DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Watykan w ONZ: rodzina to wielka siła

Watykan w ONZ: rodzina to wielka siła

Arcybiskup Silvano Tomasi stały obserwator Stolicy Apostolskiej w Organizacji Narodów Zjednoczonych odniósł się do dyskusji, które w ONZ toczą się na temat rodziny. Podkreślił, że to rodzina jest nadal podstawową komórką społeczną.

 

Hierarcha odniósł się także do dokumentu ONZ ogłoszonego w maju br. zgodnie z którym „gwałtowne zmiany socjo-ekonomiczne i demograficzne sprawiają, że wypełnianie rozlicznych zobowiązań przez rodziny jest coraz trudniejsze”.

 

Tymczasem, jak podkreślił abp Tomasi rodzina pozostaje podstawową komórką społeczną bez względu na przeszłe lub obecne zawirowania. Jego zdaniem rodzina „przedstawia siłę znacznie większa, niż ta, którą reprezentują siły starające się wyeliminować ją, jako relikt przeszłości lub przeszkodę do emancypacji jednostki czy stworzenia wolnego, egalitarnego i szczęśliwego społeczeństwa”.

 

Jak informuje Hilary White na lifesitenews.com, duchowny zwrócił uwagę na fakt, że ideologia antyrodzinna jest sprzeczna z głębokimi pragnieniami wielu ludzi. – W zdrowej rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety wielu ludzi znajduje wyjątkową ochronę, opiekę i dynamiczną energię – powiedział abp Tomasi. – Co więcej przypadkowe dowody pokazały, że w najlepszym interesie dziecka leży życie w harmonijnym ośrodku rodzinnym, w którym edukacja i formacja dziecka rozwija się w kontekście żywego doświadczenia zarówno ojca jak i matki – dodał. Potępił jednocześnie próby marginalizowania i dzielenia rodziny.

 

Warto w tym kontekście przypomnieć, że w lutym br. Komitet ONZ ds. Ochrony Praw Dziecka ogłosił raport, w którym skrytykował Kościół za ochronę życia od momentu poczęcia. Zażądał jednocześnie liberalizacji nauczania dotyczącego aborcji. Kościołowi zarzucił także pedofilię i obronę duchownych winnych przestępstw na tle seksualnym. Krytyce poddano też nauczanie Kościoła na temat płciowości. Krytyka ta przebiegała w duchu egalitarnym – nauce katolickiej zarzucono akcentowanie różnic między mężczyzną, a kobietą i wezwano do zmiany tego nauczania.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

Mjend


DATA: 2014-07-04 10:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zmiana nauczania Kościoła jest niemożliwa ponieważ oznaczałaby zaprzeczenie prawdzie Pisma Świętego.
ponad 6 lat temu / Jacek
 
już pisalim - lać na tę całą bandę, schowaną dla niepoznaki pod nazwą ONZ, ciepłym moczem;
ponad 6 lat temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.