DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Watykan zatwierdził cud za przyczyną bł. Stanisława Papczyńskiego. Dołączy do grona polskich świętych

Watykan zatwierdził cud za przyczyną bł. Stanisława Papczyńskiego. Dołączy do grona polskich świętych
Fot. Mauro Sakamoto / freeimages.com

Watykan ogłosił, że został uznany cud za wstawiennictwem błogosławionego Stanisława od Jezusa i Marii Papczyńskiego, Założyciela Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Uzdrowienie za przyczyną błogosławionego wydarzyło się niedługo po jego beatyfikacji.

 

Cud został zatwierdzony 21 stycznia 2016 roku. Młoda, 20-letnia dziewczyna cierpiała na chorobę układu oddechowego, która objawami przypominała zwykłe przeziębienie. Jednak wszelkie podjęte leczenie nie przyniosło oczekiwanego skutku. Jej stan ulegał systematycznemu pogorszeniu. Traciła przytomność a jej ciało odmawiało posłuszeństwa. Oprócz ostrego zapalania płuc, chora cierpiała na sepsę atakującą wszystkie narządy. Lekarze poinformowali rodzinę, że jej płuca uległy całkowitej destrukcji, a jej śmierć była nieunikniona.

 

Prowadzący leczenie lekarze podjęli decyzję od odłączeniu pacjentki od urządzeń podtrzymujących życie, co nastąpiło w Wielką Środę. Matka chorej dziewczyny w wielkim żalu udała się do kościoła parafialnego, gdzie pogrążyła się w modlitwie. Tam od katechetki otrzymała broszurę zawierająca nowennę do błogosławionego Stanisława Papczyńskiego. Modlitwę za przyczyną ojca Papczyńskiego ochoczo rozpoczęła całą rodzina chorej dziewczyny.

 

Choć życie chorej nie było sztucznie podtrzymywane przez aparaturę, nie umarła. Wręcz przeciwnie, jej stan zaczął się poprawiać. Wykonane przez lekarzy w ostatni dzień nowenny zdjęcie rentgenowskie wykazało, że płuca są całkowicie zdrowe. Kobieta opuściła szpital całkowicie zdrowa. Cud wydarzył się niedługo po beatyfikacji ojca Papczyńskiego.

 

 

Powołany przez Watykan zespół niezależnych lekarzy potwierdził, że wyzdrowienie dziewczyny jest z medycznego punktu widzenia niemożliwe do wytłumaczenia. Stanowisko to zostało wydane 17 sierpnia 2015, dokładnie w 314. rocznicę śmierci ojca Papczyńskiego. Po tym, jak o cudzie wypowiedzieli się teologowie, cud zatwierdziła Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych oraz potwierdził Ojciec Święty.

 

Przełożony generalny Marianów Niepokalanego Poczęcia powiedział, że kanonizacja ojca Papczyńskiego będzie wielkim darem dla zgromadzenia i całego Kościoła. – Jego całkowite oddanie Chrystusowi i Kościołowi za przykładem Niepokalanej Matki naszego Pana staje się tak wielkie, że wciąga nas głębiej w stronę świętego życia – stwierdził ks. Andrzej Pakuła.

 

Ojciec Stanisław Papczyński urodził się w 1631 roku w małopolski Podegrodziu. Uczył się w szkołach jezuickich i pijarskich. Wstąpił do Zakonu Szkół Pobożnych, w 1661 roku przyjął święcenia kapłańskie. Zraził się upadkiem życia zakonnego i zdecydował się założyć własne zgromadzenie.

 

W 1671 roku bł. Stanisław Papczyński powołał do życia wspólnotę w puszczy - zwanej później Mariańską. Zakon uzyskał zatwierdzenie przez Watykan w 1699 roku, który nadał mu Regułę 10 Cnót Najświętszej Maryi Panny. Błogosławiony Ojciec Papczyński zmarł w opinii świętości w 1701 roku w Górze Kalwarii.

 

Źródło: ncregister.com

MR

 

 

 


DATA: 2016-03-09 10:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja też bym się cieszył gdyby w perspektywie nie było sprawdzenie wszystkich takich spraw po SVII. Wielu okaże się wtedy jeszcze bardziej zasługującymi na świętość. Jeden na siłę beatyfikowany polski kapłan prosił w testamencie aby nie wydawano pieniędzy na beatyfikację. Jest\'ci mądrość w Narodzie.
ponad 3 lata temu / Leo
 
Chwała Panu!
ponad 3 lata temu / Minga
 
Deo gratias!
ponad 3 lata temu / John Galt
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.