DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


To pytam kto ?!?!?
9 miesięcy temu / Masakra
 
Czy ktoś nad tym szaleństwem jeszcze panuje ?
9 miesięcy temu / jk
 
Bożki pogańskie to srebro i złoto, dzieło rąk ludzkich. Mają usta, ale nie mówią, mają oczy, ale nie widzą. Mają uszy, ale nie słyszą; i nie ma oddechu w ich ustach. Podobni są do nich ci, którzy je robią, i każdy, co w nich ufność pokłada. Psalm 135
9 miesięcy temu / Iza
 
To jest Aszera, znana jako matka bogów, w tym Baala i innych. Pogańskie bóstwo.
9 miesięcy temu / ruler
 
Figurki wasze niech będą tak - tak, nie - nie.
9 miesięcy temu / kid
 
Rzecznik odmówił komentarza...Jak skomentować wprowadzeniem do procesji katolickiej figury z drewna, której symbolu nikt nie chce wyjaśnić. Czy to naiwność czy celowość takiego działania?
9 miesięcy temu / Kasia
 
Może uczestnicy synodu pomodliliby się żarliwie przed wizerunkiem Pani z Gwadelupe ,a że jest to obraz NIE LUDZKA RĘKĄ UCZYNIONY ,to chyba już nie ma wątpliwości ...
9 miesięcy temu / gość
 
Szkoda, że nie pokazaliście całego zdjęcia jest na stronie źródłowej. Przed tymi figurami stoją biskupi i papież ? Franciszek w powadze i skupieniu.
9 miesięcy temu / chinaski
 
"A pozostali ludzie, nie zabici przez te plagi, nie odwrócili się od dzieł swoich rąk, tak by nie wielbić demonów ani bożków złotych, srebrnych, spiżowych, kamiennych, drewnianych, które nie mogą ni widzieć, ni słyszeć, ni chodzić. Ani się nie odwrócili od swoich zabójstw, swych czarów, swego nierządu i swych kradzieży". - Ap 9,20-21
9 miesięcy temu / M.
 
Po prostu brak słów, brak słów...
9 miesięcy temu / Gość
 
:Dtaką samą mieli ludożercy w filmie ,, 13 wojownik,,
9 miesięcy temu / szpulas11
 
Ekstra. Mamy wybór prawdziwie w duchu tego synodu: świętokradztwo, czy kult pogański?
9 miesięcy temu / Obcy Astronom
 
Co to ma być!?
9 miesięcy temu / Gosc
 
Dlaczego Episkopat Polski nie reaguje upominając Bergolio. Kiedyś schizma ariańska a teraz Bergolio.
9 miesięcy temu / Kzr
 
A figurka nagiego mężczyzny z wielkim przyrodzeniem to kto? Na tym zdjęciu nie widać. A wszystkie to modły to zabawa?
9 miesięcy temu / Second
 
Zdaje sie ze sa w stanie wybielic nawet czarna msze.
9 miesięcy temu / Nick
 
Tak to jest jak się wpuściło jakieś szamaństwo,wróżbitów i innych im podobnych do Kościoła Jezusowego.Gdyby to ludy pierwotne musiały się dostosować do wymogów KK to nie trzeba by było składać watykańskim sekretarzom dementi.Warto pamiętać,że ktoś,kiedyś,komuś powiedział-wasza mowa ma być tak tak,nie nie.Watykańscy spece powinni wiedzieć kto takie przesłanie pozostawił,w jakich okolicznościach i przedewszyskiem komu takie słowa powiedziano.
9 miesięcy temu / oto
 
"Nie zrozumiemy życia śmiertelnego i nie pojmiemy jego prawdziwej wartości, jeśli się nie wzniesiemy do poznania drugiego, nieśmiertelnego, życia; usunąć je, a wszelki kształt i wszelkie pojęcie słuszności zniknie; owszem, cały świat stanie się wówczas zagadką niedostępną dla człowieka. Jest więc dogmatem chrześcijaństwa, na którym się cała nauka i cała budowa religii, jak na najważniejszym fundamencie opiera, a ponadto prawdą naturalną, że żyć prawdziwie będziemy po opuszczeniu tego świata. Nie dla tych tutaj rzeczy kruchych i znikomych, lecz dla niebieskich i wiecznych Bóg nas stworzył, a ziemię dał nam nie na siedzibę stałego mieszkania, ale na miejsce wygnania". - Leon XIII, "Rerum novarum", nr 21
9 miesięcy temu / M.
 
Katolicy widzieli akty oddawania czci temu posążkowi symbolizującemu życie, więc jest to pogaństwo wbrew temu co mówią w Watykanie. Latria należy się jedynie Bogu, Stwórcy. Deifikacja, czy też absolutyzacja życia, stworzenia, nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, które głosi że życie doczesne jest czasem próby, że jesteśmy tutaj tylko tymczasowo i że prawdziwe życie zaczyna się po śmierci.
9 miesięcy temu / M.
 
A może by tak raczej zapytać tubylców? Gdyby to był tylko symbol to nie ustawili by się dokoła i nie bili by pokłonów. Pokłony obejmowały też figurke falliczną. Toszto kult płodności, nie ściemniać mi tu że to symbole
9 miesięcy temu / Gość
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.