DZIŚ JEST:   25   SIERPNIA   2019 r.

XXI Niedziela zwykła
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Walczą z Kościołem nieustannie od 2000 lat, a ten papież mówi o braterskim dialogu. Śmiać się czy płakać?!
1 miesiąc temu / Klf
 
sytuacja jest taka, że każda krytyka Żydów jest antysemityzmem, przeciez za wydarzenia sprzed 2 tysięcy lat współcześni żydzi nie odpowiadają. Dla mnie to paranoja albo celowe działanie.
1 miesiąc temu / jan
 
Czy pamiętacie, co się stało z białymi gołąbkami, które wypuścił Franciszek?
1 miesiąc temu / ?
 
Oto moja modlitwa za żydow. Ave M.....św Maryjo M Boża ofiarująca Ojcu Przedwiecznemu Ciało i krew duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, przez ręce Symeona ostatniego Kaplana Izraela, na przebłaganie za grzechy całego świata,módl się za nami itd..
1 miesiąc temu / Stan
 
@Ryś, Kappa. Napisałam do Panów kilka postów, ale ponieważ żaden z nich się nie ukazał, dalsza dyskusja nie jest możliwa, niestety. Szkoda.
1 miesiąc temu / Hanka
 
Do stasiu @ Przyczyna Twojego przejrzenia na oczy leży być może w tym, że swoją wiedzę poszerzałeś sam, czyli bez trzymania się żydowskich wytycznych. Oni przecież żądają, by wiedzę poszerzać zgodnie z opracowanymi przez nich samych instrukcjami.
1 miesiąc temu / Zacheusz
 
@ Hanka "30 Ja i Ojciec jedno jesteśmy", Ewangelia wg św. Jana, rozdz. 10.
1 miesiąc temu / Ryś
 
To kto zabił Pana Jezusa? Czy nie Żydzi? Kto spowodował, że został skazany na śmierć? Jasne to może powiedzmy, że Żydzi bronili Chtystusa przed ukrzyżowaniem. Co za brednie!
1 miesiąc temu / Łukasz
 
@Hanka Oczywiście, że jest: "Namiestnik zadał Mu pytanie: ?Czy ty jesteś Królem żydowskim?? Jezus odpowiedział: ?Tak, Ja nim jestem?."
1 miesiąc temu / Kappa
 
Jeden z ważniejszych rabbinów powiedział, że Mesjasz którego my będziemy uważać za Antychrysta już się narodził, czerwona jałówka na oczyszczenie miejsca na świątynię już jest, naczynia i szaty świątynne, a także wyszkoleni kapłani także. Kamienie do budowy ołtarza itd. itp. Jerozolima staje się stolicą Izraela, więc jest coraz większa szansa na szybkie wypełnienie proroctw. Podwaliny pod ogólnoświatową religię już zaawansowane - doktryna katolicka już prawie całkowicie rozmyta. Zgorszenia LGBT już przyszły, wielkie odstępstwo, o którym mówił Jezus zaraz się ziści w trakcie synodu amazońskiego. Coraz większe prześladowania. Uzbrójmy się w cierpliwość i oczekujmy powtórnego przyjścia Pana, które nastąpi lada chwila!
1 miesiąc temu / Kappa
 
@Kappa. Czy Bóg jest Żydem? Wszak Izrael jest Jego ludem...
1 miesiąc temu / Hanka
 
@Hanka Czy głowa nie jest członkiem ciała? Pomysł logicznie...
1 miesiąc temu / Kappa
 
@Ryś. Chrześcijanami - chrystianoi zostali nazwani wyznawcy Jezusa w Antiochii; sam Jezus nie był wyznawcą samego siebie, nie modlił się do siebie, nie odpuszczał sobie grzechów. Zawsze podkreślał, że nie mówi od siebie, ale w imieniu Ojca, który Go posłał. Jezus z Nazaretu nie był więc chrześcijaninem, potrzebującym zbawienia, ale Zbawicielem, któremu chrześcijanie uwierzyli.
1 miesiąc temu / Hanka
 
,..........Żydzi w kółko nadają na cały świat o szalejącym antysemityzmie a papież Franciszek ani się nie zająknie, że rocznie mordowanych jest około 100 tysięcy chrześcijan, ze względu na wyznawaną wiarę w naszego Pana Jezusa Chrystusa w Trójcy Swiętej Jedynego, a 300 milionów chrześcijan jest prześladowanych. Powinien przy okazji takich spotkań zapytać rabinów, ilu rocznie żydów jest mordowanych ze względu na wyznawaną wiarę ? Z jednym się zgodzę, że należy na katechezach uświadamiać słuchaczy o faryzeuszach, cytując im fragmenty Talmudu , gdzie rabini wskazują jak należy traktować goi i kim my jesteśmy według ich wierzeń. Może to otworzy oczy wielu chrześcijanom a może nawet i naszemu pap. Franciszkowi. Pan Jezus krótko i jednoznacznie określił faryzeuszy, "plemię żmijowe"
1 miesiąc temu / oj tam
 
pastor Chojecki już wrzeszczy ze złości.
1 miesiąc temu / tomek123
 
O braterskości chrześcijan i żydów,mówi się coraz częściej i śmielej bez zastrzeżeń,warunkujących owa braterskość,powodując w ramach dziwaczenie pojętego aggiornamento wywołującego pojęciowy zamęt wśród chrześcijan. Niefrasobliwym kościelnym żydofilom w tym względzie, ktoś powinien zwrócić uwagę,skoro Jan Paweł II tak nie nauczał,a dzieje się to ku uciesze żydów, nieprzejednanych wrogów Kościoła Chrystusowego.
1 miesiąc temu / stan
 
"Jezus był Żydem; nie był chrześcijaninem", to znaczy, że Chrystus nie był Chrystusowy.
1 miesiąc temu / Ryś
 
Kasandro, wymień jakieś niewątpliwe zalety Franciszka.
1 miesiąc temu / ?
 
To znaczy, że żydzi w końcu nawrócili się uznali Jezusa Chrystusa za Mesjasza? Przecież jedynie takie wydarzenie może służyć ?nowemu otwarciu? w relacjach żydowsko-chrześcijańskich. KRÓLUJ NAM CHRYSTE!
1 miesiąc temu / wow
 
J 8.42 Rzekł do nich Jezus: ?Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. 46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście?.
1 miesiąc temu / EW.św.Jana
 
Poznacie ich po owocach - mówił nasz Pan. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to abp Lefebvre miał rację ... Św. Piusie X módl się za nami
1 miesiąc temu / marta
 
Franciszek...ma wiele zalet niewątpliwie. Ale bardziej politykuje niż pasterzuje. I nie dba o owce swoje.
1 miesiąc temu / Kasandra
 
Niekiedy język dyplomatyczny oznacza, że kiedy "stosunki sa najlepsze " to sa najgorsze . Myślę, że trzeba zaczekać co to naprawde znaczy.
1 miesiąc temu / gemini11
 
@DNA. Nie zaczyna, ale zaczął od chwili wyboru porzucając chrześcijańskie pozdrowienie Laudetur Iesus Christus na rzecz potocznego Buon giorno, co odbieram jako symboliczne odwrócenie się od Tradycji Kościoła. Cała reszta to konsekwencja tego, wczoraj mętna Amoris laetitia, dziś "nieważne jak żyjesz i co robisz" do homoseksualisty czy faryzeusze, jutro może Franciszek zakaże cytowania Biblii niewygodnej dla tego czy tamtego..., jako źródła niewiarygodnego i przebrzmiałego. Wszak w NT stoi: co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela, ale kto się tym przejmował na synodzie pod przewodem Franciszka?
1 miesiąc temu / Hanka
 
DNA, wcale nie zaczyna...
1 miesiąc temu / L
 
Chrystofobja w Talmudzie jest oczywista to samo tycz katolicyzmu!
1 miesiąc temu / t
 
W Izraelu oburzenie, bo Linde Sarsour, islamska klamczuszka, napisała, że Jezus Chrystus był Palestynczykiem. Żydzi przyznają, że Jezus był żydem. Oprócz Ewangelii mają jeszvz3 Flawiusza, któremu wierzą. Sanhedryn czeka na Mesjasza, ale i Jezusie też rozmawiają otwarcie. Można poszukać wywiad z przewodniczącym Sanhedrynu.
1 miesiąc temu / Second
 
Papież zaczyna głosić swoja własną naukę!
1 miesiąc temu / DNA
 
proszę przeczyta Ewangelie św.Jana
1 miesiąc temu / ted
 
Tylko patrzeć, a zmienią treść "Biblii".
1 miesiąc temu / L
 
Módlmy się za żydów wiarołomnych aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego. Módlmy się: Wszechmocny wiekuisty Boże, który od miłosierdzia Twego nawet Żydów wiarołomnych nie odrzucił: wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony. Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego. Amen.
1 miesiąc temu / Adam
 
znajdź sobie innego nicka
1 miesiąc temu / do klik
 
"Zwalczanie antysemityzmu" a dlaczego nasi hierarchowie nie żądają w zamian "zwalczania antykatolicyzmu". A co do tych faryzeuszy, że to obraża Żydów bo są ich potomkami, to jakiś idiotyzm, to mówienie o nazistach ma obrażać Niemców a mówienie o komunistach ma obrażać Rosjan?. Brak elementarnej logiki i zdrowego rozsądku, to takie gender czy LBGT.
1 miesiąc temu / Czesław
 
Czy Watykan potwierdza, że Magisterium Kościoła sprzed Vaticanum II jest "starym, błędnym, niszczycielskim nauczaniem pogardy"?
1 miesiąc temu / Ireneusz
 
Zaciągnięta wina. Google: "Krew jego na nas i na nasze dzieci". Ks. Józef Kaczmarczyk.
1 miesiąc temu / Airam
 
W Biblii jest na przykład fragment, że Apostołowie przebywali w pomieszczeniu gdzie drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, niedługo pewnie zabronią nam czytać ten fragment Biblii, albo jeszcze lepiej ocenzurują i zmienią Słowo Boże.
1 miesiąc temu / Neptun
 
nie może być porozumienia z ludźmi dla których Prawda jest NIEOBIEKTYWNA i Koniec.
1 miesiąc temu / klik
 
skoro był żydem to dlaczego Go zamordowali?
1 miesiąc temu / lolo
 
Basta!!!
1 miesiąc temu / Karol
 
ale to prawda, Jezus był żydem, tego nikt nie neguje. Każdy żyd, który uwierzył w Jezusa Chrystusa stał się katolikiem a ten, który nie uwierzył nadal pozostał żydem. Czyli zgadza się, to żydzi zabili Jezusa Pana wszystkich katolików.
1 miesiąc temu / Gość
 
cyt"" Jezus był Żydem; nie był chrześcijaninem" - co za NONSENS -??? w czym nonsens? ,był Żydem -to fakt i nie wyznawał swojego własnego kultu który powstał później
1 miesiąc temu / do Ryś
 
"Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów." Łk 12, 1
1 miesiąc temu / PMP
 
"Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom." 1Tes 2,15
1 miesiąc temu / PMP
 
Za niedlugo zaczna nam wmawiac ze to pierwsi chrzescijanie zabili Jezusa.
1 miesiąc temu / Marek
 
Lektura obowiazkowa w liceach, powinna byc ksiazka Pawla Lisickiego , Krew na naszych rekach.
1 miesiąc temu / Marek
 
Zdjęcie pod tytułem mówi samo za siebie. Od razu widać kto jest u siebie, kto słucha, a kto poucza, i ten zadowolony z siebie siedzący w czarnym kapeluszu człowiek :D
1 miesiąc temu / Foto
 
jako uzupełnienie przeczytaj : Hugon Hajducki Swiatynia Jerozolimska a czasy ostateczne
1 miesiąc temu / Pejot
 
Dzieje się to przed czym przestrzegał św. Paweł. Niedługo głoszona będzie inna Ewangelia a głosiciele jej będą przeklęci. Musimy więc być wierni Bogu i prawdzie, musimy być ostrożni, ponieważ INNEJ EWANGELII NIE MA!!!
1 miesiąc temu / Noe
 
" Jezus był Żydem; nie był chrześcijaninem" - co za NONSENS
1 miesiąc temu / Ryś
 
"Dialogowanie" jest bez sensu, jeśli nie prowadzi do poszukiwania Prawdy. A i pomimo zaprzestania nawracania Żydów przyjdzie czas, że Żydzi poznają prawdę, jak to opisał prorok Zachariasz Za 12,10-11: "Na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalem wyleję Ducha pobożności. Będą patrzeć na tego, którego przebili, i boleć będą nad nim, jak się boleje nad jedynakiem, i płakać będą nad nim, jak się płacze nad pierworodnym. W owym dniu będzie wielki płacz w Jeruzalem, podobny do płaczu w Hadad-Rimmon na równinie Megiddo."
1 miesiąc temu / Marcin
 
Nie wiem, czy pani Palmieri-Billing wie, co mówi. Mnie poszerzana wiedza o Żydach i judaiżmie skutecznie wyleczyła z młodzieńczego filosemityzmu.
1 miesiąc temu / stasiu
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.