seksualności i homoseksualizmie.
6 miesięcy temu / Sec
 
Homoseksualizm jest pojęciem raczej medycznym, a właściwym językiem kościoła to chyba powinno być sodomia. Przejęcie ich języka jest chyba celowe.
6 miesięcy temu / Mirrro
 
Coraz poważniejsze staje się pytane" czy Chrystus znajdzie wiarę gdy powtórnie przyjdzie? Apokalipsa?
6 miesięcy temu / wierzęcy
 
Warto też zauważyć, że z języka naszych Pasterzy znikają takie np. słowa jak "grzech", "łaska uświęcająca", czy "piekło".
6 miesięcy temu / Ryszard Kubaszk
 
Słowo "cudzołóstwo" zniknęło na długo przed ostatnim synodem o rodzinie z 2015 roku. O ile się nie mylę to tego słowa nie używała już adhortacja Familiaris Consortio z 1981 roku - zamiast słowa "cudzołóstwo" jest tam mowa o "naruszeniu znaku Przymierza i wierności" przez rozwodników w nowych związkach. Zatem już 38 lat temu zadbano, by zakamuflować grzech cudzołóstwa i od tamtej pory związki cudzołożne zaczęto nazywać "małżeństwami niesakramentalnymi" .Wspomnieć należy, że od FC zaczęto tworzyć dla cudzołożników specjalne duszpasterstwa, specjalne rekolekcje, itp.Wszystko oprócz wezwania do nawrócenia. Tak więc nie można całej winy za likwidację cudzołóstwa zrzucać na Franciszka i AL.
6 miesięcy temu / tradycja
 
Czy mi się zdaje czy, kard. Kasper ma faktycznie wyższą pozycję w Kościele od Franciszka? Bo co on powie odnośnie decyzji papieża, to się zawsze sprawdza. Innymi słowy Kasper wydaje polecenia, papież zdaje się dosłownie rozumiejąc jeden z papieskich tytułów "sługa sług Bożych" natychmiast je realizuje.
6 miesięcy temu / Iw
 
wszyscy powinni przeczytać, wierni i kapłani od papieża do wikarego w najmniejszej parafii
6 miesięcy temu / alex
 
?I jeśli znalazłby się ktoś - mniejsza o to, kto by to był: my sami czy jakiś anioł z nieba - kto głosiłby inną Ewangelię niż ta, którą myśmy wam głosili - niech będzie przeklęty. Już powiedzieliśmy to, a teraz jeszcze raz powtarzamy: niech będzie przeklęty każdy, kto by wam głosił ewangelię inną niż ta, którą otrzymaliście.? Gal 1,8.9 BR;
6 miesięcy temu / ajwajj
 
Co tu dużo dzisiejsi hierarchowie są bardzo podobni do arcykaplanow, którzy skazali na śmierć Pan Jezusa. Dzisiejsi próbują kłamstwem i podstępem zabić nauczanie Zbawiciela.
6 miesięcy temu / Krakusik
 
Czy Kościół podąża za światem ?
6 miesięcy temu / marcin
 
Czytam teraz Katechizm Rzymski wydany z rozkazu Św. Piusa V. Różnica między tym dokumentem, a współczesnymi wypowiedziami modernistycznych hierarchów jest taka, że operują zupełnie różnymi sposobami wypowiedzi, co widać już po przeczytaniu kilku stron. Mianowicie Katechizm Rzymski mówi tak jak Pan Jezus- słowami pełnymi miłości, ale i dosadnych sformułowań i jednoznacznego potępienia zła. Jest tam to, czego brakuje dzisiaj- mówi się o bezgranicznej miłości do Boga i bliźniego, ale wyraźnie wspomina się o konieczności równie bezgranicznej nienawiści do zła, wszelkie herezje są w tekście wprost opatrzone anathemą i nie ma tam prób ugadywania się z grzesznym światem kosztem prawdy. Wiadomo co się zmieniło od tamtego czasu- zamiast kontrreformacyjnej konfrontacji ze złem jest "dialog", a język hierarchów często nie naśladuje już języka Chrystusa, bo wielu z nich dało się zwerbować masonerii i stąd te mętne sformułowania i kluczenie między prawdą, a kłamstwem.
6 miesięcy temu / krisbac
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.