DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nie trzeba tego przetłumaczyć na inne języki: szkoda papieru.
4 miesiące temu / gabuzo
 
Panie! litości!
4 miesiące temu / amen
 
@Krakusik. Ja w tych tekstach widzę zaproszenie do nawrócenia, z grzechu niepohamowanej, zachłannej eksploatacji świata i uważam, że szacunek dla Bożych dzieł może nam jedynie pomóc do zbawienia. Polecam pieśń Laudato si św Franciszka z Asyżu.
4 miesiące temu / mm
 
Pamiętam jak stałem chyba z godzinę w kolejce żeby zrobić zdjęcie Watykanowi przez dziurkę do klucza jak na w/w zdjęciu, a i tak nic nie wyszło :D
4 miesiące temu / jawor
 
czym się różni ekologia integralna od zwykłej?
4 miesiące temu / A.G.
 
Niczym nieśmiertelne pytanie na lekcjach języka polskiego: CO AUTOR CHCIAŁ POWIEDZIEĆ?
4 miesiące temu / Anna
 
@mm Mieszasz pojęcia Przyjacielu. Jeżeli nie ma tam mowy o nawrócenia i zbawieniu wiecznym, to jest to pisanina bez większej wartości. Chrystus przestrzegał, że nawet, gdy uratujemy świat doczesny, lecz poniesiemy na duszy szkodę, co dzieje się obecnie zbyt często, to po co to wszystko. Po sytym życiu potępienie wieczne... Czy wierzysz w to? Jeżeli nie, to w jakiego Chrystusa wierzysz i jaką wyznajesz Ewangelię?
4 miesiące temu / Krakusik
 
QUO VADIS PAPIEŻU FRANCISZKU?
4 miesiące temu / Elabin
 
biskupi się pogubili i to w 100 rocznice narodzin św Jana Pawła II ciągle kłody podkładają
4 miesiące temu / Eclesialny
 
Co Pan Jezus mówił o kompostowaniu?
4 miesiące temu / Pb
 
Myślę że już wielki czas modlić się należy o wybór wierzącego papieża bo mamy pastora
4 miesiące temu / rafal
 
obóz reedukacyjny dla dziennikarzy, którzy nie akceptują tez zawartych w encyklice???? toż to marksizm, jaki znaliśmy za komuny, masakra i śmiech przez łzy. czuć zakamuflowany despotyzm!
4 miesiące temu / axe
 
Dlaczego podtrzymują kłamstwo o pandemii COVID-19?
4 miesiące temu / Ryś
 
"Nad Watykanem krąży widmo, widmo Hołowni". Cóż rzec tym ekologom ? Nie było was, był las - nie będzie was, będzie las.
4 miesiące temu / Józef z Tallin
 
Nowe grzechy, tzw ''ekologiczne'' - przeciw stworzeniu. Tablica 10 przykazań Bożych to widocznie za mało.
4 miesiące temu / Ewa
 
Wytrzymacie jeszcze trochę przyjaciele, dni tych szaleństw są już policzone. Matka Boża obiecała odnowę przez Jej Serce, i choćby wyszło sto tysięcy takich "Laudato si", to i tak cały ten "nowy lepszy Kościół" zawali się pod własnym ciężarem.
4 miesiące temu / Ludwik
 
W tym chaosie Papież musi wydawać specjalne przewodniki do rozumienia tego co sam powiedział. Zadziwiające. Ciekawe kto SPOSOROWAŁ PRZEWODNIK i jak go dopasował do potrzeb ONZ i zielonych.
4 miesiące temu / iskierka
 
To jest rewelacja ! Czegoś takiego nie było jeszcze ! Przełom w "Watykańskim katolicyzmie Frańciszka" ! "Nowy Wspaniały Kościół"
4 miesiące temu / www
 
Tak. Papież słowa może kierować do wszystkich ale w sensie czynów może zarządzać jedynie strukturami kościoła. I mamy aktywność przedewszystkim synodalną. Zatem czy Papież Franciszek chce na nowo rozwijac kościół, nadać mu nowej energi czy jedynie mamy zmiany. Czyli budowanie jednego powszechnego kościoła nie wykluczajacego nikogo. Więc będziemy mieć też zmiany w samej Biblii.
4 miesiące temu / ds
 
To już nie jest Kościół Chrystusowy. To gnostyczny kościół Barucha Spinozy i Mojżesza Hessa.
4 miesiące temu / dt
 
Piekny masonski przewodnik gdzie nie ma ani słowa o Bogu w trójcy świętej
4 miesiące temu / Jan
 
Nowa ewangelia? Czekamy na nowe modlitwy ekologiczne.
4 miesiące temu / Krzycho
 
Szerokie, ewangeliczne spojrzenie na wszystko, co Pan Bóg stworzył i powierza nam, byśmy czynili sobie ziemię poddaną, a nie ją niszczyli, niemądrze eksploatowali itd. Obrona Życia, Ubogich... uważam, że bardzo dobry kierunek, dla mnie jest OK
4 miesiące temu / mm
 
Już ?Laudato Si? jest tekstem, który racjonalnie myślący człowiek ma wielkie trudności z przeczytaniem, ponieważ napisany jest nowomową neomarksistowską a wyżej opisany dokument to już będzie prawdziwy dramat. Dokąd zmierza Kościół Katolicki? Może należy się zastanowić do czego został powołany? A już sugestie że jak ktoś nie zgadza się z ?Laudato Si? to należy wysyłać na kursy formacyjne to ręce i nogi opadają toż to 100 % komunizm. Niestety jak też cała reszta. Wiśenką na tym torcie jest oczywiście sugestia stworzenia rządu światowego, który będzie wszystkie działania nadzorował i wprowadzał, oczywiście w tym rządzie zapewne zasiądą same tuzy intelektu, skromności, czyli najlepiej już znani na dobroczyńcy i filantropi ja oczywiście wiem kogo mam na myśli, czyli p. So..., p. G....., rodzina R..... i jeszcze innych wspaniałych obywateli tego świata. A czytał autor tego tekstu ?Nowy wspaniały świat?? Może czytał i mu się spodobało. Niestety.
4 miesiące temu / Żółw
 
jak to mówi babcia: szatan zaczął zamiatać ogonem w Watykanie, ale modlić się za nich nie wolno nam przestać
4 miesiące temu / wnuk
 
Watykan może i powinien wypowiadać się na temat środowiska. Zdecydowanie NIE powinien się podpinać pod globalne 'zielone' agendy szemranych filantropów/masonów etc.
4 miesiące temu / mm
 
słowa,słowa,słowa. Watykan ośmiesza się całkowicie.
4 miesiące temu / alex
 
Co do,,kultury wyrzucenia''to jest coś takiego. Kultura oznacza że wszyscy tak postępują. Od razu nasuwa się tu wyrzucenie tradycjonalistow. W kwestiach globalnych to dokument opiera się na słusznej moim zdaniem krytyce konsumpcjonizmu jako przyczyny zła. Natomiast nie wiem w jaki sposób chce się dokonać zmian jeśli do tej pory kościół jako ten na czele zmian nie zrobił nic. W dodatku cały czas jest spychany do obrony w związku z pandemia. Widać też że Niemcy już spełniają wiele wymogów co do czystych miast. Kościół też jest obrońcą biednych i w UE powinien być taką władzą która wstawia się za biednymi w przeciwieństwie do władz Unii. Zapewne nasz JPll tego chciał mówiąc o wstępowaniu do UE. Zawsze to źle wychodzi jak władze przeciwstawne sobie dziwnie tworzą jakby jeden organizm.
4 miesiące temu / sc
 
Czy mówi się tam coś o zbawieniu duszy? Bo jak nie to nie przeczytam.
4 miesiące temu / Romeus
 
Jestem zmieszany i wstrząśnięty jednocześnie.
4 miesiące temu / Jan
 
Śmiać się chce z tego bełkotu. Słucham teraz powieści Święty i diabeł o życiu św. Proboszcza z Ars. Rzecz zadziwiająca jak wielka przepaść intelektualna i duchowa dzieli te dwa przesłania. Z jednej strony wielka troska Św. Jana Vianeya o zbawienie ludzi, a z drugiej propagowanie doczesności za wszelką cenę. To zaledwie dwieście lat różnicy, przepaść ogromna. Wnioski nasuwają się same. Żałosne jest to, jak obecnie wysoko postawieni duchowni zatracili potrzebę ratowania dusz ludzkich....
4 miesiące temu / Krakusik
 
Trzeba czytać Ewangelię a zbudujemy lepszy świat.....
4 miesiące temu / O. Krzysztof
 
Tego się nawet nie da skomentować....
4 miesiące temu / Arek
 
Bardzo dobrze, że Watykan zajął się tą tematyką. Trzeba zalesiać tereny wylesione. Zmienić sposób odżywiania ludzkości, zgodnie z dyrektywami WHO i CNN. Zaszczepić eksperymentalnie ludność Konga i Burkina Faso przeciw ptasiej grypie. Pokonać głód i nacjonalizm. Uczynić wszystkich ludzi jednym bratem, jedną wielką humanistyczną rodziną. Szkoda, że nie doszło do skutku spotkanie wszystkich sił pro-religijnych 14 maja br. Bylibyśmy już dziaisj dalej na tej zbożnej drodze.
4 miesiące temu / Jan Serce
 
Jest tam coś o grzechu?
4 miesiące temu / Ron
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.